Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy nem akarom a...

Jogos, hogy nem akarom a gyerekem elsö szülinapját máséval összevonva ünnepelni?

Figyelt kérdés

A kisfiam lassan 1 éves lesz. A sógornőm (férjem testvére) párjának 2 nappal később van a születésnapja, mint a fiamnak.


Már amikor meglett a szülés dátuma, akkor mondták, hogy lehet majd együtt tartani a szülinapjukat, ami akkor sem tetszett, de nem mondtam semmit, gondoltam, minek csináljam előre a feszkót. Most jeleztem már nekik, hogy várjuk majd őket a fiunk szülinapjára, mire mondta a sógornőm, hogy akkor majd hoznak ők tortát a párjának...


Én kérdeztem, hogy miért, hát ők nem csinálnak neki szülinapi bulit...? Még nem válaszolt azóta.


A lényeg, hogy mi nem szeretnénk együtt tartani a két szülinapot, pláne az elsőt, szerettük volna, ha az egy különleges alkalom, amikor csak a kisfiamat ünnepeljük, csak róla szól, az ő első saját kis szülinapja. A sógornőmékkel amúgy is ritkán találkozunk, a párjáért se vagyunk oda, így főleg nem akarunk közös szülinapot.


Most ezen megsértődnétek, ha a gyereknek szülinapja lenne, ti még nem kapjátok ott tortàt? Még se ennénk kettőt...



2021. aug. 16. 22:18
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
94%
Nálatok lesz a buli nem? Ha nem fogják fel, hogy neked ez fontos meg sem hívnám őket. Csinálnék egy kis csalàdi szülinapot a kisfiammal és később egy “közöset” a sógorékkal ha annyira akarják.
2021. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
96%
Ezt a férjednek kell közölni velük. Bunkóság. Előre határozottan kell tisztázni, hogy ez most a gyerek születésnapja, és ne hozzanak a sógornak tortát. Ettől lehet, hogy meg fognak sértődni, de annál jobb.
2021. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
78%
Nem sértődnék meg, de ahány ház, annyi szokás. Mi a családon belül mindig együtt ünnepeltük azokét, akiknek egymáshoz közeli időpontban van. Mondjuk a családunk több városban él szétszórva, szóval ez részben azért is praktikusabb, mert nem kell minden héten külön leutazni egymáshoz egy-egy születésnap miatt. Ha nektek megoldható és nem okoz plusz macerát gyakrabban átjárkálni egymáshoz, akkor miért ne tarthatnátok külön a két szülinapot?
2021. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
93%

Személy szerint, ha velem történne ez, megérteném, hiszen még is első szülinapja lesz...

Szerintem, hívd fel őket és mond el nekik, amit gondolsz. Remélhetőleg megfogják érteni, ha meg nem, akkor így jártak.

A férjed, amúgy hogy gondolja, már mint, ő is szeretné, ha a szülinapokat külön tartsátok meg?

2021. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek veled. Amíg kicsi a gyerek (minimum 6-8 éves koráig) igenis a születésnapi ünneplés csakis róla szóljon.

Felnőttkorban a célszerűség miatt nyilván jó ötlet összevonni.

2021. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk amúgy az is jó kérdés, hogy ha ennyire háklis vagy erre a szülinap-témára, akkor mi lenne, ha mondjuk nem lenne az a pár nap különbség, hanem teljesen azonos lenne a dátum? Akkor a sógor születésnapját meg se ünnepelnéd?
2021. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekekét (unokatesók) szoktuk együtt tartani. Nem jön össze a nagy család kétszer 1 nap különbséggel. 2 torta is van. Szeretik a gyerekek is, hogy így van.
2021. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
87%
Miért kéne a sógornőd párjának a szülinapját összevonni a gyerekedével? Családtagét még csak-csak, de ő gyakorlatilag idegen.
2021. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
88%

Én elfogadtam és öaszevontam ilyen helyzetben a születésnapokat, de volt feltételem is. A fiam császárral született, a kitűzött dátum véletlenül anyósom szülinapjára esett. A születésekor ő úgy vette, hogy a baba az ő ajándéka, ezért nem megyünk köszönteni, mert amúgy nagy hangsúlyt fektet az ünnepekre.

Egy év múlva előre szóltunk, hogy a gyerek első születésnapját az otthonában a saját tortájával ünnepeljük, aki szeretne, jöjjön. Mondták is rögtön, hogy menjünk inkább oda és majd ott kap tortát anyósom után, mert ez a szokás. Gyorsan tisztáztuk, hogy a gyerek nem lesz mellékszereplő aznap, ezért amíg neki fontos vagy nem kéri másképp, rendesen őt fogjuk köszönteni aznap. Megértették és eljöttek, mi pedig egy kisebb zsúrtortát (anyósom kedvencét) vettünk a mamának a kicsié mellé, így elfelejtve sem lett, de nem sokadik vendég volt a fiam aznap. Ezután is így tervezzük megtartani. Ez nem működne nálatok?

Halkan kérdem meg, hogy ki akar szülinap dátuma előtt ünnepelni? Nálunk ez nem szokás.

2021. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
7%
Te nagyon unatkozhatsz...
2021. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!