Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az esküvőtökre az örömszülők...

Az esküvőtökre az örömszülők külön sütöttek a rokonaiknak vagy egybe rakták?

Figyelt kérdés

Az én testvéreméknél úgy volt, hogy anya vette a boltból a sütit, tesóm párjáék meg sütöttek aztán összerakták őket és vegyesen bedobozolták.


Párom testvérénél meg úgy volt, hogy anyósom sütött a saját rokonságának, becsomagolta előre és pàrom tesójának a feleségének az anyja pedig ugyanúgy külön sütött a rokonságának és becsomagolta előre majd kiosztotta a lagzi napján.


Az én esküvőm csak jövőre lesz júliusban, de feljött a téma és anyukámmal ma összevesztem ez miatt.


Azt mondta, hogy szerinte anyósom különcködik és nem érti miért nem lehet összekeverni.


Én egyrészt anyósomat is megértem, mert bőven elég volt 60 főre megsütnie és nem kívánta keverni.


De közben meg kicsit ellenszenves volt nekem mikor mondta nekem, hogy direkt csinált szív alakú linzert és a közepére tette, mert tudta, hogy olyat nem csinál sógornőm anyja és hogy így nem fogja sógornőm anyja összekeverni a sajátját az övével, ne hogy el vegye az övét.


És sajnos lehetett kicsit a rosszindulatot hallani a szavából és akkor belegondoltam, hogy nem örülnék, ha anyámról is ezt mondaná.


Anyámék messze laknak, sajnos 450 km-re a lagzi helyszíntől. A lagzi helyszín meg ott lesz, ahol páromék laknak.


Anyósom az anyjával szokott sütni, meg majd sógornőm is segít neki.

Anyukámnak meg hát én tudnék. Azonban anyukámnak nem az erőssége a sütés. Sajnos soha életébe nem sütött semmit és ezért az én erősségem sem a sütés.


Anyósom kicsit kinevetett mikor mondtam, hogy tudok almás kalácsot sütni és felszeletelni meg meggyes piskótát. Mert hogy ezek nem lagzisak, de sajnos én nem tudok barackot, meg kosárkát meg ilyesmiket és természetesen esze ágában sem volt receptet megadni.


A neten ugyan vannak receptek van még időm, gondoltam, hogy majd kísérletezek, de megmondom őszintén nekem az egész családom nem édes szájú és nem akarom, hogy ránk maradjon..


Én jelenleg anyáméknál élek. Az esküvő után végre összeköltözünk, de ott fogunk lakni, ahol anyósomék, vagyis abban a megyében, mert páromnak ott van jó munkája.


Én jelenleg egyetemen tanulok, nyáron végzek és az esküvő a diplomaosztóm után lesz 9 nappal. Itt a megyében találtam meg azt a menyasszonyi ruhát, amit szeretnék majd felvenni az esküvőmön, azonban sajnos ezt majd csak kedden lehet elhozni a szalonból, az esküvő meg szombaton lesz. A keddet végig utazzuk és lesz a szerda, a csütörtök meg a péntek, ha esetleg sütnénk anyával. Én szívesen sütnék, mert szeretek sütni, attól, hogy nem tudok sok receptet, meg jó érzés lenne a rokonoknak odaadni ezeket a sütiket.


Régen mi is ott éltünk, ahol páromék, de apukám munkája miatt költöztünk 450km-rel odébb. Így meg van még a régi házunk ott tudnánk sütni, csak hát ott meg nincs semmi az ég világon, még egy tepsi se, se egy tál, se egy kanál, mert mindent elhoztunk onnan. És így mindent vihetnénk oda, na meg a sütik hűtésével is gondban lennénk. Van ott hűtőnk, jó nagy, azonban nem tudom hány tálca süti férne el ott..

60 főt hívok az esküvőre és páromék is ennyit hívnak.


Gondolkodtam fizetek idős nénikneky ha sütnének nekünk, de nem ismerek ilyen nénit.


A bolti sütikkel az a bajom, hogy nagyon drágák, meg nem is valami tartósak, mert főleg mind habos.


Arra is gondoltam, hogy mivel kedden lenne a ruha kész és meg kell nézni, hogy biztos jól lett -e méretre igazítva, akkor így ugye anyáéknál kell lennem és esetleg maradhatnánk péntekig akkor ott és süthetnénk ott, hisz itt mindenünk meg van hozzá, meg itt amúgy sok hűtönk is van. Van egy nagy meg két kicsi. Csak hát nem túl jó ötlet meg autóztatni őket szerintem pénteken, mert a ruhámnak is kell majd hely, na meg 3-unknak is, anya, apa, én. Na meg a szüleim ruhájának, cuccainknak. Meg az autóban nem lesz olyan hideg nyilván, mert akkor szétfagynánk, meg sajnos a rázkódás miatt se jó, na meg nem akartam annyira egy nappal az esküvö előtt ott lenni.



