Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel vagy albérlet?...

Mamahotel vagy albérlet? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!


Ebben az esetben jól tetted, hogy albérletbe költöztél. Az biztos, hogy egy idő után kell a saját tér. :) A generációs ellentétek mindig jelen vannak.

2021. máj. 25. 06:01
 62/73 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó válaszadónak üzenem, hogy nem mindenkinek olyan kapcsolata a szüleivel, hogy"el kell őket viselni".

Mikor anyukám megtudta, hogy veszünk lakást és tényleg elköltözünk, elsírta a magát, ahogy én is, hogy itt kell hagynom. Persze a különköltözés a normális, de nem mindenkinek horror "otthon" lakni.

2021. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. Sokféle szülő létezik.
2021. máj. 25. 08:55
 64/73 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebben az egészben az a dühítő, hogy gyakorlatilag azért kényszerül valaki vissza a gyerek szerepébe, hogy legyen egy saját ingatlanja, és még akkor is csak nagy valószínűséggel hitellel. Nekem fontos a saját szabadságom, hogy oda megyek es akkor, amikor akarok, es ha ez havi 120 ezer forintomba kerül, akkor annyiba kerül.
2021. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Én is úgy gondolom, hogy egy bizonyos kor után jó érzés a szabadság, az önállóság. Ha több generáció él együtt, az hosszú távon nem szokott jóra vezetni. Tapasztalatból mondom. Egymás mellett laknak a keresztszüleim, az unokatestvéreim és a nagymamám. Sok a súrlódás.

2021. jún. 13. 16:56
 66/73 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni döntés. Én inkább albérleteztem mert az anyám helikopterezett körülöttem folyamatosan, hiába volt kényelmes hogy volt kaja, tiszta ruha stb mindig. Szeretetből csinálta persze de úgy éreztem kisgyerekként kezel. Mai napig felhív hogy ne felejtsek el naptejet használni (34 vagyok). Szóval az anyagi hátrányok ellenére nekem a különélés jött be.

Aki jól kijön felnőttként is a szüleivel az nyugodtan mamahotelezzen, de azért törekedjen az önállósodásra (munka, besegítés a háztartásba, magánélet stb). Anyagilag is ez éri meg jobban ha saját lakásra gyűjt a "gyerek".

2021. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz. :)
2021. jún. 21. 08:02
 68/73 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat “tudok” (otthon lakik), aki egyetemista, home officeban dolgozik, vezeti a háztartást, mert “úgy is otthon van, nem csinál semmit”. Emellett eltartja az anyját, aki a fizetését (ha van) elveri magára (fodrász, körmös, kondi, szoli, ruhák stb).
2021. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 A kérdező kommentje:
Ez elszomorító. :(
2021. jún. 21. 10:13
 70/73 anonim ***** válasza:
79%
Én otthon lakom, 27 éves doktorandusz vagyok. Ha lenne most barátom, akkor elköltöznék vele albiba, de egyedül most nem tudnám fenntartani, inkább saját lakásra gyűjtök.
2021. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!