Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámság ti mit tennétek a...

Gyámság ti mit tennétek a helyembe???

Figyelt kérdés
Remélem van itt valaki aki járt hasonló cipőben, és segíteni tud. Arról van szó, hogy a páromnak akivel egy éve vagyok van 4 gyermeke. Az édesanyától elvették a gyerekeket mert felügyelet nélkül hagyta őket rendszeresen, sem ovódába sem iskolába nem járatta őket. “Papirosan bolond” ezt az édesanyja is állítja, és sajnos nekem is volt szerencsém megtapasztalni. A gyerekekkel én egyszer találkoztam. Nekem van egy 3éves kisfiam az életem szerelme. Na most az van hogy a párom nálam lakik, a nő kisemmizte a házból, és feljelentést is tett ellene, kapcsolati erőszak büntettével vádolják a páromat, nincs még ítelet. A gyerekeket a gyámhatóság nálam akarja elhelyezni, engem akarnak megtenni hivatalos gyámnak. A párom sajnos nem az az igazi apa típus, nem tudja mekkora felellősség egészséges felnőttet nevelni egy gyermekből. Nem tudom az én fiam is sérülne e az által ha magunkhoz vesszük a kicsiket. Én mindig is 1, maximum két gyermeket akartam. Szeretném ezeknek az ártatlan gyerekeknek szebbé tenni a jövőjüket, de nem érzem ehez elég stabilnak a kapcsolatunkat, sem a párom hozzá állását a gyermekneveleshez. Ti mit tennétek a helyembe, mi a jó út?

2021. jún. 16. 09:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Bolond vagy, kérdező. Már azt sem értem, hogy miért vagy együtt egy olyan pasival, aki ellen büntetőeljárás folyik.

7-8 milliárdan vagyunk a Földön, nem találsz jobbat?

2021. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Van még néhány millió ilyen helyzetben levő gyerek a világon, azoknak se tudsz segíteni. Te magad ne vállald a gyámságot. Nem legyen bűntudatod azért, hogy nem áldozod fel a saját és a gyereked jövőjét. Ha az apa nem alkalmas a gyermekvédelmisek szerint a gyerekek nevelésére, akkor ott nagy bajok vannak. Ne biztos, hogy a kapcsolatotok stabil lesz. A gyerekeket ez esetben - lehetőleg együtt - nevelőszülőkhöz fogják adni.
2021. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú helyzet, de:


-az normális, ha a fiad egy kistestvér születése miatt kell osztozzon rajtad, az sem könnyű egy gyereknek, de az az élet rendje.

-a sérült gyerekek rengeteg időt és figyelmet követelnek, amit a saját gyerekedtől vesznek el. Ez ridegen hangzik, de nem jó neki.

-más gyerekeinek szemében ritka, hogy az alig egy éve képbe került új ember elég tekintéllyel rendelkezzen a terelgetésükhöz. Sok stressz és vita lenne az eredménye és gyakran a " ne mondd meg, mit csináljak, nem vagy az anyám!" is előkerülne.

-a bolond anyjuk után a gyerekek is örökölhettek valamit, ezért számításba kell venned, hogy náluk is lesz viselkedési gond vagy rendellenesség. Tudod ezt kezelni vagy kezeltetni a saját életed rendezése mellett?

-amint papíron a tieid lesznek, az apák gyöngye azonnal rád fog tolni minden anyagi, érzelmi, gyakorlati felelősséget, és könnyen lehet, hogy lelép majd egy gyerekmentes nyugis nővel.


Ebben a helyzetben te és a gyereked csak szívhattok és anyaként az ő érdeke az első, hiába sajnálod szegény gyerekeket, ne a saját életed kárán mentsd meg őket (az apjukkal együtt).

Ha egyedülálló lennél, akkor lehetnél nevelőszülő, aki felkarol kicsiket, de így?!

A gyámügy meg mehet a sunyiba, hogy csak úgy beállít és rögtön felmér, kész helyzet elé állít.

Mondj nemet!

2021. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

13, Vszeg nem a gyámügy állítja a kérdezőt kész helyzet elé, hanem apukával korábban beszéltek erről (a környezettanulmány ilyen esetben nem véletlenszerű), csak apuka gyanúsan elfelejtett erről mesélni erről, ezért lett a kérdező kész helyzet elé állítva.

A többiben egyetértek veled.

Kérdező, ne vállald! Szinte borítékolható, hogy ott maradsz egyedül az összes gyerekkel.

2021. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy bolond vagy, hogy magadhoz veszed más 3(!) gyerekét, mikor az apuk sz.rik rájuk és elég sanszos, hogy erőszakos is.
2021. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem is 3, hanem 4!

Eszedbe ne jusson! Én apukától is megszabadulnék.


A #15 voltam

2021. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelmüen kitalált az egész!


Ha a szülök közül egyik sem alkalmas gyereknevelésre, akkor otthnba vagy nevelöszülökhöz kerül a gyerek.

DE SEMMI ESETRE SEM jöhet szóba az egyik szülö átmeneti partnere, mert egy egyéves kapcsolatot semmiképpen nem lehet stabil parnerkapcsolatnak muínösíteni.

Ezen kívül gyámnak csak olyan valakit lehet kinevezni, aki ezt kéri, random valakit az utcáról soha.


Emellett egy olyan nöre, aki a gyerekéröl azt mondja, hogy "élete szerelme", még a sajátját sem szabadna rábízni, mert egy beteges érzelem. A szerelem mindig párkapcsolatot jelent, szexuális töltete van, de semmiképpen nem szülö-gyerek viszonyra utal.

2021. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
48%
Pedig én is mondom ezt a kisfiamnak, hogy "kis szerelmem". Szóval akkor valószínűleg én is elmebeget vagyok 🤷‍♀️
2021. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ha az apával egyeztetve mentek környezettanulmányt csinálni, akkor a pasi egy gerinctelen féreg, akit jobb minél előbb kidobni. Sarokba szorítottak, valószínűleg ő, hogy más gondja legyen a gyerekei nevelése és még a seggét is beteheti a házadba. Bármikor játszhat a gyerekekkel, amikor kedve van, de amúgy a te gondod maradna mind és nevelhetnél 4 eredetileg problémás és egy összezavarodott saját gyereket. Balek vagy, ha nem dobod ki és menekülsz előle, amint lehet.
2021. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
59%
Akkor én duplán elmebajos vagyok, mert a cicámnak is ezt mondom. Meg a férjemnek. Bár a macskával azért nem akarok szexelni. 😂
2021. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!