Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik "háztartásbel...

Azok a nők, akik "háztartásbeliek", soha nem gondolnak arra, hogy a férj egyszer ott hagyja őt (vagy őket a gyerekkel), esetleg elveszti az állását, megrokkan, ne adj' isten meghal?

Figyelt kérdés

Nem provokációképpen, csak tényleg érdekel, mások ezt hogyan gondolják. Persze nem arra a családra gondolok, ahol a férj milliókat keres, hanem csak "simán többet, mint az átlag". Ezenkívül megértem, ha egy nő (friss diplomásként, vagy szülés után visszatérve)egy ideig, 1-2 évig nem kap állást, de nem 8-10 évig.

Telnek, múlnak az évek, aztán ha baj lesz, se nyugdíj, se munkatapasztalat.


2010. szept. 2. 01:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
10:30-as vagyok, én sajnos nem tudnám tovább vinni a férjem vállalkozását, mert ez olyan terület, amihez én nem értek. ezért is döntöttünk úgy, hogy én inkább a saját szakmámban igyekszem minél többet elérni :) de ezt szerintem mindenkinek szíve-joga eldönteni. ha én is mérnök lennék, én is szívesebben maradnék otthon, és nem aggódnék semmi miatt, hiszen én is tudnám folytatni. sajnos nem vagyok az :(
2010. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

"Kedves Utolsó!

Én pont így szeretnék élni mint Te!!! De sajnos nem tehetem meg"


Azért ez nagyon gáz, 09-02 04:20-nek válaszolta.


Szóval pont úgy szeretne élni, de sajnos nem tud. Lássuk csak:


1. havi 200 a férjtől, aki külön él egy vidéki házban, és amúgy már minden gyereknek összerakta a külön-külön 100nm-es házikót.


2. Az kicsit se zavar ugye, hogy a robot külön él...

2010. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

Végére csak sikerült egy kis vita...

Szerintem van aki gondol rá van aki nem. Jelenleg én is itthon vagyok, de 4 hónapos a 2. gyerekünk, az első 2 éves. Munkahelyről jöttem el, most is tanulok néha elfog a vágy a munkahely iránt, de szerencsére visszavárnak...stb., most nem ez a lényeg.

A szomszéd csajjal egyidősek a gyerekeink. Mikor melóról volt szó sosem mondott semmit, aztán egyszer kibökte, hogy ő még életében nem melózott (31 éves), a 3. 2,5 éves és ennyi. Összejöttek a férjével mire elvégezte a sulit (varrónő) ő már nagyon akart gyereket aztán házasság, de mire volt az esküvő már 3 hónapos terhes volt a legnagyobbal. A férj dolgozik mint egy ökör, semmire nem telik, sosem mennek nyaralni, a csaj általában nem főz vagy vesz valami kisütős cuccot és azt kisüti és kész. Kb. így élnek. Erre voltál kíváncsi?! Mondjuk a csaj apja jól menő vállalkozó (legjobb tudomásom szerint, mivel mi 1,5 éve költöztünk erre a településre), szóval nem valószínű hogy parázna bármi miatt is.

A másik. Írta egy 32/n, hogy önző meg így nem akarok kölyköt...ecetera... mintha a "barátnőmet" hallanám.

Azért tettem idézőjelbe, mert: ő is ugyan ezt szajkózta, szinte szó szerint, csak ő 35. Aztán ennyi idősen se pasi, se pénz, se semmije nincs. Valahogy mindig oda költözött a pasijához, így neki sosem lett semmije. Szívás!

Aztán nekünk becsúszott a gyerek. Természetesen 27-29 évesek együtt voltunk 5 éve, a feltételek adottak. Mikor megszületett a gyerekem látni kellett volna. Szóval az lett, hogy bárki jó szinte. Most lett egy pasija 1 éve és decemberre születik a gyermekük. Azóta nem túlzottan úgy viselkedik mint egy barátnő...de nem részletezem. A pasi meg szerintem azért vállalta be a gyereket, hogy neki imponáljon. Mikor ilyeneket mond, hogy pl. ha sokat sír több éjszakai műszakot vállal. Én mondjuk megsértődnék ezen, de szerintem más is...

Szóval kedves 32/n nem biztos, hogy nem változik meg a véleményed. Régen én is azt mondtam nem kell purtyé... most meg 2 is van :):) és szuper anyának lenni, meg baromi fárasztó is :)

29/N

2010. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
32%
Én is háztartásbeli vagyok, de nem voltam mindig az. A férjem is jól keres, én is nagyon jól kerestem. 8 évig dolgoztam megállás nélkül, és összegyűlt egy csinos 8 számjegyű összeg, aminek csak a kamataiból kényelmesen megélhetnénk. És most azt mondom, teljesen megérte. Nem kell többé elviselnem a munkahelyi stresszt, a kötöttségeket. A gyerekeim mindig számíthatnak rám. A nyugdíj a fenének sem kell, egyrészt ki éri azt meg, másrészt a többség úgyis minimális összegben reménykedhet, amiből maximum nyomorogni lehet. Akkor minek? Okosabb akkor már 5-10 évig mindenen spórolni, és összegyűjteni egy nagy összeget. Utána már a pénz dolgozik neked.
2010. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
100%
én belegondoltam ebbe, és arra dologra jutottam, hogy az embernek többlábon kell állnia, legyen több dolog amihez ért..stb gyerekek mellett, nem?
2010. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem a huszonegynehány éves se kutyája se macskája megmondó embereket, akik az önállóságról, meg az élet nagy kérdéseiről elmélkednek, miközben ahol laknak azért ők meg sem dolgoztak, saját családjuk nincsen, dolgozni meg csak épp most kezdtek, de már mindent mindnekinél jobban tudnak.


Ennél már csak az lett volna a nevetségesebb, ha egy hiteles témába írod be, hogy hitelt felvenni ciki, te se vettél fel mégis van lakásod, ja, hogy khm örökölted, hát izé...

2011. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!