Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom összejött az exével,...

A húgom összejött az exével, akit az egész család utál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly októbertől januárig együtt voltak, de anyám és apám gyűlölte, mert sokszor csúnyán bánt a húgommal, bántotta, meg megkínálta cigivel. Januárban szakítottak, és most újra összejöttek augusztus végén. Ezt még csak én tudom, ha ez kiderül, botrány lesz. Apám szerintem megőrül. Nem értem miért jöttek össze megint. Elvileg a húgom legjobb barátnője is bíztatta erre. Mit kéne tennem? Vagy inkább maradjak ki az egészből?

Húgom 14

A pasi 18

Én 19



2021. szept. 12. 19:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy kajak feltenném a két kezem. Ne hagyd hogy a húgodat bántsa ez a majom, ha találkoznak menj ki eléjük azt mondd meg a gyereknek mi a pálya
2021. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
63%
Semmit, de a cásvó nem normális.
2021. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, az ilyen kérdéseknél miért mindig csak a tiltás és a semmit sem szólás kerülnek elő opcióként. Miért nem kerül elő soha az, hogy "mondd el az őszinte véleményed, de a döntéseket hagyd az ő kezében"?

Én most ezt tanácsolom. A tiltás nyilvánvalóan semmit sem ér, parancsra nem szűnik meg a vonzalom, a gyereket pedig muszáj kiengedni a lakásból. Onnantól semmibe sem tart neki beiktatni egy észrevétlen randit - most sem tudják, hogy jár valakivel.

Semmit nem szólni, csak nézni ahogy árt magának, és úgy tenni mintha egyetértenél vele, az meg ostobaság.


Beszélgetni kell róla, és ugyanúgy véleményt mondani, mint bármilyen más káros tevékenységről. Például ha folyton cukros péksütivel tömi magát, arról is megmondod, hogy rossznak tartod, nem? Akkor is, ha közben tudod, hogy bármikor bemehet egy pékségbe. Csak felhívod a figyelmét.


Nem kell eltitkolni, hogy szerinted baromság megint együtt lenni azzal a nyomorult gyökérrel, aki bántalmazza és akár testi, akár lelki kárt tesz benne, mert aki szeret, az nem bánt. Ha ennek teszi ki magát, az lassan felőrli, tönkreteszi. Elveszti az önbecsülését, elhiszi, hogy az ilyesmi normális és belefér, pedig nem. És a pasi minden egyes elcseszett lépésénél felhívhatod a figyelmét, hogy ez miért volt gáz.

Aztán vagy elmegy mégis négykor a randira, vagy nem. Valószínűleg igen, talán még sok randira elmegy.


De jó eséllyel fel fog neki tűnni, hogy te vagy vele a megértőbb és törődőbb. Te állsz az ő oldalán, te adsz neki igazat, amikor a pasija megbántja, és csak hagyja sírni, te vagy az, aki kimondja amit ő is érez: hogy ez tényleg szemétség volt. Ezzel segítheted őt, hogy helyesen értelmezze mindazt, ami a kapcsolatában történik. Ha minden jól megy, belátja, hogy ez tényleg szar, és kiábrándul.


A cigi téma szerintem is hülyeség, a dohányzástól nem az véd meg, hogy nem adnak. Akit érdekel, szerezni fog, akit nem érdekel, annak hiába adják a kezébe. Megkínálta, és? Ő meg elvette, ezek szerint bármilyen minimális ösztönző rávitte volna a kipróbálására. Tizenéves korában valaki úgyis megkínálja, ha nem a pasija, akkor egy haver haverja egy bulin, nem mindegy? A te húgod az a fajta, aki mindenképp kipróbálta volna. Örülj inkább, hogy nem tetszett neki.

2021. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
86%
"Miért nem kerül elő soha az, hogy "mondd el az őszinte véleményed, de a döntéseket hagyd az ő kezében"?" - nézd, én például evidenciának kezelem, hogy ilyen szituban az ember elmondja a véleményét - miért ne tenné - ezért tartom elégnek, ha csak a beleavatkozás ellen szólok.
2021. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
74%
#20 " Húgodnak nem is kell tudnia róla." - ugye nem gondolod komolyan, hogy a srácnak nem az lenne az első reakciója, hogy visszamondaná? És akkor ebben a pillanatban a család 0-ra írta le magát a lány szemében, mert a háta mögött beleavatkoztak az ő kapcsolatába.
2021. szept. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 mantis religiosa ***** válasza:
14%
#25! Az olyan beszélgetéseket, amit férfiak négyszemközt folytatnak egymással, nem kötik harmadik személy orrára. Még a partnerére sem.
2021. szept. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
64%

A korkülönbséggel nincs gond, négy év semmi, viszont az, hogy bántja érzelmileg, stb. Hát, megértem, hogy utáljátok a pasit.


Viszont hagyjátok a csudába, a húgod "szerelmes" mint állat, végül majd koppan egyet, és abból vagy megtanulja, hogy tahókkal nem kezdünk, vagy nem.

2021. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
81%
Itt még nagyon számít, mert teljesen más életszakaszban vannak.
2021. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
42%

Mi az, hogy maradjon ki ebbol??? A kiscsaj 14 eves (meg a gyakorizashoz is fiatal, nemhogy egy 18 eveshez!!!)!


En elsosorban a hugommal beszelgetnek el, de a szuloknek elobb utobb elmondanam.

Elmondom nalunk, hogy volt. Van egy nalam 2 evvel idosebb batyam. Mindig ovott minden rossztol en meg persze sokszor nem hallgattam ra. At is vertek parszor es aztan volt boges. El is verte a sracot. 99% azert tudtak ki a batyam es le sem alltak velem. Egyszer egy srac odajott mellem a buszon. En latasbol/hallasbol tudtam, hogy ki. Bemutatkozott, en pedig mondtam neki, hogy "jaj igen..a batyammal neha egyutt kosaraztok az epulet mogott"

Na szepen eloldalgott..

Re vagy az idosebb testver, ne hagyd, hogy a hugodat kihasznaljak!

2021. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
82%
Erröl beszélek 14 éves lányt védeni kell
2021. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!