Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik "háztartásbel...

Azok a nők, akik "háztartásbeliek", soha nem gondolnak arra, hogy a férj egyszer ott hagyja őt (vagy őket a gyerekkel), esetleg elveszti az állását, megrokkan, ne adj' isten meghal?

Figyelt kérdés

Nem provokációképpen, csak tényleg érdekel, mások ezt hogyan gondolják. Persze nem arra a családra gondolok, ahol a férj milliókat keres, hanem csak "simán többet, mint az átlag". Ezenkívül megértem, ha egy nő (friss diplomásként, vagy szülés után visszatérve)egy ideig, 1-2 évig nem kap állást, de nem 8-10 évig.

Telnek, múlnak az évek, aztán ha baj lesz, se nyugdíj, se munkatapasztalat.


2010. szept. 2. 01:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az aki otthon van, a mai violágban, abból az átlag nem tud elmenni dolgozni,mert rokkant,vagy a ygerekt nem tudta berakni bölcsibe, oviba,vagy nincs szakmája, iskolája.Szerintem az aki tanult és megteheti az elmegy dolgozni, még ha csak takarítónak is de elmegy.Most ne nézzük a kissebbséget,mert őket az állam eltartja, plusz ott vannak a vidékiek,akik állattartás és növénytermesztésből élnek, vagy piacoznak.Szerintem ritka az olyan aki úgy van otthon, h. mehetne dolgozni,de csak azért nem megy mert nem akar(még a gazdagok többségénél is dolgozik apa-anya), ismerek olyat akinek annyi pénze van, h. akár az unokájának se kellene dolgozni,de mégis éjjel nappal dolgoznak a szülők,mert szeretik a munkájukat és úgy vannak vele, h. bármi történhet épp ezért dolgoznak addig amíg bírják.A gyerekekkel is foglalkoznak,mert ha tanulni kell akkor szánnak rájuk időt, illetve többször elmenne pihenni az egész családdal.
2010. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
80%

Azoknak a nőknek a többsége, akik háztartásbelik, a ritka kivételtől eltekintve nem gondolkodnak azon, mi lenne velük,ha.., de ezzel nincsenek egyedül, tehát nem kirívó a gondolkodásuk!


Nem csak ők nem gondolkodnak ilyen dolgokon, hanem úgy nagy általánosságban a ma embere nem igazán szeret foglalkozni azzal, mi történhet velük majd valamikor, ha ez meg az, bekövetkezik.

"Éljünk a mának" életszemlélet lett a divat. Pl a sok feketén dolgozó (elsősorban azokra gondolok, akik nem kényszerből, hanem maguk választották a fekete munkát) ember egyáltalán nem akar abba belegondolni, mi lesz vele, ha nem tud majd dolgozni, vagy megöregszik és egy fillér nyugdíjat se fog kapni. Azzal takaróznak, áltatják magukat, hogy velük nem történhet baj és majd valami csak lesz, meg különben se lesz majd nyugdíj, meg meg se érjük, stb, stb. Egy a biztos! Nekik valóban nem lesz nyugdíjuk, a többi már bizonytalan.


Aztán azok a gazdagok, jól kereső emberek se akartak belegondolni abba soha, hogy nekik is tönkre mehet a vállalkozásuk, elveszthetik a jól fizető állásukat, megszűnhet a szuper munkahely, így nagy bajba kerültek, mert akkor, amikor lett volna miből félretenni, elköltötték az összes pénzüket, mert jól akartak élni.


Ma még mindig nem általános Magyarországon, nem divat, hogy előre gondolkodjunk és megteremtsük a saját biztonságunkat, legyen jövőképünk, terveink, mert egész egyszerűen nem szeretünk arra gondolni, hogy minket is érhet baj. Sajnos ez az ország hibája is, de itt még mindig túl ingatag minden, nem lehet csodálkozni azon, hogy az emberek se túl előrelátók, de ettől még nagy baj bárkit érhet, az egyén tragédiája bármikor bekövetkezhet és bizony időnként be is következik.

