Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik "háztartásbel...

Azok a nők, akik "háztartásbeliek", soha nem gondolnak arra, hogy a férj egyszer ott hagyja őt (vagy őket a gyerekkel), esetleg elveszti az állását, megrokkan, ne adj' isten meghal?

Figyelt kérdés

Nem provokációképpen, csak tényleg érdekel, mások ezt hogyan gondolják. Persze nem arra a családra gondolok, ahol a férj milliókat keres, hanem csak "simán többet, mint az átlag". Ezenkívül megértem, ha egy nő (friss diplomásként, vagy szülés után visszatérve)egy ideig, 1-2 évig nem kap állást, de nem 8-10 évig.

Telnek, múlnak az évek, aztán ha baj lesz, se nyugdíj, se munkatapasztalat.


2010. szept. 2. 01:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
58%
22 éves vagyok, mi az elejétöl úgy állapodtunk meg a férjemmel, hogy én háztartâsbeli leszek. Mind a kettönk ezt a hagyományos családmodellt tartja jónak. És így mindkettönknek marad ideje mindenre, mert amíg ö dolgozik, addig én mindent megcsinálok. És nagyon boldog vagyok! A nyugdíjt meg pont telibe sz@rom, mert mire odakerülök, valószínüleg annyira felemelik a korhatárt, hogy meg sem érem, vagy megszüntetik.
2010. szept. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
79%
A 4.20-as válaszoló nagyon kirí az átlagból! Ma kevés ember ennyire gazdag! Én sem tudnám elképzelni,hogy csak otthon legyek és ne legyen önálló jövedelmem. Semmi baj nem lesz a gyerekekkel,ha bölcsiben-oviban stb. nőnek fel! Sőt,jobban betudnak illeszkedni a közösségbe. Nekem 3 van,ma már mind felnőtt,nincsenek sem lelki,sem egyéb problémáik és nekem is van nyugdíjam,szerencsére. A férjem már sok éve maghalt. Ha nem dolgoztam volna az özvegyi nyugdíj hideg vízre sem lenne elég. Összelehet a kettőt egyeztetni,csak jól kell beosztani az időt,hogy a munkára és a gyerekekre is jusson.
2010. szept. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
72%
A férjem volt felesége a gyerektartás mellé még asszonytartást is követelt, pedig őnagysága tette ki az utcára, mert nem bírt a vérével. Én betegen is dolgozom, ő meg egészségesen jól elvan otthon. Viszont a bíróság elutasította az asszonytartási kérelmét, mert összesen 180 ezer forintot követelt volna. Ingyenélő akart lenni, de nem sikerült neki.
2010. szept. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez függ a család anyagi helyzetétől, ha megengedhetik maguknak, miért ne?

Anyukám nem dolgozott a második testvérem születése óta, velünk volt végig, nagyon bolgog gyerekkorunk volt, ezt elmondhatom.

A feleség bármikor vissza tud menni dolgozni, munkát keresni, ha szükséges, tudom, nem könnyű, kell a tapasztalat, de nem lehetetlen. Magánnyugdíj pénztár pedig van, lehet oda szépen pénzt fizetni, aki akar.

2010. szept. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a "háztartásbeli" (ilyen kategória már nincs vagy főállású anya vagy az apeh felé tb-t fizet, de nincs neve ez utóbbinak) arra számít, hogy a gyerekei még a férj halála előtt felnőnek, és majd segítenek neki.

Ezért is szülnek hármat általában.

Az állam legalizálta a háztartásbeliséget, azzal hogy fizet a főállású anyáknak, azt hiszem, havi 30 ezer ft körül.

A férj általában életbiztosítást köt magára, de az én korosztályom, a 30-40 éves még nem tudja, hogy valóban kifizetik-e a kockázati életbiztosításokat, ez még a szüleink idejében nem volt, vagy nem volt divat ilyet kötni. Nyugdíja nem nagyon lesz, mert 3 gyerekkel nem tart örökké a főállású anyaság. Pont a legrosszabb időszakban, életkorban kerül vissza a munkaerőpiacra, ha visszakerül.

Mindenesetre szerintem a férfiak önzésének az áldozatai alapvetően és a gyerekszeretetüknek. A gyerekek viszont felnőnek, a férjek korán halnak, és nem jó függeni a másiktól, önbizalomhiányt okoz.

2010. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a kérdező nem teljesen arra gondolt, aki milliomos és 17 évet még dolgozott is. Jó sok tud lenni a 17 év egy stressze munkahelyen.

Én olyanokról beszéltem, aki szül három gyereket, de mondjuk pl.? egy call-centert hagyott ott.

Én változatlanul azt mondom, hogy a bezártság nem tesz jót, még internettel és milliókkal a kezünkben sem. Esetleg ha van baráti társaság, akkor elmegy. De miről beszélgetünk, a gyereknevelés téma sem mehet folyamatosan egy társaságban, az is unalmas egy idő után.

100 ezer forintos internetes munkáról meg a legtöbb nő álmodozik, aki otthon akar dolgozni. Ez a része kevésbé hihető.

A mániás depresszió meg, hát szerintem a hajlam tőled jött. Bocs, de egészséges ember vágyik a mások társaságára, akár milyen szuper anya, és akármilyen gazdag.

2010. szept. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
62%

"egy gyermek szuletese sok mindent megvaltoztat az emberben es lehet h addigra a karrier mar nem is olyan fontos.

"


Erre reagálnom kell, csak annak nem fontos a karrier a gyereke születése után, akinek eleve nem volt fontos, csak az ölébe pottyant. Nekem még mindig fontos lenne a karrier, de azt sajnos nem sikerült befutni. A gyereknek sem mindegy, hogy milyen anyja van, egy sikeres, akiről példát vehet vagy egy olyan, akit sajnál valahol majd később.

2010. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
63%

ma 04:20

Remélem tisztában vagy vele, hogy 17 év munkaviszonnyal nem fogsz olyan hűdesok nyugdíjat kapni. Akkor sem, ha 1 év alatt 7 millát kerestél..

Van aki 40 év munkaviszony után is (havi 150-200 között keresett) sem kap annyi pénzt, hogy 1 hónapban megéljen.

2010. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
84%
Nem élünk a múlt század elején, úgyhogy ez a forma életképtelen. Én azt mondom, egy nőnek mindig legyen B terve. Nem szabad egy férfitől függeni sem érzelmileg sem anyagilag. Én is ezt tanítom a gyerekeimnek, így nem érheti nagy baj őket.
2010. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenki éljen úgy, ahogy akar. Szerintem csak a házaspárra tartozik, hogy rendezi be az életét, mert ők viselik ennek a döntésnek a kockázatát és következményét.

A nő amiatt, hogy a férj leléphet vagy meghalhat.

A férfi meg amiatt, hogy válás esetén még a nőt is el kell tartania. Nem kötelező neki házasságban sem eltartania a nőt, megkövetelhetné, hogy dolgozzon. De sokaknak kényelmes, hogy anyuci otthon takarítgat (neki nem kell besegíteni, mert "dolgozik", mindig van meleg vacsi, és a gyereknevelést is átvállalja teljesen. Ha ez jó, akkor legyen jó az is, hogy később is finanszírozza ugyanezeket. VAGY mondja meg a nőnek az elején, hogy dolgozzon, vállaljon 50%-ot a házimunkából meg a gyereknevelésből. És akkor majd nem kell senkit eltartania, max. a gyereket.

2010. szept. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!