Mit tudnátok javasolni...?? Jó lesz a bolti süti? Vagy tartsak ki emellett, hogy én sütök, ha tud anya segíteni tud, ha nem ,nem.


Azóta elkezdtem gyakorolni már diós kifli is megy az nagyon jól sikerült.


Ilyenekbe gondolkodom még: kókusz golyó, zebra szelet, kosárka, tornyocska, őzgerinc, kókusz kocka, linzer, barack mag, mézes kalács, barack, almás kalács, meggyes piskóta, gomba süti:)



2021. szept. 26. 22:58
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
92%

Soha nem laktatok együtt és alapból csak 2 hetente találkoztok. Miért siettek akkor ennyire az esküvővel?

A párod is olyan fiatal, mint te vagy? Mert az írásaid alapján ha most vagy végzős, akkor kb 21-22 éves lehetsz. Először lehet kicsit jobban meg kellett volna ismerned a jövőbeli családodat. Ha anyós már most ilyen, akkor később se lesz jobb az tuti.

2021. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó héten: próbasmink, próbahaj, fodrász esetleg, kozmetikus, ruhapróba, utolsó egyeztetés mindenkivel, italok megvétele-ide oda szállítása, sütivel ugyanez. Köszönőajándékok véglegesítése, ahogy az ültetőkártyák-ültetési rend végső szerkesztése, ha kell. Virágok elhozatala, ruha elhozatala. Ha akarod, akkor meglesni a termet, ott kirakni, amit te akarsz.

Nekünk sokat segített mindenki, mégis volt mit csinálni utolsó héten ez.

A fent leírtak persze nagyban függnek attól, hogy milyen típusú a lagzi, mi hol lesz, stb.. De nekünk nagyjából ezek voltak. Sok kis dolog, de ha mindent összeadsz, akkor már el is megy az értékes utolsó hét.

2021. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
88%
A körmöst pl le is hagytam, az is másfél óra kb.
2021. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok.

Körmöshöz megyek. A virágoshoz majd csak aznap, mert élő virágok lesznek. A helyszínen kör asztalok lesznek, a virágos lesz a díszítőnk. Az asztalokon egy szám lesz csak és egy lapon lesz, hogy melyik számnál, vagyis körasztalnál kik ülnek. Tetszőlegesen ülhetnek, ezt majd a díszítő teszi ki.

Mást nem tervezünk tenni oda.

Az ital fogyasztás ott korlátlan lesz, azt nem kell venni.

Köszönőajándék virág lesz, de azt is majd aznap vesszük át a virágostól, vagyis hozza a díszítő a helyszínre. Meg egy fotó rólunk, amiről már ki van nyomtatva a kép, valamikor elmegyünk bekereteztetni:)

Próba haj és smink nem lesz nekem, voltam idén egy esküvőn és tökéletesen meg voltam elégedve a fodrász és sminkes munkájával, első osztályú lesz majd ez:). Plusz nem is akarok költeni rá, mert a próba is drága, meg az aznapi is. Hiszek benne, hogy megtudja jól csinálni majd:) ugyanúgy.


Úgyhogy csak a sütikkel lenne feladat.

2021. szept. 28. 18:02
 55/58 anonim ***** válasza:
35%

Orulet!

En egy leheletnyivel vagyok idosebb menyasszony mint Te kerdezo! De lehet onzobb vagyok mert a gyomrom kifordult az idegtol mikor anyuek arrol beszeltek mit vesznek fel meg majd taliznak parom szuleivel. Es kinyogtem h valszeg 2 tanus lesz de lesz ruham csak nem abroncsos nyilvan..meg fotok!


De nem lesz vendegseg..


Erdekes volt olvasni a keszulodesedet es jo is lehet! Nekem teher lenne a 2 csaladot osszeengedni.. emiatt lesz igy..

2021. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a válaszodat!
2021. szept. 29. 17:15
 57/58 anonim ***** válasza:
85%
Nekem eszembe nem jutna, hogy barmelyik vendegem dolgozzon az eskuvon. Azert jonnek oda, hogy unnepeljenek. Minden mast intezzen az eskuvoszervezo, cukrasz, pincer, szakacs stb.
2021. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
95%
Azért elég meredek így összeházasodni, hogy nem laktatok még együtt. Na mindegy, nem azt állítom, hogy nem működhet, hiszen nem ismerlek benneteket, de azért lehetőleg ne 25 éves közös lakáshitellel indítsatok.
2021. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!