Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy nem akarom a...

Jogos, hogy nem akarom a gyerekem elsö szülinapját máséval összevonva ünnepelni?

Figyelt kérdés

A kisfiam lassan 1 éves lesz. A sógornőm (férjem testvére) párjának 2 nappal később van a születésnapja, mint a fiamnak.


Már amikor meglett a szülés dátuma, akkor mondták, hogy lehet majd együtt tartani a szülinapjukat, ami akkor sem tetszett, de nem mondtam semmit, gondoltam, minek csináljam előre a feszkót. Most jeleztem már nekik, hogy várjuk majd őket a fiunk szülinapjára, mire mondta a sógornőm, hogy akkor majd hoznak ők tortát a párjának...


Én kérdeztem, hogy miért, hát ők nem csinálnak neki szülinapi bulit...? Még nem válaszolt azóta.


A lényeg, hogy mi nem szeretnénk együtt tartani a két szülinapot, pláne az elsőt, szerettük volna, ha az egy különleges alkalom, amikor csak a kisfiamat ünnepeljük, csak róla szól, az ő első saját kis szülinapja. A sógornőmékkel amúgy is ritkán találkozunk, a párjáért se vagyunk oda, így főleg nem akarunk közös szülinapot.


Most ezen megsértődnétek, ha a gyereknek szülinapja lenne, ti még nem kapjátok ott tortàt? Még se ennénk kettőt...



2021. aug. 16. 22:18
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
26%
28# mi hívtuk nagyanyónak, de egyáltalán nem volt öreg:) , de igényli, mindenki igényli, hogy megünnepeljék még az is aki azt állítja, hogy nem.:)
2021. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, hogy miért bántjátok a Kérdezőt...

Igen, az első szülinapok valóban inkább a szülőknek fontosak. De bakker, jóhogy. Ő szülte meg, ő neveli egy éve. Neki a legfontosabb ez a baba. Miért ne ünnepelhetné úgy, ahogyan szeretné?

Ha tűzijátékot akarna a kert végében, ahhoz sem lenne sok közötök.

2021. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
9%
Akkor minek kérdezi?
2021. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
82%
Anyósom mindig összevont bulikat szervez, mert rengetegen vagyunk a családban. De én a gyerekeim születésnapját mindig megünneplem aznap, idehaza, meg rendezünk zsúrt a környékén a barátaikkal, hogy egy másik hétvégén anyósom felköszönti-e az unokatesót, a sógort, az ángyikát, és együtt esszük-e a tortájukat, ez engem nem tud érdekelni. A gyerek örül, mert a mamánál volt torta, és nem zavarja, hogy több gyertya is volt rajta esetleg.
2021. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
81%

"jeleztem már nekik, hogy várjuk majd őket a fiunk szülinapjára

...

A sógornőmékkel amúgy is ritkán találkozunk, a párjáért se vagyunk oda"


Akkor minek hívtátok meg őket??? Hogy legyen ki előtt villogni a fiatokkal?...

2021. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
87%
Jogos.
2021. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha nem akarod együtt ünnepelni, akkor nyisd ki a szádat és mondd meg. Azzal sokra nem mész, hogy itt vergődsz. Felhívod a sógornődet és udvariasan megmondod: "Jucikám, ne hozzatok másik tortát, mert most csak Benőke születésnapját fogjuk ünnepelni, ez az első, ezért szeretném, ha különleges lenne és csak róla szólna, ugye megérted? Másnap szívesen átmegyünk hozzátok felköszönteni a párodat."
2021. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
42%
Azért egész jól lejön a gyakori mentalitása, azok fikázzák a kérdezőt, akiknek kb. még egy normális tortájuk sem, de gyerekszobájuk sem volt soha.
2021. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
80%
Én mindig utáltam az ilyen összevonásokat, nálunk szerencsére nem volt soha. Mindenki szülinapját külön tartottuk (kivéve, hogy van egy ikerpár a családban, az övékét nyilván együtt).
2021. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
82%
Most komolyan,a sógornő pasijának nincs saját családja, anyja, apja, testvérei, barátai felnőtt férfi létére, hogy odatolakodna egy egy éves mellé ünnepeltetni magát? Nem a kérdezővel van itt probléma, hanem a hapsival, ha képes egy egy éves idegen gyerek mellé odafurakodni..
2021. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!