Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az esküvőtökre az örömszülők...

Az esküvőtökre az örömszülők külön sütöttek a rokonaiknak vagy egybe rakták?

Figyelt kérdés

Az én testvéreméknél úgy volt, hogy anya vette a boltból a sütit, tesóm párjáék meg sütöttek aztán összerakták őket és vegyesen bedobozolták.


Párom testvérénél meg úgy volt, hogy anyósom sütött a saját rokonságának, becsomagolta előre és pàrom tesójának a feleségének az anyja pedig ugyanúgy külön sütött a rokonságának és becsomagolta előre majd kiosztotta a lagzi napján.


Az én esküvőm csak jövőre lesz júliusban, de feljött a téma és anyukámmal ma összevesztem ez miatt.


Azt mondta, hogy szerinte anyósom különcködik és nem érti miért nem lehet összekeverni.


Én egyrészt anyósomat is megértem, mert bőven elég volt 60 főre megsütnie és nem kívánta keverni.


De közben meg kicsit ellenszenves volt nekem mikor mondta nekem, hogy direkt csinált szív alakú linzert és a közepére tette, mert tudta, hogy olyat nem csinál sógornőm anyja és hogy így nem fogja sógornőm anyja összekeverni a sajátját az övével, ne hogy el vegye az övét.


És sajnos lehetett kicsit a rosszindulatot hallani a szavából és akkor belegondoltam, hogy nem örülnék, ha anyámról is ezt mondaná.


Anyámék messze laknak, sajnos 450 km-re a lagzi helyszíntől. A lagzi helyszín meg ott lesz, ahol páromék laknak.


Anyósom az anyjával szokott sütni, meg majd sógornőm is segít neki.

Anyukámnak meg hát én tudnék. Azonban anyukámnak nem az erőssége a sütés. Sajnos soha életébe nem sütött semmit és ezért az én erősségem sem a sütés.


Anyósom kicsit kinevetett mikor mondtam, hogy tudok almás kalácsot sütni és felszeletelni meg meggyes piskótát. Mert hogy ezek nem lagzisak, de sajnos én nem tudok barackot, meg kosárkát meg ilyesmiket és természetesen esze ágában sem volt receptet megadni.


A neten ugyan vannak receptek van még időm, gondoltam, hogy majd kísérletezek, de megmondom őszintén nekem az egész családom nem édes szájú és nem akarom, hogy ránk maradjon..


Én jelenleg anyáméknál élek. Az esküvő után végre összeköltözünk, de ott fogunk lakni, ahol anyósomék, vagyis abban a megyében, mert páromnak ott van jó munkája.


Én jelenleg egyetemen tanulok, nyáron végzek és az esküvő a diplomaosztóm után lesz 9 nappal. Itt a megyében találtam meg azt a menyasszonyi ruhát, amit szeretnék majd felvenni az esküvőmön, azonban sajnos ezt majd csak kedden lehet elhozni a szalonból, az esküvő meg szombaton lesz. A keddet végig utazzuk és lesz a szerda, a csütörtök meg a péntek, ha esetleg sütnénk anyával. Én szívesen sütnék, mert szeretek sütni, attól, hogy nem tudok sok receptet, meg jó érzés lenne a rokonoknak odaadni ezeket a sütiket.


Régen mi is ott éltünk, ahol páromék, de apukám munkája miatt költöztünk 450km-rel odébb. Így meg van még a régi házunk ott tudnánk sütni, csak hát ott meg nincs semmi az ég világon, még egy tepsi se, se egy tál, se egy kanál, mert mindent elhoztunk onnan. És így mindent vihetnénk oda, na meg a sütik hűtésével is gondban lennénk. Van ott hűtőnk, jó nagy, azonban nem tudom hány tálca süti férne el ott..

60 főt hívok az esküvőre és páromék is ennyit hívnak.


Gondolkodtam fizetek idős nénikneky ha sütnének nekünk, de nem ismerek ilyen nénit.


A bolti sütikkel az a bajom, hogy nagyon drágák, meg nem is valami tartósak, mert főleg mind habos.


