Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az esküvőtökre az örömszülők...

Az esküvőtökre az örömszülők külön sütöttek a rokonaiknak vagy egybe rakták?

Figyelt kérdés

Az én testvéreméknél úgy volt, hogy anya vette a boltból a sütit, tesóm párjáék meg sütöttek aztán összerakták őket és vegyesen bedobozolták.


Párom testvérénél meg úgy volt, hogy anyósom sütött a saját rokonságának, becsomagolta előre és pàrom tesójának a feleségének az anyja pedig ugyanúgy külön sütött a rokonságának és becsomagolta előre majd kiosztotta a lagzi napján.


Az én esküvőm csak jövőre lesz júliusban, de feljött a téma és anyukámmal ma összevesztem ez miatt.


Azt mondta, hogy szerinte anyósom különcködik és nem érti miért nem lehet összekeverni.


Én egyrészt anyósomat is megértem, mert bőven elég volt 60 főre megsütnie és nem kívánta keverni.


De közben meg kicsit ellenszenves volt nekem mikor mondta nekem, hogy direkt csinált szív alakú linzert és a közepére tette, mert tudta, hogy olyat nem csinál sógornőm anyja és hogy így nem fogja sógornőm anyja összekeverni a sajátját az övével, ne hogy el vegye az övét.


És sajnos lehetett kicsit a rosszindulatot hallani a szavából és akkor belegondoltam, hogy nem örülnék, ha anyámról is ezt mondaná.


Anyámék messze laknak, sajnos 450 km-re a lagzi helyszíntől. A lagzi helyszín meg ott lesz, ahol páromék laknak.


Anyósom az anyjával szokott sütni, meg majd sógornőm is segít neki.

Anyukámnak meg hát én tudnék. Azonban anyukámnak nem az erőssége a sütés. Sajnos soha életébe nem sütött semmit és ezért az én erősségem sem a sütés.


Anyósom kicsit kinevetett mikor mondtam, hogy tudok almás kalácsot sütni és felszeletelni meg meggyes piskótát. Mert hogy ezek nem lagzisak, de sajnos én nem tudok barackot, meg kosárkát meg ilyesmiket és természetesen esze ágában sem volt receptet megadni.


A neten ugyan vannak receptek van még időm, gondoltam, hogy majd kísérletezek, de megmondom őszintén nekem az egész családom nem édes szájú és nem akarom, hogy ránk maradjon..


Én jelenleg anyáméknál élek. Az esküvő után végre összeköltözünk, de ott fogunk lakni, ahol anyósomék, vagyis abban a megyében, mert páromnak ott van jó munkája.


Én jelenleg egyetemen tanulok, nyáron végzek és az esküvő a diplomaosztóm után lesz 9 nappal. Itt a megyében találtam meg azt a menyasszonyi ruhát, amit szeretnék majd felvenni az esküvőmön, azonban sajnos ezt majd csak kedden lehet elhozni a szalonból, az esküvő meg szombaton lesz. A keddet végig utazzuk és lesz a szerda, a csütörtök meg a péntek, ha esetleg sütnénk anyával. Én szívesen sütnék, mert szeretek sütni, attól, hogy nem tudok sok receptet, meg jó érzés lenne a rokonoknak odaadni ezeket a sütiket.


Régen mi is ott éltünk, ahol páromék, de apukám munkája miatt költöztünk 450km-rel odébb. Így meg van még a régi házunk ott tudnánk sütni, csak hát ott meg nincs semmi az ég világon, még egy tepsi se, se egy tál, se egy kanál, mert mindent elhoztunk onnan. És így mindent vihetnénk oda, na meg a sütik hűtésével is gondban lennénk. Van ott hűtőnk, jó nagy, azonban nem tudom hány tálca süti férne el ott..

60 főt hívok az esküvőre és páromék is ennyit hívnak.


Gondolkodtam fizetek idős nénikneky ha sütnének nekünk, de nem ismerek ilyen nénit.


A bolti sütikkel az a bajom, hogy nagyon drágák, meg nem is valami tartósak, mert főleg mind habos.


