Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámság ti mit tennétek a...

Gyámság ti mit tennétek a helyembe???

Figyelt kérdés
Remélem van itt valaki aki járt hasonló cipőben, és segíteni tud. Arról van szó, hogy a páromnak akivel egy éve vagyok van 4 gyermeke. Az édesanyától elvették a gyerekeket mert felügyelet nélkül hagyta őket rendszeresen, sem ovódába sem iskolába nem járatta őket. “Papirosan bolond” ezt az édesanyja is állítja, és sajnos nekem is volt szerencsém megtapasztalni. A gyerekekkel én egyszer találkoztam. Nekem van egy 3éves kisfiam az életem szerelme. Na most az van hogy a párom nálam lakik, a nő kisemmizte a házból, és feljelentést is tett ellene, kapcsolati erőszak büntettével vádolják a páromat, nincs még ítelet. A gyerekeket a gyámhatóság nálam akarja elhelyezni, engem akarnak megtenni hivatalos gyámnak. A párom sajnos nem az az igazi apa típus, nem tudja mekkora felellősség egészséges felnőttet nevelni egy gyermekből. Nem tudom az én fiam is sérülne e az által ha magunkhoz vesszük a kicsiket. Én mindig is 1, maximum két gyermeket akartam. Szeretném ezeknek az ártatlan gyerekeknek szebbé tenni a jövőjüket, de nem érzem ehez elég stabilnak a kapcsolatunkat, sem a párom hozzá állását a gyermekneveleshez. Ti mit tennétek a helyembe, mi a jó út?

2021. jún. 16. 09:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez óriási felelősség, és ha nem érzed, hogy ezt vállalni tudod, akkor ne tedd! Nem veheted a világ gondjait a nyakadba, ettől nem vagy rossz ember, ha ezt nem vállalod.

Elég baj azoknak a gyerekeknek, hogy ilyen szüleik vannak, de 1 éves kapcsolatban szerintem ne vállalj ekkora felelősséget, hogy a gyámjuk leszel.

2021. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!
2021. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

4 elhanyagolt, elmaradt gyereket akarsz a nyakadba venni úgy, hogy a pasi semmit sem fog segíteni a gyerekek ellátásában? Ráadásul nem érzem a kérdésben azt a minden akadályt leküzdő szerelmet sem, inkább olyan elvagyunk egymással kapcsolatnak tűnik.

Ha két hónap múlva lelép a pasi, mert sok lesz a gyerekzsivaj, esetleg neked is lekever egy-két pofont, mit csinálsz? Ott maradsz öt gyerekkel (egyáltalán, van nálad elég hely ennyi gyereknek, hogy mindenki normálisan tudjuk élni?), amiből négy nem is a tiéd?

Gondolkodj kérlek.

2021. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Miután a párod nem az apák gyöngye, így bármennyire is sajnálnám, de nemet mondanék, és ezzel egy időben a pasi szűrét is kiraknám.
2021. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
98%

"párom sajnos nem az az igazi apa típus, nem tudja mekkora felellősség egészséges felnőttet nevelni egy gyermekből"

Akkor minek is vagy vele?

2021. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te életed és felelősséged. Ekkora szerencsecsomagot, mint a párod sem vennék a nyakamba, főleg, hogy előre látod, hogy nem apa típus. Nagyjából borítékolható, hogy le fog lépni, te meg ott maradnál 5 gyerekkel egyedül. Szép dolog, hogy segíteni akarsz, de ekkora terhet egyedül nem fogsz elviselni, bele fogsz roppanni.
2021. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%

Nem vállalnám.

Amúgy az egész egy kib*szott kamu. Ha van élő szülő - márpedig van -, nem neveznek ki senkit gyámnak. Mire föl neveznének ki? Mert elváltak?

Pláne nem az apa aktuális macáját nevezik ki.

Máskor találj ki okosabbat.

2021. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kamu a kérdés, az anya családjában semmiképpen nem akarják elhelyezni őket, így első soron az apa marad. Mivel apánál se stabilak a dolgok így jött, hogy az apa mellett engem is meg akarnak tenni gyámnak, főleg mivel nálam akarnák elhelyezni őket. A házammal nincs gond, elférnénk. De kb mindezzel tegnap szembesültem, amikor megjelent a gyermekvédelmis környezet tanulmányra, és mondta el nekem ezeket a dolgokat. Még én se eszméltem fel a dologból. Első soron a fiamnak szeretném a legjobbat biztosítani, de közbe ott az a kínzó érzés, hogy 4 kicsi gyerek jövője forog kockán. Van több állami gondozott ismerősöm egyikből se lett sajnos ép lelkű, sikeres felnőtt. Félek ha én nem segítek nekik akkor ez a lelkemen fog száradni, és a bűntudat végig kísér, hogy pedig én segíthettem volna rajtuk.
2021. jún. 16. 09:59
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez a négy gyerek a fiadat is le fogja húzni.
2021. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
A saját gyereked legyen az első. Szerinted milyen lelki sérülés lenne,ha hirtelen odakerülne 4 vadidegen gyerek??? Én ezt az egészet nagyon gyorsan lezárnám és elbúcsúznék a szituációtól.
2021. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!