Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel vagy albérlet?...

Mamahotel vagy albérlet? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
90%
Akkor jó sok pénzzel tömted más zsebét.
2021. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
81%
41. Nem ismered a körülményeket. Nincs mindenki olyan helyzetben hogy a szülői házban maradjon. Sokan alig várják hogy elköltözzenek mert gondok vannak otthon, vagy máshol kapnak állást stb.
2021. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
79%
pontosan, nem mindig van ott a mamahotel mint lehetőség. sokan pont azért mennek albérletbe, mert ahol a szüleik élnek, ott nincs munka. én is pl ezért költöztem egy istenhátamögötti kis faluból
2021. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
100%

Én megtapasztaltam mindkettőt. Egyetem után fél évre hazaköltöztem, 1+2 fél szobás panelba. Azért kollégium után nagy visszalépés volt, úgy éreztem magam, mint egy gimnazista. Hiába vagy önálló felnőtt ember, ha otthon laksz csak be kell számolnod róla, hogy hova mész, mikor jössz, csak ciki egy jobban sikerült buli után éjjel egykor félrészegen hazatántorogni, ha meg nem érsz haza csak aggódik érted anyád, hogy mégis hol vagy hajnali háromkor. És akkor ott vannak az apró finomságok, hogy miért nem vitted le a szemetet, miért zuhanyzol este 10 után, miért a gépet püfölöd már megint egész este, miért nem csinálsz valami értelmeset, egyszerűen a szülőknek zsigerből jön, hogy jobban tudják mit hogy kellene csinálnod. Rövid távon, kényszermegoldásként ok, de hosszútávon, főleg ha párkapcsolata van az embernek megéri az albérlet.


Fél év otthonlakás után összeköltöztünk albérletbe a párommal. Eszünkbe nem jutott bármelyikünk szüleinek a nyakára költözni. 3,5 éve lakunk albérletben, most fogunk lakást venni. Nyilván sok pénz elment albérletre, de minden forint megérte, mert cserébe önállóak vagyunk, a saját életünket éljük, és ami a legfontosabb harmonikus a kapcsolatunk.

2021. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. máj. 4. 21:18
 46/73 anonim ***** válasza:
84%
Ha jóban vagy a szüleiddel, akkor mamahotel of course. :)
2021. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
74%
Az albiban senki nem csinál nekem olyan fincsi melegszendvicset, mint Mamusom, és senki nem vasalja ki olyan gyönyörűen a pólóimat és az ingeimet, mint Mamus.
2021. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
85%
😂😂😂😂😂
2021. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég sokmindentől függ. Én pl Budapesten dolgozom, viszont a szüleim a város mellett laknak, ahonnan napi 3 óra az ingázás összesen. Nekem nem kérdés, hogy a távolság miatt el fogok költözni, amint találok olyan helyet, ami megfelelő.

Ahol nem tényező a távolság meg az utazás és jól kijön a szüleivel, ott simán a mamahotel a jó választás, mert lehet félretenni.

2021. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 12. 17:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!