Arra is gondoltam, hogy mivel kedden lenne a ruha kész és meg kell nézni, hogy biztos jól lett -e méretre igazítva, akkor így ugye anyáéknál kell lennem és esetleg maradhatnánk péntekig akkor ott és süthetnénk ott, hisz itt mindenünk meg van hozzá, meg itt amúgy sok hűtönk is van. Van egy nagy meg két kicsi. Csak hát nem túl jó ötlet meg autóztatni őket szerintem pénteken, mert a ruhámnak is kell majd hely, na meg 3-unknak is, anya, apa, én. Na meg a szüleim ruhájának, cuccainknak. Meg az autóban nem lesz olyan hideg nyilván, mert akkor szétfagynánk, meg sajnos a rázkódás miatt se jó, na meg nem akartam annyira egy nappal az esküvö előtt ott lenni.



Mit tudnátok javasolni...?? Jó lesz a bolti süti? Vagy tartsak ki emellett, hogy én sütök, ha tud anya segíteni tud, ha nem ,nem.


Azóta elkezdtem gyakorolni már diós kifli is megy az nagyon jól sikerült.


Ilyenekbe gondolkodom még: kókusz golyó, zebra szelet, kosárka, tornyocska, őzgerinc, kókusz kocka, linzer, barack mag, mézes kalács, barack, almás kalács, meggyes piskóta, gomba süti:)



2021. szept. 26. 22:58
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%
O_O mi ez a regény...
2021. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
96%
Ez a ti esküvőtök lesz, nem másé. Rólatok szól. A hozott sütit begyűjtitek, majd annak adjátok és úgy, ahogy ti szeretnétek. Ha kiteszitek ízenként vagy vegyesen és nem marad, akkor nem csomagoltok. Ha kör dobozban akarjátok, akkor abban lesz. Ők max. bólogatnak, hogy igen, segítünk elrakni, nekik ebbe nincs beleszóláduk, fogadják el! Azonnal le kell állítani a 2 nagyokos anyukát, mert veszekedés lesz az esküvőn, aminek ott nincs helye! Mindkettővel le kell ülni és tisztázni, hogy ti hogy akarjátok.
2021. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
96%
En eleve nem vartam senkitol a sutest, pedig anyam is tud sutni. Anyam is meg en is rendeltunk aprosutit, retest, pogacsat stb..egyaltalan nem kell habosat rendelni, ezt nem is ertem. Rengeteg ido es energia, es nem hiszem hogy olscobban kijon. hidd el lesz eleg dolgotok sutes nelkul is.
2021. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
98%
Manapság nem angyon divat már az otthoni sütés-főzés esküvőre.
2021. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
75%
Lehet sütni korábban és lefagyasztani az esküvőre, de a bolti is teljesen oké. Fura hogy anyósod nem akar osztozkodni, de hát ahány ház...
2021. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
88%

Anyam......

2 tanu. Azt kesz. Milyen suti? Nem jobb egesz nap vegig egymast csinalni az eskuvo utan mint ezen stresszelni hova kerul a sziv alaku linzer? Mindenki susson maganak.

2021. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
91%

Ha gyakorlott lennél a sütésben, akkor is lebeszélnélek róla, így meg pláne. Ideges leszel, tuti elrontod. Ne rontsd el az esküvődet ilyesmivel.Lesz ott kapkodás sütés nélkül is..

Minden faluban vannak asszonyok, aki sütnek lagziba, menj be bármelyik kisboltba és kérdezősködj. Én megsüttetném és keverném az anyóséval, ne egyénieskedjen a drága mama már most..

2021. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
98%
Nekünk minden ki volt rakva az asztalokon a vendégeknek, nem néztük melyiket ki sütötte, mindegyik asztalon mindegyik sütiből volt vegyesen.
2021. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
98%
Fellonem magunkat a Holdra anyakonyvvezetovel tanukkal volegenyemmel. Ott tuti nyugtunk lesz es nem izgatom magam a linzeren.
2021. szept. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, sütöttél te már ilyen babrálós sütiket mondjuk karácsonykor 10-12 főre? 3-4-5 félét? Átélted azt, hogy még a t*ködön is a tészta lóg? És utána egyszerűbb lett volna elköltözni, mint a konyhát kitakarítani? Na akkor ezt szorozd fel 5-6 adaggal, és ugyanannyi munkaórával.

Eszedbe ne jusson!!

2021. szept. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!