Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekét elvesztett anya tud...

Gyermekét elvesztett anya tud még valaha fájdalom nélkül élni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 20:55
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
A dédimamámnak is volt egy lánya, aki csak pár napot élt, szegény kicsi lányt Katinak hívták. Nagyon szomorú történet, a fiú is épphogy életben maradt (sajnos azóta mindketten meghaltak), ez is nagy teher volt neki, főleg, hogy már átélte egyszer a gyermek elvesztése miatt érzett fájdalmat.
2010. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
84%

Az én nagymamán 6 gyermeket vesztett el.3-al elvetélt még 12 hetes koruk előtt.A másik 3 -ból 1, pár órát élt. 1, pár napot, 1 pedíg 1 hetet.Van 3 gyermeke,az én anyukám és 2 nagybátyjám.A mai napig nagyon szomorú néha még sír is ha szóba kerülnek,vagy ha kimegyünk a temetőbe.

Én is átérzem a fájdalmát,bár nekem könnyebb, első gyermekem 9 hetesen (magzatként) vesztettem el,szőrnyű kínzó fájdalom volt.Élni sem volt kedvem.Aztán teherbe estem újra,rettegtem végig de itt a fiam aki boldoggá tett.Még most is fáj és sokszor eszembe jut az első baba,akkor előveszem a pozitív tesztet és a zárókat és egyéb papirokat (már csak ez maradt nekem,és az emlék képek az UH-ról)és kisírom magam.Most újra kismama vagyok,tele félelemmel de bízom benne hogy ő itt akar maradni velünk és a tesójával.


A /kedves/ hozzászólónak aki olyannyira tiszteli egy anya gyászát hogy mégjobban a földbetiporja,annak azt üzenném hogy kívánom hogy soha ne kelljen ezt a fájdalmat átélned,és tanulj meg bölcsebb lenni és ha kell csendben maradni.Nem baj ha nem egyezik a véleményed,csak tudd mikor és hol tedd ezt közzé.


Elnézést hogy hosszú lett.Őszinte részvétem és sok szerencsét kitartást boldogságot kívánok a jővőre nézve.

2010. aug. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
73%
tegnap 21:51! Aki várja a babáját az nagyon kötődik hozzá. Érzi, hogy Ő van ott a pociban és nem egy valami. Kommunikál az anya a picivel és fordítva. Nem személyiség nélküli. Ha gyermek, magzat hal, nincs különbség a fájdalom erősségében. Veszteség és gyász. S azt nem lehet kijelenteni, hogy a babának mi volt, lett volna jobb, mert azt soha nem tudjuk meg. Nézhetjük úgy, hogy ennek így kellett történnie, de ez nem vigasz. Ettől nem lesz elviselhetőbb a veszteség. A szeretet amit a babánknak szánunk, adunk, aztán egyszerre nincs ott, hogy kitöltsük rá. Ez az űr ami marad. Egy másik gyermek enyhíti, tompítja, de soha nem feledteti. Sajnálom.
2010. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Az én testvérem 23 évesen halt meg, minden "testi" előzmény nélkül... A diagnózis: Szívhasadás+tüdőembólia :( A pszichopata volt vőlegénye fenyegette, üldözte, meglopta, teljes rettegésben volt hónapokon keresztül. Addig nem akart hazaköltözni (albérletben lakott egyedül 200 km-re tőlünk), mert azt mondta, nem akar megfutamodni. Amikor mégis hazajött, hogy anyáék közelében legyen, másnap meghalt... talán érezte, hogy valami történni fog, előtte este még a naplóját is elégette...


Azóta is nagyon nehéz az egész családnak, pedig ez már 10 éve történt. De a volt vőlegény azóta is a közelünkben van, az orvosok szerint a sok stressz okozta a halálát a nővéremnek... Szerintetek milyen érzés lehet anyukámnak amikor ez a pasi jópofizik neki? :(

2010. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam... elfelejtettem részvétemet kifejezni, mert magával ragadtak az emlékek :(! Én 10 éves voltam akkor, anya azt mondja, hogy csak az tartotta életben, hogy engem még fel kell nevelniük...

Szerintem egy másik baba enyhíti a gyászt, de megszűnni soha nem fog, az angyalkád emléke mindig megmarad. Kívánom, hogy mielőbb legyen egy egészséges babád, és megtaláld a boldogságodat!

2010. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Szia,együttérzek veled és a családoddal!!!Az egyik hozzászóló írta az angyalok szülei vagyunk weboldalt és in is ajánlom neked,az oldal most fejlesztés alatt áll,de a fórum működik és épp a napokban találtam olyan forumozókat,akik a tragédia óta megszületett gyermekeikről beszélgetnek,ill. végig kísérik terhességüket és beszélgetnek fájdalmaikról is,nézd meg őket,mert ők azok,akik igazán megértenek téged és erőt,bátorítást,kitartást és valódi együttérzést biztosítanak neked az elkövetkező nehéz időkben.
2010. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!