Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom összejött az exével,...

A húgom összejött az exével, akit az egész család utál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly októbertől januárig együtt voltak, de anyám és apám gyűlölte, mert sokszor csúnyán bánt a húgommal, bántotta, meg megkínálta cigivel. Januárban szakítottak, és most újra összejöttek augusztus végén. Ezt még csak én tudom, ha ez kiderül, botrány lesz. Apám szerintem megőrül. Nem értem miért jöttek össze megint. Elvileg a húgom legjobb barátnője is bíztatta erre. Mit kéne tennem? Vagy inkább maradjak ki az egészből?

Húgom 14

A pasi 18

Én 19



2021. szept. 12. 19:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem pedig egy 14 éves nem tud még dönteni ilyen dolgokba meg kell védeni.
2021. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
35%
Már miért kéne kimaradnod? Húgod 14 éves, vagyis kiskorú tehát simán fel lehet jelenteni a srácot. Én nem hagynám hogy olyannal járjon aki bántja, akkor sem ha ezért megutál.
2021. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
37%
#11, miért, mégis ki döntsön a saját párkapcsolatában? A "csak a legjobbat akaró" beteglelkű rokonság? Nem igen tűrtem 14 évesen sem, hogy bárki is beleugasson a párkapcsolatomba...
2021. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk lehet te már felnőtt voltál 14 évesen és a szüleid mint a barmok hagyták hogy 14 éves korodban végig menjen rajtad a félváros és félholtra veresd magad egy férfival mert te olyan felnőtt voltál már akkor is.
2021. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
72%
Azért kell kimaradni belőle, mert ha egy 14 éves lánynak megtiltasz valamit, azt csak mégjobban akarja majd. Ha lesz esze, akkor később elhagyja majd véglegesen.
2021. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag nem kötnek bele tekintve h 14 fölött van.
2021. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
77%

Most én leszek a lepontozható kamaszmód gondolkodó felnőtt, de nézzük már ezt az egészet a lány szemszögéből...

Ha szét akarjátok választani őket, akkor ő azt megszenvedi. Csúnya gonosz nagytesó leszel és a szüleid is a szigorú traumatizálók. Lehet, hogy 5-10 év múlva rendes párkapcsolatában megérti, hogy amúgy jó szándékotok volt, de most rohadtul nem fogja felfogni, hiába mondjátok neki.

Plusz az is sokat elárul, hogy még a szüleidnek nem merte elmondani.


Persze, teljesen más most felnőttként mondani: de le se szarom, ha a családom nem kedveli szívem választottját, mert én szeretem és nekem ő fontos. A húgod pedig jó, hogy tisztában van azzal, hogy nem egy szülő kell eldöntse kivel legyen együtt.


Ne érts félre, nem támogatom a bántalmazó kapcsolatot. Sőt. De ha nem lép, vagy épp nem látta azt a példát, hogy ebből ki lehet szabadulni és nem kell tűrni (milyen a szüleid viszonya? milyen a szülő-gyerek viszony?), akkor mit várunk egy GYEREKTŐL? Egy gyerektől, aki jelenleg élete első szerelmét éli és úgy érzi igazán szeretve van függetlenül attól, hogy mit kapott otthon.


Amúgy... láttátok ahogy bántsa és csúnyán bán vele? Mert már bocs, de ha ez így van és nem szóltatok a srácra, akkor ti is hibások vagytok. Kvázi biztattátok a bántalmazót, hogy csinálja nyugodtan, ti úgyse véditek meg a szeretteteket.


És megkínálta cigivel? Jujjj... te nem cigiztél 14 évesen? Oké, ügyes vagy. Én sem, mert utálom az ízét... de a középiskolai társaim 90%-a már 9.-be láncdohányos volt anyuci-apuci pénzéből. És most, hogy bőőőven 20 fölött vagyunk, sokan leszoktak. Ebben a korban a cigi egyfajta menőzés, egyfajta "ezt láttuk a felnőttektől, most mi is nagynak fogunk tűnni" dolog. Majd kinővik akik ki akarják, de azzal kár áltatni magunkat, hogy ezt ő egyedül nem próbálta volna ki rövidke élete során.

És megint hangsúlyozom, mielőtt jön a kötekedés: nem támogatom a cigizést sem. De ezen a legtöbb kamasz át fog esni és a legtöbb ember nem 30+ évesen szok rá a dohányzásra.


Szóval mit csinálj? Passz! Nem mondom, hogy ne szólj bele az életébe, mert ha azt látod, hogy bántalmazza a húgod, akkor kutya kötelességed megvédeni. És nem csak állni és nézni és itt panaszkodni, hogy ti ezt lássátok és emiatt gyűlölitek a srácot. De az, hogy beleszóljatok az életébe... meredek.

2021. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Csicuki ***** válasza:
81%
14 évesek már javából kamaszok sokszor dacból is bele mennek olyan dolgokba amit mások ellenezték jobb ha nem szólsz bele
2021. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
18-as: Nem láttuk, húgom mesélte, hogy volt mikor erőszakosabb volt vele. Nyilván ha előttem bántja, megvédem, de szerintem ezt mondanom sem kell. A másik meg az, hogy azért mert sokan cigiznek tini korban, a húgomnak még nem kéne. (Nem szokott rá hálistennek, de kipróbálta.)
2021. szept. 12. 20:58
 20/37 mantis religiosa ***** válasza:
84%
Édesapádnak kell kézbevenni a dolgokat, és négyszemközt elbeszélgetni a fiúval. Legalábbis én ezt tenném, ha valaki bántalmazná a lányomat, vagy erőszakos lenne vele. Húgodnak nem is kell tudnia róla.
2021. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!