2010. szept. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
24%
25 vagyok... 5 éve a férjem tart el. soha nem dolgoztam. itthon vagyok, háztartásbeliként. nem foglalkozom azzal, hogy mi lesz 20-30-40 év múlva. attól, hogy a férjem elhagy, egyáltalán nem félek...ugyanis nem fog. de nem szeretnék egész életemben itthon ülni...egyáltalán nem élvezem...azon vagyok, hogy találjak valami elfogadható munkát.
2010. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
80%
Nem is az a baj, hogy valaki háztartásbeli, mert ha megtehetik, legyen ez. A gond ott kezdődik, hogy valóban nem gondolnak bele, hogy mi van ha történik valami. Ha a férj mondjuk becsődöl, elválnak, meghal tehát nem jön be az összeg, ami most még meg van. Na akkor a legtöbbje megbolondul. Nagyon magasról nagyon mélyre kerül, és nem tudja feldolgozni. Pláne, ha még gyerek is van, még nehezebb. Az egyik ismerős pont most járt így. Gazdag férj, 3 gyerek, nem dolgozott még nagyon soha. A cég fél év alatt tönkrement, anyukának is el kellett menni munkát keresni. De mit? Amihez értene (végzettsége) kb. 15 éve nem csinálta, meg hát 3 gyerek mellett (a pici 5 éves) nem is egyszerű. Hatalmas ház, iszonyatos rezsi az attól még van, mert eladni sem egyszerű. Mi történik? Depresszióba zuhan. És vele együtt az egész család. És mást sem csinál, csak sír-rí, panaszkodik. Én nem bánom, hogy úgy élt eddig, ahogy élt, de várja el senkitől, ha már nem gondolkodott előre, hogy sajnálja. Én dolgozom. A férjem el tudna tartani bőven, de nem akartam. Saját céget hoztam létre. És még így sem vagyok teljesen nyugodt, csak nyugodtabb. Tehát látok egy kis fényt az alagú végén, ha a férjem állásával, vagy velünk történne valami. Ettől függetlenül nem zavar, ha valaki nem ezt az utat választja, csak ha beüt krach, akkor nem kell panaszkodni.
2010. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
58%
Én itthon vagyok a babánkkal. Nincs mitől félnem, saját cégeink vannak. Egy fut a férjem, egy az én nevemen. A férjem nagyon előrelátó, mindent elrendezett, hogy ha, ne adj isten!, bármi történne vele zökkenőmentesen tudjam tovább vinni a vállakozásokat. Ezen felül több életbiztosításunk van, arra az esetre, ha bármelyikünkkel történne valami. Nem kell félni, ha az ember gondol a jövőre, és megteheti, hogy gondoskodjon magáról, és a családjáról. Én élvezem, hogy itthon lehetek, kényeztethetem a családom, és érzem, hogy a férjem ezt milyen nagyra értékeli! A lehetőség meg mindig adott, hogy belevessem magam a munkába, így nem érzem magam sem kiszolgáltatottnak, sem eltartottnak. Tudom, hogy ez a lehetőség nincs mindenki számára biztosítva. Nem is azért írtam, hogy dicsekedjek, vagy bármi hasonló. De volt pár olyan válasz amiből az jött le, hogy aki otthon van, az önállótlan, kiszolgáltatott, vagy élősködő. Ezt azért erősen cáfolnám!
2010. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
82%

" 25 vagyok... 5 éve a férjem tart el. soha nem dolgoztam. itthon vagyok, háztartásbeliként. nem foglalkozom azzal, hogy mi lesz 20-30-40 év múlva. attól, hogy a férjem elhagy, egyáltalán nem félek...ugyanis nem fog. de nem szeretnék egész életemben itthon ülni...egyáltalán nem élvezem...azon vagyok, hogy találjak valami elfogadható munkát.


Hasznos volt számodra ez a válasz?

Ha szerinted baj van ezzel a válasszal, jelentsd a moderátorok felé, a probléma megjelölésével! Kérlek csak olyan válaszokat jelents, ahol a válaszoló egyértelműen rosszindulatú vagy szabályzatsértő megjegyzéseket tett, azért ne jelents választ, mert nem értesz vele egyet (ezt csupán értékeld a lefelé mutató nyíllal). Előre is köszönjük segítséged!


Ez a válasz trágár

Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

Ez a válasz rasszista

Ez a válaszadó értelmetlen dolgokat ír

Ez a válasz egy hirdetés

Ez a válasz más szempontból problémás


A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:49"


Garantálta valaki neked, hogy a férjed nem fog elhagyni? Áruld el lécci, én is oda megyek :D:D:D


Nagyon rossz gondolkodásmód, hogy a férjem sosem hagy el.

Az én anyukám is háztartásbeli, több cégük van, jól jövedelmeznek. DE senki nem garantálja, hogy apám egyszer csak nem bolondul meg, nem lép le valami ropi popsival ellátott libával. És akkor anyum egymaga marad. Persze, számíthat rám, én anyagilag simán birom támogatni, de ez a ritka szerintem. Mi van ha egy ilyen nőt huszonévesen, két pici gyerekkel, 30 kg súlyfelesleggel hagynak el ?

HIába na, az ilyen nők sorsa nincs biztosítva, nem jó.

