Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is sok az...

Más családokban is sok az esküvő mostanság? Anyagilag nem visel meg?

Figyelt kérdés
Nagy család vagyunk, sok unokatestvérem van és most jelentette be idén a 4. hogy novemberben összeházasodnak, ami persze nagyon szuper dolog, de már volt 2 a családban július óta, lesz egy szeptemberben is plusz egy barátnömnek is. A problémám ezzel csak az, hogy anyagilag elég megterhelő. Kicsit bűntudatom van, mert együtt kellene velük örülnöm. A barátnőmnek így is szűkösebb összeget adok, bár nagyon szeretem, de sajnos nem fér bele több. Viszont családon belül más a helyzet, ott úgy érzem illik kicsit többet adni. Ti hogyan álltok ehhez?
2021. szept. 1. 13:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
44%
10es ez mind szép és jó. De egy lagzi alsó hangon 50 ezer forint, ha egyedül mész, ha a pároddal akkor már a 100 ezret is veri. ha egy évben van ebből 3-4 az bizony nem kis összeg
2021. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
91%
Annyit adj, amit megengedhetsz magadnak. Nyilván valamit illik adni, de nem azért vagy ott, hogy finanszírozd az esküvőt.
2021. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%
12# én is így gondolom.
2021. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
56%
12es, ok, de az ellátását illik finanszírozni az meg minimum 20 ezer/fő, és akkor még nem számoltam sokat.
2021. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
85%
Volt nekem is ilyen időszakom, amikor a baráti társaságom tagjai hirtelen mind elkezdtek férjhez menni - megnősülni. Nem mondom, hogy váratlanul ért a dolog, mert hát erre nyilván számítani lehetett, de ha utánaszámolok, mennyi pénzt költöttem lagzikra, "szép" ruhákra, nászajándékra hát akkor szép summa jön össze. Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy én ráadásul nem mentem férjhez, így még csak azt sem mondhatom,hogy valaha is visszajön :)
2021. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
98%
14, tisztában vagyok vele, hogy mennyibe kerül, én is épp az esküvőmet szervezem. Attól még nem várom el a vendégektől, hogy mindenképp annyi pénzt adjanak, amibe a fogyasztásuk került. Nem azért hívom őket. Tudom, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy legalább 20 ezret adjon.
2021. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Én emiatt is örülök, hogy nem vagyunk egy bazi nagy család. Szeretem az esküvőket, de ha egypár egymást követő évben évi 2-3-4-5+ esküvő van (ami elképzelhető, ha hasonló generáció az ifjabbik), az azért anyagilag elég megterhelő tud lenni.
2021. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a 20 ezer per főt egyszer szeretném tételesen látni egy számlán.
2021. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
67%

18as, bár a számla már nincs meg, de leírom a mi esküvőnk költségét vendégenként:


étel:14800/fő, korlátlan fogyasztás(vendégfogadó szendvicsek, pogácsa, vacsoránál két féle leves, 14 fogásos svédasztal, 8 féle körettel, éjfélkor töltött káposzta)


ital:9900/fő korlátlan italfogyasztás


torta: 1 háromemeletes, és 4 szimpla tortánk volt 65 ezer, ez is fejenként 1200 forint


tehát a végösszeg:24900/fő volt

2021. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
41%

De van, aki nem eszik ennyit, van, aki dupla ennyit eszik. Mondd meg nekem, egy picike lazac salátával, egy kis pohár madártej, egy fél szelet torta (elfeleztük) és víz (mert alkoholmentes nem volt, alkoholt meg nem iszom) mennyibe kerülne?


Mert engem nem érdekel, ha a saját tényleges fogyasztásomról kapok egy számlát, azt örömmel és borravalóval kifizetem. De hogy ugyanannyit fizessek, mint a hordóbelű Laci bácsi, aki lapátolta magába a kaját meg a piát, azt nem tartom fairnek.

2021. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!