Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy nem akarom a...

Jogos, hogy nem akarom a gyerekem elsö szülinapját máséval összevonva ünnepelni?

Figyelt kérdés

A kisfiam lassan 1 éves lesz. A sógornőm (férjem testvére) párjának 2 nappal később van a születésnapja, mint a fiamnak.


Már amikor meglett a szülés dátuma, akkor mondták, hogy lehet majd együtt tartani a szülinapjukat, ami akkor sem tetszett, de nem mondtam semmit, gondoltam, minek csináljam előre a feszkót. Most jeleztem már nekik, hogy várjuk majd őket a fiunk szülinapjára, mire mondta a sógornőm, hogy akkor majd hoznak ők tortát a párjának...


Én kérdeztem, hogy miért, hát ők nem csinálnak neki szülinapi bulit...? Még nem válaszolt azóta.


A lényeg, hogy mi nem szeretnénk együtt tartani a két szülinapot, pláne az elsőt, szerettük volna, ha az egy különleges alkalom, amikor csak a kisfiamat ünnepeljük, csak róla szól, az ő első saját kis szülinapja. A sógornőmékkel amúgy is ritkán találkozunk, a párjáért se vagyunk oda, így főleg nem akarunk közös szülinapot.


Most ezen megsértődnétek, ha a gyereknek szülinapja lenne, ti még nem kapjátok ott tortàt? Még se ennénk kettőt...



2021. aug. 16. 22:18
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
82%

Most szólok mindenkinek, hogy az egy éves gyerek meg fog nőni és meg fogja kérdezni, hogy miért nem lehetett saját szülinapja!


Nálunk 2 nap különbséggel született a dédimama és testvérem, mindig külön tartottuk, külön torta külön ünnepség. MINDIG külön illik tartani a szülinapot, hiszen az az egy nap van az embernél, ami csak róla szól.. ha egy napra esne, akkor felváltva tologatnák, pl tesóm ünnepli hétvégén a barátaival, dédimamát pedig felköszöntjük hétköznap! És olyankor a másik ünnepelt csak vendég. Vagy ha nem engednek a napból, akkor dédimama délelőtt, ebéd előtt lesz felköszöntve, tesóm meg ebéd után, aztán jóllakottan tud menni a délutáni partyra.


Két külön torta, az egyik szülinapján nem ünnepeljük a másikat. "célszerű összevonni" miért? Spórolásképp? Ne a szülinapokon akarjatok már spórolni.. Szerintem az sem oké, ha az egyik szülinapján a torta után egy tortát kap a másik.


Gyász, baleset abszolút belefér az ünnepekbe, nálunk karácsony előtt egy nappal vitték el a dédpapát coviddal, mentőt kellett hívni, ugyanúgy megtartottuk az ünnepet, nem volt annyira rossz hangulat, de nagyon aggódtunk, beszéltünk róla is, felidéztünk pár kellemes emléket. Túlélte szerencsére, de 83 éves embernél már úgy kezeltük, hogy esélyes, hogy nem jön ki, annyira rosszul volt, hogy beszélni, mozogni nem tudott és mint a szülésnél, néha csak ledermedt és látszott, hogy erős fájdalmai vannak. Szóval mi igyekeztük megtartani az ünnepet a gyerekért, magunkért.

2021. aug. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
26%

Most szólok mindenkinek, hogy az egy éves gyerek meg fog nőni és meg fogja kérdezni, hogy miért nem lehetett saját szülinapja!


Dehogy fogja megkérdezni...

Meg fogsz lepődni, az ismerőseim fele nem csap felhajtást szülinapon. Amikor suliba megy a gyerek, néhány barát, de sokan még azt sem. Nem mindenkinek akörül forog az élete, hogy akkor őt most tessék ünnepelni.

