Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik "háztartásbel...

Azok a nők, akik "háztartásbeliek", soha nem gondolnak arra, hogy a férj egyszer ott hagyja őt (vagy őket a gyerekkel), esetleg elveszti az állását, megrokkan, ne adj' isten meghal?

Figyelt kérdés

Nem provokációképpen, csak tényleg érdekel, mások ezt hogyan gondolják. Persze nem arra a családra gondolok, ahol a férj milliókat keres, hanem csak "simán többet, mint az átlag". Ezenkívül megértem, ha egy nő (friss diplomásként, vagy szülés után visszatérve)egy ideig, 1-2 évig nem kap állást, de nem 8-10 évig.

Telnek, múlnak az évek, aztán ha baj lesz, se nyugdíj, se munkatapasztalat.


2010. szept. 2. 01:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
75%

Én annyit látok, hogy aki otthon van, annak nagyon rossz kapcsolata lesz a gyerekeivel.

Párom apjának az anyja is otthon volt, HTB-ként, a kapcsolatuk borzalmas. Párom apja nem HTB, de vagy 5 éve nem dolgozik (otthon nem segít, mert az a nő dolga, hiába van a feleségének munkája...) és a gyerekei ki nem állhatják. Besavanyodik otthon az ember, nincs nagyon célja, mert a babából gyerek lesz (abból meg majd felnőtt) kell neki a saját élet, de ha otthon van mindig valaki, az tönkre vág mindent. Nem mindenkinél, de eddig én ezt tapasztaltam.


Azonkívül nekem dolgoztak szüleim és nem lett belőlem rossz ember, ahogy valaki azt írta, hogy elkallódnak a gyerekek, ez hülyeség. Aki akar az úgyis belemegy a rosszba, főleg, ha anyuci-apuci állandóan s.eggében van, akkor aztán kívánni fogja a saját életet.

2010. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
37%

Kedves japánul tanuló hozzászóló!

Amiket te a gyerekeidért tettél, azt egy bébiszitter is képes lett volna ellátni, ha a férjed annyira jól keres, meg te is annyira menőnő voltál annak idején.

Ezek szerint te 17 év után nyugdíjba vonultál már előre.

Ez egy nyugdíjas tempó, ahogyan élsz.

2010. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
24%

Bocs, de ha határtalan türelmed van a gyerekekhez, akkor miért nem nyitottál családi napközit?

Ja másét nem bírod?

2010. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
57%

Én nem értem, miért írta valaki, hogy aki otthon van az depressziós lesz meg antiszociális, stb. Lehet valaki marhára antiszoc és depis, aki nap, mint nap bemegy az irodába és szép lassan beleőrül, van pár film is erről egyébként. Miért ne lehetne boldog az, aki otthon van és vezeti a háztartást? Én jól érzem magam. Ráadásul, mint írtam, vannak barátaim, akikkel gyakran találkozom. A nő, aki nem dolgozik, nem egész nap ül otthon, ha jut szabadideje magára, nyilván nem a gyerek születése utáni években, de előtte és utána, annyi minden csinálhat házon kívül emberek társaságában, tanulhat, utazhat, különféle hobbik között lehet válogatni. És van otthoni munkalehetőség is, én is csinálom. Ugyanúgy munka nélkül is lehet napi szinten emberek között lenni.

És tényleg, minden család maga dönti el, hogy nekik mi éri meg jobban, mi a legjobb a gyerekeknek és a családnak.

2010. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
54%

"Bocs, de ha határtalan türelmed van a gyerekekhez, akkor miért nem nyitottál családi napközit?

Ja másét nem bírod?"


Ezt pl. MIÉRT kell? Miért kell ismeretlenül rugni valakibe? Ha azt írta volna, hogy nagyon szép kertje van, akkor ráugrasz, higy miért nem megy kertésznek?

2010. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
58%

Nem igazán értem, miért ítélitek el azt aki megteheti, és otthonmarad, és még élvezi is????

Én nem mondanám hogy határtalan türelemmel, és remek állással rendelkeztem volna, de nagyon jó diplomám van, amit már a baba mellett fejeztem be, jó helyen dolgoztam, ahová visszavárnak, de szeretnék pár évet a gyerekemmel tölteni..... a férjem hála istennek jól keres, megtehetem, de ha elhagy egy ropiseggű libáért, akkor is vannak tartalékaink, és bármikor visszamegyek dolgozni!

De jelenleg kövezzetek meg, de többet jelent nekem egy "szeretlek Anya!" a kislányom szájából, mint bármilyen prémium. Mindenkinek más a preferenciarendszere!

Amúgy meg próbáljon meg valaki egy középvezetői státuszt fenntartani 2 kisgyerek, meg egy munkamániás, kissé trehány férj mellett....

Na abba tényleg bele lehet rokkani... :D

Amin elgondolkoztam, hogy a lányaim ezt értékelni fogják-e, és nagyon remélem hogy igen, és nem leszek kisebb a szemükben!

Viszont mire iskolások lesznek minenféleképpen visszamennék dogozni.....,

2010. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
54%
08.31-esnek 02.09-en irt valaszahoz. En irtam h a karrier mar nem is olyan fontos a gyerek szuletese utan. egyreszt nem olembe hullott a karrier hanem megdolgoztam erte, ill megtanultam erte. raadasul egy kulfoldi allamban ertem el, ugy h Mo-n vegeztem diplomaim, es kulfooldre vandoroltam ahol allampolgar vagyok mar, es a semmibol egy hitellel a kezemben epitettem fel a karrierem. Tehat mindent lehet mondani csak azt nem h az olembe hullott. Masreszt a ceg masodik embere vagyok tehat egesz magas pozicioban ulok. itt nagyon sok olvaso osszetenne a kezet ha fel ev alatt annyit keresne amit en egy honapban lazan hazaviszek alapfizuban, nem szamitva a juttatasokat. Ket ingatlanunk van epitkezunk kb 450nmes ketszintes hazat, pluszban most vesszuk a harmadik befektetesi ingatlanunkat. DE sok munkaval jar... es sokszor elveznem a kislanyom tarsasagat mint a computeret. csak ennyi...
2010. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
én sem értem ezt. szerencsére én sem a napi betevőért kell hogy dolgozzak, de a férjem biztos nem engedné, hogy otthon maradjak. bennem felvetődött már egyszer ez a gondolta, de ő is azt mondta, hogy és mi van, ha vele történik valami? feléljük a tartalékokat (minden vagyon elfogy geyszer) aztán megyünk a gyerekkel segélyért? én nagyon félek ettől, nem merném megkockáztatni, hogy otthon maradok.
2010. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva:DE IGEN,GONDOLNAK RÁ.Ennyi.
2010. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
68%
Én is gondolok rá, aztán eszembe jut, hogy nincsen mitől félnem.Nyilván azért vagyok itthon x éve, mert megtehetem.És nem lettem depis, antiszociális, hanem kiegyensúlyozott, boldog családanya vagyok.A cég kettőnké a férjemmel, ha valami történne vele, akkor sem lenne egy forinttal sem kevesebbem.Mindent tudok, mindent látok, belenézek a könyvelésbe is, ha kéne már holnap át tudnám venni az irányítást.És ezt a párom is tudja, sőt a 17 éves fiunkat is lassan rávezeti a dolgokra.Szeretek itthon lenni, a lakás mindig rendben van, főzök minden nap, a barátok is sűrűn jönnek, de eljárok úszni, szaunázni, imádok kertészkedni, egyszóval boldog vagyok így.
2010. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!