Arra is gondoltam, hogy mivel kedden lenne a ruha kész és meg kell nézni, hogy biztos jól lett -e méretre igazítva, akkor így ugye anyáéknál kell lennem és esetleg maradhatnánk péntekig akkor ott és süthetnénk ott, hisz itt mindenünk meg van hozzá, meg itt amúgy sok hűtönk is van. Van egy nagy meg két kicsi. Csak hát nem túl jó ötlet meg autóztatni őket szerintem pénteken, mert a ruhámnak is kell majd hely, na meg 3-unknak is, anya, apa, én. Na meg a szüleim ruhájának, cuccainknak. Meg az autóban nem lesz olyan hideg nyilván, mert akkor szétfagynánk, meg sajnos a rázkódás miatt se jó, na meg nem akartam annyira egy nappal az esküvö előtt ott lenni.



Mit tudnátok javasolni...?? Jó lesz a bolti süti? Vagy tartsak ki emellett, hogy én sütök, ha tud anya segíteni tud, ha nem ,nem.


Azóta elkezdtem gyakorolni már diós kifli is megy az nagyon jól sikerült.


Ilyenekbe gondolkodom még: kókusz golyó, zebra szelet, kosárka, tornyocska, őzgerinc, kókusz kocka, linzer, barack mag, mézes kalács, barack, almás kalács, meggyes piskóta, gomba süti:)



2021. szept. 26. 22:58
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
94%
Ha nálunk van ilyen sütés akkor úgy készülünk, hogy mindenkinek. Nagynéném esküvőjére 3man(anyum, tesóm, én)csináltunk 2 féle édes sütit 1 sósat. Nagy meló volt, de eszünkbe sem jutott volna, hogy csak a mi családunkak csináljuk.
2021. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
91%
40 éve sütök. Van gyakorlatom. De karácsonykor a 7 féle sütire , tortára így is elmegy egy egész napom és baromi fáradt vagyok a végén. Ne ti csináljátok, rendeljetek inkább. Minden jobb, nagyobb cukiban lehet aprósütit rendelni, pl Budapesten a Daubner-ben nagyon finom a sós és az édes is.
2021. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
93%
Hát már keresnetek kellett volna valakit aki süt.Mindenhol lehet találni olyan asszonyokat akik lagzira sütnek.Szerintem erre nektek nem lesz időtök.
2021. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
94%
22# A Daubner jó drága:)
2021. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
87%

Megmondanám, hogy senki nem süt "hazavivős" sütit, hanem abból csomagolunk, ami megmarad és kész. Jó, hogy nem a saját esküvődre 60 főre nekiállsz sütni 0 rutinnal azért, mert az anyósodnak elmentek otthonról.

Mondjuk van itt gond elég, ha hozzámész valakihez, akivel távkapcsolatban randizgatsz.

2021. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
95%
Anyósod ilyen is marad, készülj fel. Továbbra is igényt tart majd a sajat kicsi fiára. Az esküvő pont annak a jelkepes megünneplese, hogy ket család eggyé válik. Ehhez képest még itt is csak azon fondorkodik, higy ne kelljen közösködni... ezert nem kéne egy kvázi idegenhez hozzamenni, lesznek még meglepetések.
2021. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
86%
Legyen csak annyi sütemény, ami elfogy a vacsorán. Csomagolni teljesen felesleges, a vendégek hazaviszik, aztán két nap múlva megy a kukába. Különösen ezek a barackmag meg kosárka félék, csak arra valók, hogy legyen a tányéron valami.
2021. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
84%
Anyádnak van igaza, anyósod egy sz_rrágó. Ha sajnálja a te rokonaidtól, akkor inkább ne süssön semmit.
2021. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
90%

Na ezért fizettük MI a SAJÁT lagzinkat..ott legalább minden úgy volt, ahogy mi szerettük volna. De gondolom nálatok Anyósék bőven beleszállnak. Mi az, hogy ők 60 fő, ti 60 fő. Milyen pár vagytok ti már meg ne haragudj?

A sütikérdés itt a legkisebb probléma szerintem...

A mi (férjem és én) családunkban nagyon szeretnek sütni, de egy esküvőre sütni nem kis munka. Mi megrendeltük az összes aprósütit és nagyon jól tettük. Ne stresszeld magad ilyen hülyeségen, lesz még épp elég. 😅

2021. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
94%

Az biztos, hogy nem a menyasszony dolga a sütemény sütés! De szerintem nem is az örömszülőké! Hidd el, lesz neked elég bajod meg dolgod azon a héten, nem fog bele férni, hogy még sütögess is!

Megmondanám anyósnak, hogy nyugodtan süthet ha van kedve meg ideje, de akkor az megy a közösbe. Amúgy meg felkérnék egy helyi asszonyt, aki vállal süti sütést. Minden településen van ilyen!

2021. szept. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!