Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adjon haza a...

Mennyi pénzt adjon haza a gyerek, ha otthon él a szüleivel?

Figyelt kérdés

A tágabb rokonságban elég nagy háború van most. A férjem unokatestvére 20 éves, otthon él a szüleivel egy családi házban. Maga a ház nem nagy, de a tetőteret beépítették a gyereknek még korábban, konyha kivételével olyan, mint egy saját kis lakás. A szülők év elején azt kérték, hogy a gyerek adjon haza havi 50 ezer forintot, illetve fizesse a saját telefonját és az internetet (a szülők nem használják, miatta köttették be). A srácnak van ösztöndíja és dolgozik az iskola mellett. Nem tudom mennyit keres, egy irodában kisegítő munkát végez. A családunk teljesen két részre szakadt: a férjem (és az ő oldalán álló többiek) pl. azt mondja nem szabad elvenni a pénzt, hiszen úgy soha nem tud majd a saját lábára állni, albérletbe menni vagy önerőt összegyűjteni. Én (és a srác szülei és további unokatestvérek) jogosnak érzem a szülők által megállapított összeget, én 18 évesen elköltöztem otthonról, nekem egy ilyen helyzet isteni áldás lett volna. De lehet, hogy én vagyok a kivétel vagy túl szigorú vagyok. A család egyébként nem gazdag, de nem is szegények, olyan átlagos magyarnak mondanám.


Ti hogy látjátok? Ti kértek, kérnétek pénzt, ha otthon lakik a gyerek? Vagy ti fizettek a szüleiteknek?



2020. jún. 23. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
83%

Tőlem soha nem kértek volna a szüleim egy fillért sem, sőt, inkább ők adtak.

Én sem kértem volna a gyerekeimtől (kivéve, ha valami extrém nehéz anyagi körülmények közé kerültünk volna).


EGy ismerősünk ugyan kért a felnőtt dolgozó gyerekétől rezsi-hozzájárulást, de mikor az megnősült, egy összegben odaadta neki...

2020. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
89%
gyerek kérte, hogy építsék be neki a tetőteret? ha nem akar majd ott élni, akkor felesleges volt
2020. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
80%
Le leszek pontozva, de szánalmas az a "szülő" akinek a gyereke csak 18 évig az, utánna meg csak pénzt látnak benne. Te meg az a tipikus proli vagy, ha nekem szar volt legyen másnak is szar hozzáállással. Két esetben tudom ezt bizonyos szintig elfogadni. Egy, ha tényleg kenyérre kell a pénz. Kettő, amennyiben a szülő úgy látja, hogy a gyerek nem tud takarékoskodni, így ő rakja el neki az x összeget. De akkor sem 50ezret egy diáktól... Ez vicc.
2020. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ő kérte, de anélkül nagyon kicsi lenne a ház 3 felnőttnek. Az alapterülete olyan 55-60 négyzetméter. Szerintem ha kiköltözik, akkor sem lesz gond, azért nem plusz 200 négyzetméterről van szó.
2020. jún. 23. 10:06
 5/107 anonim ***** válasza:
63%

Anno én adtam haza. Hogy mennyit összegben, az a kérdés szempontjából nem releváns, nem vagyok már mai csirke.

Az én véleményem az, hogy a gyereknek meg kell tanulnia, az élet pénzbe kerül. Ha a szülők mindenét fizetik, hogy tanulja meg, hogy mindennek ára van?

Lakbért nyilvánvalóan nem kell kérni, de az mondjuk evidens, hogy a saját telefonját ő fizesse, ha x szolgáltatás csak miatta van azt is ő fizesse, a rezsi ráeső részét ő fizesse és ha otthon eszik, abba is fizessen bele. Az 50e nem tunik amugy soknak.

2020. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
74%
most a gyerek tehet róla, hogy egy lyukba vállalták?
2020. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy szar legyen neki. Én annyit látok, hogy megvan a privát élettere, minden esélyt megkapott, vitték nyaralni, síelni, iskoláztatták. Miért lenne soka mai világban 50 ezer, amiben benne van az étel, a kozmetikumok, a rezsi? Épp azért tettem fel ezt a kérdést, mert én nem most voltam fiatal felnőtt (2003-ban költöztem el otthonról), akkoriban én egy társbérletet ki tudtam fizetni az ösztöndíj+diákmunka kombóból, simán.
2020. jún. 23. 10:09
 8/107 anonim ***** válasza:
41%

3!


Pénzt látnak a gyerekben 18 év után? Ha ezt az 50ezret veszem, akkor abból havi 30 biztosan elmegy élelmiszerre a szegény kis 18+nak

2020. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
52%
De egyébként ez pont az a kérdés, ahol tökmindegy hogy kinek mi a véleménye, adott szülő úgyis úgy dönt, ahogy okait jónak látja. Ez után két lehetősége van a gyereknek: elfogadja, vagy nem fogadja. Ha nem fogadja el, akkor mehet, kereshet magának albelretet és rájöhet, hogy 50ezer helyett majd olyan 150 lehet hogy elég lesz a külön életre.n
2020. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 A kérdező kommentje:
6-os, abszolút nem egy lyukba vállalták. Amíg kisgyerek volt, elég volt neki a kis félszobája, de nyilván egy kamasznak több élettér kell, gondolom emiatt csinálták meg neki a tetőteret. Szerintem ez a budapesti kis lyuk, amiben élnek, simán megér 50 milliót. De ez mindegy is.
2020. jún. 23. 10:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!