Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is sok az...

Más családokban is sok az esküvő mostanság? Anyagilag nem visel meg?

Figyelt kérdés
Nagy család vagyunk, sok unokatestvérem van és most jelentette be idén a 4. hogy novemberben összeházasodnak, ami persze nagyon szuper dolog, de már volt 2 a családban július óta, lesz egy szeptemberben is plusz egy barátnömnek is. A problémám ezzel csak az, hogy anyagilag elég megterhelő. Kicsit bűntudatom van, mert együtt kellene velük örülnöm. A barátnőmnek így is szűkösebb összeget adok, bár nagyon szeretem, de sajnos nem fér bele több. Viszont családon belül más a helyzet, ott úgy érzem illik kicsit többet adni. Ti hogyan álltok ehhez?
2021. szept. 1. 13:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
70%

Egységár van fejenként, nem fogyasztás szerint(az kivitelezhetetlen).


Ha meg ilyen fillértoszó vagy, akkor ne menj esküvőre, probléma megoldva :-)

2021. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
37%

Fillérbaszó az, aki nem akarja más fogyasztását figyelni? Miért lenne kivitelezhetetlen? Pincérek figyelik, vezetik ki mennyit zabál.


Fillérbaszó az egész esküvő. Szülinapkor sincs ilyen, hogy figyi, a torta ennyi volt, ezt kérem vissza. Csak az esküvők ennyire gusztustalan, lehúzó, proli banzájok.


Nem kivitelezhetetlen, csak lusták megcsinálni.

2021. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
57%
22es majd a te esküvődön megcsinálhatod. hajrá. És majd sorba odaadják neked az 500-1000 forintokat borítékban ajándékba.
2021. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk: 17000 fejenként a fogyasztás (vacsora, ital, éjféli menü), a torta szelete 1000 körül van. Tehát valóban 20 ezer körül van. Ettől függetlenül én nem várom senkitől, hogy fedezze biztosan a fogyasztását, az esküvőnek ára van. Üres kézzel menni viszont valóban bunkóság.
2021. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Metionin ***** válasza:
82%

Simán nem tartom a kapcsolatot a rokonokkal, így az ő szarjaikra nem kell járni. Amúgy nem igazán vannak esküvők a környezetemben, az ismerőseim általában nagyon szűk körben házasodtak, nem hívnak ismerősöket csak a családot. Az elmúlt 10 évben csak 1 ember hívott meg de ő kikötötte hogy 100 ezer a nászajándék, szóval ignoráltam :D


A helyedben összeírnám hogy kinek lesz esküvője és kihúzgálnám azokat, ahova csak illemből mennél el. Marad az aki tényleg fontos, és akkor az ilyesmire szánt összeget elosztod annyi felé és annyit adsz. Szerintem ez hülyeség hogy családon belül illik többet adni, szerintem annak szánj az esküvőjére időt, pénzt és energiát is, aki neked fontos és szeretnél vele lenni azon a napon.

2021. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
76%
Megmondom őszintén, mi nem számítunk arra, hogy megszedjük magunkat az esküvőnkkel. Sok másra is gyűjtünk, több év, mire összeszedjük az esküvő árát is, ami kb 2-3 millióba fog kerülni, de nem érdekel, én akartam, megtehettem volna, hogy anyámékkal meg két tanuval elmegyek a diplomás kosztümömben valahova aztán eszünk valahol egy sarokban egy asztalnál és úgy házasodok meg, hogy örökké sírjak rajta, mennyire leadtam a gyermekkori álmaimból. Én a párommal a buliért csinálom, azért, hogy mindannyian kirúgjunk a hámból és mindenki, akit szeretek, egy helyen mulasson végre önfeledten. Az ételeket is pár barátunk és rokonunk készíti, az alapanyagokat közösen intézzük velük, alkoholt és hasonlót mi veszünk, a ruha, a bérlések pedig nem kérdés, hogy szintén a mi költségünk. Pedig nem lesz szolid esküvő, megvan a vőfély, megvan a program, 50 ember és az ő meghívottjaik fognak jönni. A meghívóban kaparós sorsjegyet fogunk kérni, mint "belépő" és annyi a kérésünk, hogy ha már annyira akarnak adni mást, ne lehessen tudni az esetleges további ajándékokról ránézésre, hogy mik azok (ennek egyrészt később lesz szerepe, másrészt gyerekként is imádtunk csomagokat bontogatni és az esküvő utáni nap ezzel fog telni), de megbeszéltük a párommal, hogy ki fogjuk emelni, hogy elsősorban arra vágyunk, hogy mindenki ott legyen és jól érezze magát, akkor is, ha csak egy bonbont engedhet meg magának épp. Szerintem ma már nincs olyan, hogy illik sokat adni. Én nem fogom kérni a kajájuk árát úgy, hogy én hívtam meg őket, egy életben egyszer kibírok félmillió forintot arra, hogy a szeretteim végigeszik a menüt. Ha étterembe hívok valakit, akkor sem fizettetem vele, már elnézést. Nem látom értelmét annak, mikor emberek 50-70 ezreket adnak a párnak, hogy ne érje szó a ház elejét. Mégis mire fel? Nyilván nem utasítom vissza, de nem érdekel, ki mit hoz, majd odarakják az erre kijelölt asztalra becsomagolva és senki sem fogja megszólni őket azért, hogy mi van a csomagolás alatt + legalább senki sem fog szerepelni azzal, hogy mit adott. Akik élettársak, azoknak sem jár semmi, én sem érzem magam többnek azért, mert más kapcsolati formát preferálok. Mi is az esküvőtől függetlenül teremtettük meg együtt az otthonunkat és a közös életet.
2021. szept. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%

Az esküvői pár azt szeretné, ha világgá nem is, de a család és a barátok együtt ünnepeljenek velük, és örüljenek.

Itt a gyakorin sokszor olvasni hozzászólásokban, hogy szinte sértésnek veszik, ha meghívják őket esküvőre.

Mindig megtiszteltetésnek vettem, hogy gondoltak rám és ott lehettem, ezen a nagy napon velük.


26-os Igen, szerintem sokan így vannak ezzel, ahogy te is.

2021. szept. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
87%
Azért egy 150+ fős esküvőnél megnézném azt, ahogy a pincérek figyelik, vezetik, hogy ki mennyit "zabál" (mondjuk nálunk enni szokás). :DDDD
2021. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%
28.Képtelenség.
2021. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
90%
Már a párom családjában is tapasztaltam, hogy nyűg esküvőre menni, pedig én úgy örülök, ha meghívnak. Náluk az volt a probléma, hogy mennyi nászajándékot kell adni a gyerekeik és az ő párjaik után. Pedig mindenki felnőtt, és mondtuk, hogy hát adjuk külön, de ők ezt nem akarták. Ennek nem erről kéne szólnia.
2021. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!