Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel vagy albérlet?...

Mamahotel vagy albérlet? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van egy ismerősöm, nő, a gyerekeinek havi 50et kell letenni. 25-30 év közöttiek.

Én kicsit durvának tartom hogy pénzért lakhatnak otthon, méghozzá ennyiért 🤔

2021. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
11%

51. Ebbe gondolom benne van a kaja és a számla. Nem tudom hogy a gyerekek férfiak vagy nők, de egy felnőtt férfi sokat tud enni azért. Télen meg drága a fűtés, mindegy mivel fűtesz ha egylegalább 3 szobásban laksz. Szóval nem biztos hogy ez az 50 ezer sok.

Kivéve ha erre jön a rezsi meg a kaja mert az tényleg sok.

2021. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
85%
*Ebben (elírtam)
2021. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
97%

51 vagyok.

2 férfiről van szó. Panel lakás, úgyhogy a fűtés akkor is lenne, ha ők nem laknának otthon. Gondolom h sokat esznek, de akkor megbeszélni h ki mikor vásárol be vagy vmi, de hogy fiacskáim, elseje van, asztalra az 50.000, nekem nem lenne pofám🤔

2021. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
97%
Én tudok olyat aki fizeti az anyja számláját, tankolhatja a kocsit amit félévente használ talán 5x , és 50-et le a kaját külön veszik😅 nekem ez nagyon gaz
2021. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
14%
Én olyat "tudok" (otthon lakik), aki egyetemista, minden ingyen van és kap tőlem havonta 100 ezret plusz ha kell neki telefon, laptop, bármi akkor megveszem neki. ✌️
2021. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
97%
56. Itt most nem azokról van szó mit te akik ezt megtehetik maguknak és nem is a diákokról. De szerintem az említett szülők nem tehetősek és a gyerekeik már nem tanulnak közel a 30-hoz. Nyilván valamennyit eljér a szülő a 25-30 éves dolgozó gyerekétől. Csak nem mindegy mennyit.
2021. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 13. 16:28
 59/73 A kérdező kommentje:
Szerintem sem mindegy, mennyit kér el a szülő.
2021. máj. 13. 16:28
 60/73 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az albérlet szükségmegoldás volt, de végül jól alakult.


Nem jó a kapcsolatom a szüleimmel, a család birtokában lévő másik lakást pedig a bátyám kapta meg, akinek felesége és gyereke van.


Nekem nem nagyon volt más lehetőségem, mint hogy tovább gyilkoljuk egymást a szüleimmel, vagy albérletbe megyek, és ez utóbbit választottam.


Szeretem az önállóságot. Szerintem egy idő után abnormálissá, kényszerhelyzetté válik otthon lakni egy felnőtt embernek, kell a tér.

Ami a pénzt illeti, sosem kaptam egy büdös vasat sem a szüleimtől, mindig a saját keresetemből éltem.

Mivel egyedül vagyok, a keresetemből csak akkor tudnék félretenni, ha a szüleim állnák a lakhatás minden költségét, ami kizárt, mert az olyan kiszolgáltatottságot eredményezne, hogy rámenne a lelki egészségem.

Már az egyetem alatt, amikor csak a nyári szünetben voltam otthon, és csak akkor kerültem kaja- és rezsipénzbe nekik, akkor is folyamatosan azt hallgattam, hogy milyen borzalmas, hogy nekik kell eltartaniuk.

Már akkor tudtam, hogy ha ép ésszel meg akarom úszni, muszáj elköltöznöm.


Valószínűleg sosem lesz saját lakásom.

Én azt mondanám a kérdésre válaszként, hogy az én helyzetemben semmiképp sem választanám a mamahotelt, de mindig lenyűgöztek azok a fiatalok, akik a spórolásért képesek arra az áldozatra, hogy elviseljék a szüleiket.

2021. máj. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!