2010. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem sok háztartásbeli nő van a mai világban mert mindenki dolgozik és akar is.De jobb lenne mint régen mert így volt a normális.Mertek vállalni több gyereket el tudták tartani nem volt a sok multi cég otthon megtermett minden és állatok is voltak.Most pedig nincs a férfiaknak munkájuk mert a nőkkel osztoznak a pozicióért.A nők is elférfiasodtak teljesen.Szóval kevés a háztartásbeli de kevés a vezetőbeosztású,több családos,férjes,boldog asszony is.Egyik sem oké valahol a középutat kellen megtalálni de mindig valami rovására megy.Most az a normális dolgozol,szülsz és dolgozol megint aztán lesz valami.
2010. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
14%

én vagyok a 25 éves 10:49-es... igen...ÉN garantálom, hogy sosem fog elhagyni... :D elhiszem, hogy a mai világban ez hihetetlenül naivan hathat...de így lesz. =D

de egyébként is...ha mondjuk 15 év múlva elhagy...mi történne? elmennék dolgozni és kész... nem verne földhöz a munka...mivel most is azon vagyok, hogy én is dolgozhassak. =D azzal meg hogy mennyi lesz a nyugdíjam...hát magasról teszek rá.. nem fogom én az 50-et sem megélni...de nem is akarom. úgyhogy nincs és nem is lesz probléma. =))

2010. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
46%

Nem olvastam végig a hozzászólások többségét. Dolgozó, gyermektelen nőként is bánt, hogy annyi indulattal és ellenszenvvel állnak az otthon maradó anyákhoz. Ha megtehetnénk a párommal, én is inkább gyereket vállalnék és amíg csak lehet és szükséges, otthon maradnék.

A kérdést önmagában értelmetlennek érzem. Semmire sincs garancia az életben, de ha folyamatosan attól tartunk, ami pusztán csak a képzeletünk szüleménye, rá utaló jelek nincsenek, akkor egy szorongó görcsként éljük le az életünket. Közös életet (szándékosan nem házasságot írtam), remélem, még mindig egy életre terveznek többségében az emberek, s a gyermekvállalás is e terv folyománya jobb esetben. Persze lehet, hogy csak magamból indulok ki. Az, hogy az egyik fél elhagyja a másikat (megint csak nem a férjről beszélek, hiszen akkor egy HTB anyukának is engedtessék meg a lelépés lehetősége), a férj elveszíti munkáját és már nem tudja eltartani egyedül a családját, számomra olyan eshetőségek, amikkel akkor, amikor jól mennek a dolgok nem, csak amikor már ténylegesen bekövetkeztek, akkor kell figyelembe és kiindulásnak venni. Amíg jól menő vállalkozásomból megélek, és láthatólag még jó néhány évig meg is fogok, vajon keresek-e másik állást arra az időben nem megjósolható eshetőségre, hogy mi lesz, ha munkanélküli leszek? Nyilván nem. Másik állásra csak akkor lesz szükségem, ha a mostani befuccsol. Gyereket is szülnek a nők, pedig bármikor meghalhatnak...

És még egy megjegyzés: sokakkal ellentétben én úgy képzelem el, hogy akik ezt a családmodellt követik, azoknál nem az történt, hogy

a) a férj nem engedi dolgozni a nőt,

b) a nő kijelenti, hogy márpedig otthon marad és kész,

hanem közösen megbeszélik, megtervezik, átgondolják, megegyeznek. Persze, lehet, hogy ez is csak egy utópisztikus gondolat a részemről, de nálam így működne...

2010. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem van különbség a jól kereső és a gazdag ember között. A jólkereső emberek jól keresnek, esetleg cégük van, autóik, házuk, stb. Jól szituáltak. Persze, tönkremehet a cég, stb. De a gazdag embereknek általában vannak tartalékaik, nem mennek csődbe, persze van kivétel, de általában nagyon hosszútávon gondolnak, a legtöbbnek nemcsak a saját élete van biztosítva, de a gyerekeinek és az unokáinak az élete is. Itt tényleg nem fontos, hogy a nő dolgozzon. Ha szeretne karriert, persze, miért ne, de ha valakit nem érdekel, miért ne maradhatna otthon. Ez tényleg a családra tartozik már. Nem muszáj unatkozni és befelé fordulni.

Egyébként visszatérve arra, hogy bármi történhet, csődbe mehet a család, de munka mellett is csődbe mehet ugyanúgy mindkét fél. Nem látom akadályát, ha egy család meg tudja oldani anyagilag, hogy az anya otthon legyen, szerintem szívük joga.

Én is fiatal vagyok, egyetemi diplomám van, de úgy alakult, hogy én itthon segítem a háztartást, nem látok ebben semmi rosszat. Egyébként sem vagyok karrierista nő. De a házi munka mellett rengeteg hobbim van és nem unatkozom. Vannak barátaim, és nem hiányoznak a munkatársak:)

2010. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!