Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy nem akarom a...

Jogos, hogy nem akarom a gyerekem elsö szülinapját máséval összevonva ünnepelni?

Figyelt kérdés

A kisfiam lassan 1 éves lesz. A sógornőm (férjem testvére) párjának 2 nappal később van a születésnapja, mint a fiamnak.


Már amikor meglett a szülés dátuma, akkor mondták, hogy lehet majd együtt tartani a szülinapjukat, ami akkor sem tetszett, de nem mondtam semmit, gondoltam, minek csináljam előre a feszkót. Most jeleztem már nekik, hogy várjuk majd őket a fiunk szülinapjára, mire mondta a sógornőm, hogy akkor majd hoznak ők tortát a párjának...


Én kérdeztem, hogy miért, hát ők nem csinálnak neki szülinapi bulit...? Még nem válaszolt azóta.


A lényeg, hogy mi nem szeretnénk együtt tartani a két szülinapot, pláne az elsőt, szerettük volna, ha az egy különleges alkalom, amikor csak a kisfiamat ünnepeljük, csak róla szól, az ő első saját kis szülinapja. A sógornőmékkel amúgy is ritkán találkozunk, a párjáért se vagyunk oda, így főleg nem akarunk közös szülinapot.


Most ezen megsértődnétek, ha a gyereknek szülinapja lenne, ti még nem kapjátok ott tortàt? Még se ennénk kettőt...



2021. aug. 16. 22:18
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
75%

"felnőtt férfi létére, hogy odatolakodna egy egy éves mellé ünnepeltetni magát?"

Nem ő tolakodna, hanem a sógornő.


"Nem a kérdezővel van itt probléma, hanem a hapsival"

Inkább a sógornővel - meg főleg a kérdezővel, aki olyanokat hív meg, akiket a háta közepére se kíván, aztán meg nem tetszik neki, hogy nem csak a gyerekéről fog szólni a buli...


Egy egyéves gyereknek untig elég lenne, ha csak a szülei lennének jelen - meg még akiket tényleg szívesen látnak!

2021. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
10%

...szerintem, ezt a problémát, egészen ügyesen meglehetne oldani...

Írtad, kérdező, hogy a sógornőd párjának 2 nappal később lenne a szülinapja..., miért nem oldjátok meg úgy, hogy a 2 szülinap közötti napon tartanátok egy közös szülinapozást is? Így, megünnepelhetnétek csak te és a férjed a gyereketek szülinapját a szülinapjakor, úgy, hogy a sógornődék, nem lesznek ott. És másnap, lenne egy másik szülinapozás, így lényegében 2x lenne megünnepelve a gyereked szülinapja. 🤷

2021. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
0%
41es te milyen világban élsz? Az ember rokonai szívesen vannak jelen a szeretteik szülinapján, és egy kisgyerek az abszolút viszi a szeretett személy díját, mivel még semmit sem tett, hogy ne kedveljék. Én azt is meghívom a gyerek szülinapjára, akit nem kedvelek, pont azért, mert nem az én szülinapom! Normális esetben a rokonok ott akarnak lenni és normális esetben a kisgyerek örül ennek és szívesen látja őket. Amúgy a gyerekek bírják a felhajtást, a tortát, tapsolást, éneklést. Ha nem is fog rá emlékezni, szerintem valahol mélyen beépül.
2021. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
44%

A közös ünneplést nem értem tényleg …..

Ha egy 1 éves szulinapra készülök akkor sok lufi, színes dekoráció ,formatorta figurái, gyereknasik pl maci alakú süti , szörp, gyümölcslé..

Ha egy felnőtt férfi szulinapra akkor nem dekorálok agyonra inakbb italok koktélok, saláta és sült hús, meg valami zene..Pl a hangos( Abb)zene is hozzátartozik egy buli hoz egy egy éves mellett nem lenne jó bömböltetni a zenét …

2021. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
38%
Na mi lett azóta? Már biztos kaptál választ. Nem az itteni rengetegre gondolok. De azért Te is megtehetnéd, hogy ide is írsz valami fejleményt.:)
2021. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
70%

"Az ember rokonai szívesen vannak jelen a szeretteik szülinapján"

Ha meghívják őket... De akit a szülők nem látnak szívesen, azt miért hívnák meg?


"Én azt is meghívom a gyerek szülinapjára, akit nem kedvelek, pont azért, mert nem az én szülinapom!"

Oké, de azzal vállalod azt a kockázatot, amit a kérdező is vállalt (főleg egy olyan valaki meghívásával, akinek szintén akkortájt van a születésnapja), hogy nem csak a te gyerekedről fog szólni az egész - csak aztán ne panaszkodj. (Egyébként nálunk is úgy szokás, hogy simán összevonjuk az ünnepeket, mert nagy család vagyunk.)


"a kisgyerek örül ennek és szívesen látja őket"

Itt sem arról van szó, hogy a kisgyerek ne örülne. Viszont ha a szülei nem kedvelik ezt a bizonyos párt, akkor egyáltalán nem is kell meghívni őket, és akkor nincs olyan gond, ami így viszont van.

2021. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
64%
44 vagyok aki lepontozott szerinte ugyanaz illő egy Baba zsurra mint egy pl 41éves férfi bulijára ? 😀😀😀
2021. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
72%

Most gondolkodok, hogy nálunk a családban szoktuk-e együtt tartani a születésnapokat, de csak egy eset jut eszembe. A testvéremét és anyukám testvéréét tartottuk már párszor együtt, pár nap különbség van köztük, de persze ez csak a családi születésnap, ugyanis az öcsémnek ilyenkor a barátaival is van egy szülinapi "buli" szervezve.

Apukám és az én születésnapom között is csak 2 nap van, mégsem emlékszem, hogy valaha együtt tartottuk volna, pedig szerintem egyikünknek sem lenne vele baja, csak szimplán abszurd, hogy egy tinilány és egy felnőtt férfi születésnapját együtt tartsuk.

Az meg, hogy egy 1 éves és egy felnőtt férfiét, nem csak, hogy abszurd, de még nevetséges is. Nem értem, hogy gondolja ezt a sógornőd.

De amúgy meg simán meg is mondhattad volna neki, hogy nem akarod együtt tartani, ha megsértődik, hát megsértődik, ez van. Azzal többre mentél volna, mint hogy ide kiírod ezt a kérdést.

2021. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
64%

"ugyanaz illő egy Baba zsurra mint egy pl 41éves férfi bulijára ?"

Nálunk a születésnapok nem elsősorban a külsőségekről szólnak, hanem arról, hogy összejövünk, mert örülünk annak, hogy a születésnapos megszületett, hogy a világon van. És ez az öröm teljesen független attól, hogy az illető hány éves, úgyhogy simán meg tudjuk ünnepelni egyszerre a kicsit meg a nagyot.

Egyébként meg minél nagyobb egy család, annál nehezebb összehozni logisztikailag, hogy összegyűljenek, ezért is szokás együtt ünnepelni több szülinapost, névnapost - de attól még egyiküket se ünnepeljük kevésbé. A szeretet olyan, hogy minél több felé osztjuk, annál több lesz belőle! :)

2021. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
87%
47, egy családi szülinap nem babazsúr.
2021. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!