Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok bátyám barátnőjével karácsonyozni?

Figyelt kérdés
Én már 23-án hazamegyek, és otthon leszek az ünnepek alatt. Bátyám és barátnője 25-én jönnek, és itt lesznek a két ünnep között és még a mamáékhoz is jön velünk 26-án. A baj csak az, hogy én ki nem állhatom azt a libát. Középiskolában évfolyamtársak voltunk, együtt jártunk rajzszakkörre. Volt egy verseny 11. osztályba, amit én nyertem meg és ezen ki volt akadva, onnantól kezdve azt hangoztatta, hogy én nem tudok rajzolni, a munkáimat leszólta, konkrétan volt, hogy az aulában mutogatta őket, hogy milyen igénytelenek. És olyan dolgokat mondott a hátam mögött, hogy béna vagyok, én utcaseprésre születtem, nem festésre, kiközösítettek és végül elmentem másik iskolába. Egy évig nyugtom volt, majd egyetemen szaktársak lettünk, restaurátor szakon. Kb. 2 mondatot ha váltottunk egész egyetem alatt, de akkor már nem piszkált, de nem is beszélgetett és érződött hogy még mindig utál. Én meg pláne nem mentem oda hozzá. A többiek azt állították megváltozott, meg hogy lépjek túl a múlton. Aztán egyetem után elment dolgozni, és ott jött össze bátyámmal. Ez történt 2 éve. Azóta a bátyámmal is alig állok szóba, ő már erőltette hogy beszéljük meg, meg hogy elvileg sajnálja a csaj, de tőlem még akkor se kért bocsánatot, és úgyse tudja jóvá tenni amit tett és amit okozott. Hiába telt el majnem 10 év. Azóta anyáékhoz se nagyon mentem, mert ők is támogatták a csajt, és ez olyan mintha engem, a saját lányukat elárultak volna. Na a lényeg, hogy az idei karácsonyt együtt töltenénk, mert mint mondtam én is haza megyek és ők is jönnek. Bátyám szerint ez egy jó alkalom hogy rendezzük a dolgot. De én nem akarom rendezni, és egy asztalnál se akarok velük ülni, főleg nem jópofizni vele. De a családom meg hiányzik, és velük szeretnék lenni. De lehet inkább itthon maradok és egyedül karácsonyozok, vagy a mamáékhoz elmegyek és ott leszek. Ti mit tennétek?

2021. dec. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
0%

50!


Nem szorul ki. Ő döntött így.

2021. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben egy hülye liba miatt nem hagynám ki a karácsonyt a családommal. oké, megbántott és a leírtak alapján egy féreg, de attól még ignorálni lehet. A családoddal foglalkozz. Nem ez a csaj a főszereplő, hanem a családod többi tagja. Érezd jól magad, legyen boldog az ünneplés! 😄
2021. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdező valahányszor arra a lányra gondol vagy látja, akkor a rossz emlékek miatt nem érzi jól magát és jönnek a pszichoszomatikus tünetek, gyomorgörcs vagy hirtelen heves pulzus, gombóc a torokban...stb. ezt csak feltételezem, lehet teljesen más érzést vált ki a kérdezőből, de lényeg, hogy abszolút NEM JÓ érzés. Meg tudom érteni... meg hiába tette túl magát a dolgokon ez a trauma nem olyan, amin lehetne nevetni, nagyon nem olyan, mint amikor a felnőtt barinők jóízűen nevetnek azon, hogy tinikorukban mennyire irigyek voltak egymásra és milyen gyerekesen viselkedtek... Itt a kérdezőt olyan sérelmek érték az élete legérzékenyebb korszakában, hogy bár a sebek begyógyultak, de a hegek ott vannak és még olykor fájnak is, főleg ha savat csöpögtetnek rá. Meg azt is vegyük figyelembe, hogy a kérdező művészlélek, azaz az átlagnál jóval szenzitívebb.... Én a csaj helyében azt nem értem, hogy hogy a fenébe nem érzi magát kellemetlenül amiatt, hogy ő a fő okozója egy családon belüli konfliktusnak. Hogy van bőr a képén még jópofizni az egykori áldozatának a szüleivel és a bátyjával járni? Ha igazán megbánta volna a dolgot, akkor lenne benne annyi együttérzés a kérdező felé, hogy bocsánatot kér tőle és végleg kilép a életéből. Gusztustalan az ilyen ember.
2022. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
68%
Mi történt Veled kérdező?
2022. dec. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
67%

"Én a csaj helyében azt nem értem, hogy hogy a fenébe nem érzi magát kellemetlenül amiatt, hogy ő a fő okozója egy családon belüli konfliktusnak. Hogy van bőr a képén még jópofizni az egykori áldozatának a szüleivel és a bátyjával járni? Ha igazán megbánta volna a dolgot, akkor lenne benne annyi együttérzés a kérdező felé, hogy bocsánatot kér tőle és végleg kilép a életéből. Gusztustalan az ilyen ember."

Ha tudnad hany ilyen moslek ember van ! A legundoritobb fajta .

2022. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!