Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok bátyám barátnőjével karácsonyozni?

Figyelt kérdés
Én már 23-án hazamegyek, és otthon leszek az ünnepek alatt. Bátyám és barátnője 25-én jönnek, és itt lesznek a két ünnep között és még a mamáékhoz is jön velünk 26-án. A baj csak az, hogy én ki nem állhatom azt a libát. Középiskolában évfolyamtársak voltunk, együtt jártunk rajzszakkörre. Volt egy verseny 11. osztályba, amit én nyertem meg és ezen ki volt akadva, onnantól kezdve azt hangoztatta, hogy én nem tudok rajzolni, a munkáimat leszólta, konkrétan volt, hogy az aulában mutogatta őket, hogy milyen igénytelenek. És olyan dolgokat mondott a hátam mögött, hogy béna vagyok, én utcaseprésre születtem, nem festésre, kiközösítettek és végül elmentem másik iskolába. Egy évig nyugtom volt, majd egyetemen szaktársak lettünk, restaurátor szakon. Kb. 2 mondatot ha váltottunk egész egyetem alatt, de akkor már nem piszkált, de nem is beszélgetett és érződött hogy még mindig utál. Én meg pláne nem mentem oda hozzá. A többiek azt állították megváltozott, meg hogy lépjek túl a múlton. Aztán egyetem után elment dolgozni, és ott jött össze bátyámmal. Ez történt 2 éve. Azóta a bátyámmal is alig állok szóba, ő már erőltette hogy beszéljük meg, meg hogy elvileg sajnálja a csaj, de tőlem még akkor se kért bocsánatot, és úgyse tudja jóvá tenni amit tett és amit okozott. Hiába telt el majnem 10 év. Azóta anyáékhoz se nagyon mentem, mert ők is támogatták a csajt, és ez olyan mintha engem, a saját lányukat elárultak volna. Na a lényeg, hogy az idei karácsonyt együtt töltenénk, mert mint mondtam én is haza megyek és ők is jönnek. Bátyám szerint ez egy jó alkalom hogy rendezzük a dolgot. De én nem akarom rendezni, és egy asztalnál se akarok velük ülni, főleg nem jópofizni vele. De a családom meg hiányzik, és velük szeretnék lenni. De lehet inkább itthon maradok és egyedül karácsonyozok, vagy a mamáékhoz elmegyek és ott leszek. Ti mit tennétek?

2021. dec. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
73%
Felnőttként én simán túllépnék a tini kori sérelmeimen
2021. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
73%
Felnőnék.
2021. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
69%
Én őszintén nem tudnék menni. A fiatalkori sebek sokkal jobban fájnak, mint a felnőtt koriak, én nagyon nehezen jutok túl ilyeneken,mint amit a kérdező leírt. Én tuti elégtételt vennék valahogy, máshogy nek fogsz tudni megnyugodni.
2021. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
74%

"Bátyám szerint ez egy jó alkalom hogy rendezzük a dolgot."

"A többiek azt állították megváltozott, meg hogy lépjek túl a múlton"

Szerintem is. Nem "jópofizás" kellene, hanem békekötés - felnőtt módra.

Nem kell a sebeket nyalogatni, őrizgetni, mert az árt az egészségednek, betokozódik, elgennyesedik, és önmérgezően kihat az életed minden területére.

Azóta már "bizonyítottál" magadnak, hogy szükség van a munkádra, és jó is. Hogy egy kamasz - feltehetően irigységből - mit ugatott évtizeddel ezelőtt, az lényegtelen ám.

2021. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
94%

Megértem az érzéseidet, bár egy kicsit nyitottabb is lehetnél.

Felnőtt korunkra rájövünk, hogy a legtöbbünknek tizenéseves/kora huszonéves korban volt hülyepiçşã, hülyefäşź korszaka, vagy ilyen húzásai, és ezeket utólag szinte mindenki szégyelli és bánja. Valószínűleg a csaj is így van ezzel.

Abban igazad van, hogy a kezdeményezőnek neki kéne lennie, mert te voltál az igazságtalanul megbántott fél (és egyébként ha lenne vér a pucájában, már rég bocsánatot kellett volna kérnie tőled, nem pedig megvárni a karácsonyt, mikor már elkerülhetetlen és a lehető legkínosabb).

Viszont meg is kell adnod a lehetőséget rá. Legyél ott, légy legalább semlegesen udvarias, mintha először találkoznátok. Ne azt lássa, hogy ha közeledni próbálna, még a végén leharapnád a fejét.

2021. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
19%
Kissé szánalmas vagy azt gondolom
2021. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
#1 Azért az, hogy úgy kikészítsenek hogy át kell mennem másik iskolába, nem egyszerű tinikori sérelem.
2021. dec. 5. 13:16
 8/55 A kérdező kommentje:
#5 Egyszer volt egyetem alatt, hogy csak ketten voltunk bent a műhelyben egész nap, és azt vártam, hogy akkor majd megbeszéljük. Akkora már kész lettem volna megbocsátani, de nem kért bocsánatot. Annyit szólt hozzám, hogy szellőztet egyet, szóljak ha fázok, illetve kérdezte, hogy nekünk szombaton kell-e jönni. Én meg válaszoltam, hogy nem. Ha nagyon akart volna, tudott volna beszélni velem. Vagy talán nekem kéne odamennem, mikor ő volt az aki bántott?? Egy bűnöm volt, megnyertem a versenyt és szerettek a tanárok. De soha életemben egy rossz szót nem szóltam rá, se a háta mögött, sőt, elismertem az ügyességét.
2021. dec. 5. 13:23
 9/55 anonim ***** válasza:
8%
Beteg vagy. Neked orvos kell.
2021. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem építeném le a családommal meglévő, egyébként jó kapcsolataimat, még akkor sem, ha a csaj még mindig olyan szemétláda. Szerintem én simán levegőnek nézném a csajt, és ezt megpróbálnám lélekben is, tehát hogy mással foglalkozzak, ne is gondoljak rá, hogy ott van.

Különben ha megváltozott tényleg, és bánja a régi dolgokat, akkor lehet, pont a viselkedésed miatt nem mer kezdeményezni, bocsánatot kérni. Megértem az érzéseidet, mert nekem is volt osztálytársam, aki hasonlót csinált velem (annyi különbséggel, hogy én nem hagytam ott az osztályt meg a sulit miatta, "csak" több mint egy évig voltam az egész osztály céltáblája a csaj miatt, amíg aztán leszállt rólam, mert már nem voltam érdekes), és aztán húszéves osztálytalálkozón újra találkoznom kellett vele, pont szemben ült az asztalnál. Nagyon tanulságos találkozás volt, nem azt mondom, hogy most már kedvelem és megbocsátottam neki, de azt megértettem, hogy az emberek változnak, és a fiatalkori kegyetlenség sokszor szintén egy fájó érzésből, teszem azt, féltékenységből, valami miatti sértettségből fakad. Évek, évtizedek elteltével a legokosabb felnőttként viselkedni, és meglátni, hogyan alakulnak a dolgok. Baromira felszabadító érzés letenni a régi neheztelést, vagy legalább egy részét, nekem elhiheted.

2021. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!