2021. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
30%
Mi meg akkor seggfejek vagyunk, hogy a saját esküvőnkön is képesek voltunk magunkon kívül mást is megünnepelni (volt egy házassági évforduló meg két szülinap). Kaptak tortát, és nem omlott össze a világunk, mert 10 percig nem rólunk szólt minden.
2021. aug. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
42%
A 21-es jól mondja, igaza van. Születésnapot, ha nincs beavatkozó tényező (baleset kategória, vagy rosszabb) akkor kell tartani amikor van. Középiskolában velem már volt olyan, hogy a születésnapom pont hét közben volt, amikor iskolában voltam, egy másik városban. Pénteken hazamentem, megünnepeltük. Nem csináltam belőle ügyet, mert hülyeség lett volna.
2021. aug. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
74%

Most szólok mindenkihez:D Nálunk is vannak bizony ám összevont szülinapok.

November végén december elején születetteket együtt szoktuk ünnepelni. Van közte kicsi gyerek nagyobb gyerek és felnőtt is. Ez nem spórolás, hanem az idővel van mindig a gond, összehozni a családot. Nekünk ez így tökéletesen megfelel és jókat bulizunk:)

2021. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
38%
23# ez nálunk is így volt. Az esküvőnk napjára esett a nagyanyó szülinapja. Senki sem akadt ki azon, hogy őt is köszöntöttük. Neki volt a legnagyobb meglepetés. Ez boldogságos jelenet volt. Sosem feledem:)
2021. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
72%

#15-nek üzenem, hogy nem kakkantottam anyósom születésnapjára, ellenkezőleg, nagyon is megvendégeltük, ajándék, ének, gyertyafújás volt és szinte végig ő beszélt. Amiről lebeszeéltük az az, hogy náluk 15-20 vendég közt terelgessem az 1 évest, míg ő a rokonaival (60 év körüli unokatestvérei, testvérei, házastársaik) két pici szobában kiabálva beszélget 4-5 órát. Ebben egy gyereket nem lehet altatni, megnyugtatni és nem oda való. Ezt értette meg. Nálunk elvittem aludni az ágyába, amikor elfáradt és 2-3 órát csak az anyósommal foglalkoztam, szerintem ez jobban jött ki, mint kerülgetni mindenkit a síró gyerekkel. A másik a pandémia: az összejáró idős, oltatlan rokonok és az 1 éves immunrendszere nem csak az ősmamimnak nem fér össze.

Köszönöm, jól megvagyunk és nem lett ebből gond.

2021. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
79%
Na ne hasonlíts már össze egy nagyanyót, aki már egyáltalán nem igényli, hogy őt ünnepeljék, egy családba frissen érkezett csecsemővel, akinek most először ünneplik a születésnapját! Különben is ha valakinek van igénye arra, hogy ő egy embert ünnepeljen egyszerre, akkor tiszteletben kell tartani az ő igényét. Nem alárendelni egy ilyen számára fontos eseményt egy sógorférjjel, akit nem is szeret. Mi is összevonunk kettőt, de mi felnőttek vagyunk és ez számunkra normális. De gyerekét mással összevonni nem szabad. A gyerek számára (jelen esetben, mivel az elsőről van szó, az anyukája számára)a születésnap legyen az ő saját nagy ünnepe, ahol megtanulja, hogy ő fontos.
2021. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
14%

A sógornődnek nincs joga látni a gyerekedet, csak akkor ha ezt engeded. A gyerek nagyszülőjének van joga amúgy. Tehát a sógornődnek megtilthatod, hogy jöjjön. Illetve nagyszülőnek is megtilthatod. Nehéz élnie ezzel a joggal. A többi rokonnak, barátnak, akárminek szintén nincs semmilyen joga, tehát csak titeket, szülőket illet a döntés joga, hogy a gyereketek kivel, mikor, milyen esemény kapcsán találkozik.

Ha már jogosságról kérdezel, akkor ez a jog ma nagyvonalakban erről magyarországon.

2021. aug. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
34%
Ez a szülinap nem is a gyerekről szól, hanem az anyukáról.
2021. aug. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!