Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekét elvesztett anya tud...

Gyermekét elvesztett anya tud még valaha fájdalom nélkül élni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 20:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
95%
Sok erőt, kitartást és kívánom, hogy el tudd fogadni, együtt tudj élni ezzel, és hinni tudj a szépben, jóban, megtaláld a teljességet, teljes életet ezzel a ténnyel együtt is!
2010. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy az angyalkák között van, és boldog, neked meg kell probálni továbblépni, elfelejteni szerintem se fogod soha, de egy másik gyermek, aki boldoggá tesz majd, biztosan enyhiti majd fájdalmad. Sok eröt kivánok!!
2010. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem gondolkozz el azon, hogy kit sajnálsz valójában.

Magadat az miatt, hogy nem lett kisbabád, akit nevelgethetnél, vagy őt az miatt, hogy meghalt.


Ha ugyanis nem magadat sajnálod, hanem őt, akkor teljesen indokolatlan a bánatod. Erre magad is rájöhetsz, ha mélyebben elgondolkozol. Az ő szempontjából gyakorlatilag semmi rossz sem történt.

2010. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
19%
szerintem a halva született baba annyira nem nagy baj, mint az idősebb gyerek, mert hozzá lényegében még semmi nem kötött..
2010. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom örök, de megtanulsz majd vele együtt élni. A legnehezebb az életben az, amiben neked részed volt. Azért s legyen részed még nagyon sok boldog percben is, amik kissé enyhítik majd a fájdalmat.
2010. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen magát sajnálja, mert meghalt a gyermeke, kedves utolsó, talán baj? Ennél nagyobb fájdalom embert nem érhet. Légyszí, legközelebb ne egy gyászoló anyának okoskodj!

Kérdező: őszinte részvétem. Sajnos több ismerősömmel is történt hasonló, mind azt mondják, hogy egy egészséges gyermek születése tompítja majd a fájdalmat. Elfelejteni soha nem fogod, de onnantól már el tudod majd fogadni, hogy az élet megy tovább.

2010. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem egy halva született baba is borzalmas tud lenni, nem csak ha egy idősebb gyerek hal meg.

A családban az elmúlt idő alatt 2 vetélés történt, az még csak nem is halva születés, de nagyon szomorú vagyok, amikor eszembe jut, szeritnem ez borzalmas lehet, nagyon sajnálom azokat a párokat, akik ezen átmennek (nem csak az anyukákat, az apukákat is).

2010. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

21:28

Majd ha te szülsz meg így egy gyereket, akkor mondj olyant, hogy annyira nem nagy baj, de remélem soha sem kell ilyent átélned.

Tényleg semmi rossz nem történt vele, csak meghalt. Ezt komolyan gondolod?

2010. aug. 26. 21:32
 19/46 anonim ***** válasza:
88%
21.28, ne haragudj, de vártál már gyermeket? Tudod Te azt, hogy már a hasadban, ahogy rugdos, mennyire tudsz hozzá kötődni? Nem, persze.
2010. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
24%

Én vagyok az, aki itt "okoskodik".


A kérdező feltett egy kérdést, amire adtam egy választ tárgyilagos formában, azt remélve, hogy a hozzászólásomban lévő gondolatmenet végiggondolása enyhíthet a fájdalmán.


Sajnálkozó és együttérzést hangoztató hozzászólást kapott bőven, így eltekintettem annak kiírásától, hogy: sajnálom.

2010. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!