Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok bátyám barátnőjével karácsonyozni?

Figyelt kérdés
Én már 23-án hazamegyek, és otthon leszek az ünnepek alatt. Bátyám és barátnője 25-én jönnek, és itt lesznek a két ünnep között és még a mamáékhoz is jön velünk 26-án. A baj csak az, hogy én ki nem állhatom azt a libát. Középiskolában évfolyamtársak voltunk, együtt jártunk rajzszakkörre. Volt egy verseny 11. osztályba, amit én nyertem meg és ezen ki volt akadva, onnantól kezdve azt hangoztatta, hogy én nem tudok rajzolni, a munkáimat leszólta, konkrétan volt, hogy az aulában mutogatta őket, hogy milyen igénytelenek. És olyan dolgokat mondott a hátam mögött, hogy béna vagyok, én utcaseprésre születtem, nem festésre, kiközösítettek és végül elmentem másik iskolába. Egy évig nyugtom volt, majd egyetemen szaktársak lettünk, restaurátor szakon. Kb. 2 mondatot ha váltottunk egész egyetem alatt, de akkor már nem piszkált, de nem is beszélgetett és érződött hogy még mindig utál. Én meg pláne nem mentem oda hozzá. A többiek azt állították megváltozott, meg hogy lépjek túl a múlton. Aztán egyetem után elment dolgozni, és ott jött össze bátyámmal. Ez történt 2 éve. Azóta a bátyámmal is alig állok szóba, ő már erőltette hogy beszéljük meg, meg hogy elvileg sajnálja a csaj, de tőlem még akkor se kért bocsánatot, és úgyse tudja jóvá tenni amit tett és amit okozott. Hiába telt el majnem 10 év. Azóta anyáékhoz se nagyon mentem, mert ők is támogatták a csajt, és ez olyan mintha engem, a saját lányukat elárultak volna. Na a lényeg, hogy az idei karácsonyt együtt töltenénk, mert mint mondtam én is haza megyek és ők is jönnek. Bátyám szerint ez egy jó alkalom hogy rendezzük a dolgot. De én nem akarom rendezni, és egy asztalnál se akarok velük ülni, főleg nem jópofizni vele. De a családom meg hiányzik, és velük szeretnék lenni. De lehet inkább itthon maradok és egyedül karácsonyozok, vagy a mamáékhoz elmegyek és ott leszek. Ti mit tennétek?

2021. dec. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sajnálom a helyzeted kérdező és meg tudlak érteni. Azért az nem egy "kis" sérelem, mikor az embert teljesen indokolatlanul annyira szarrá szekálják, hogy iskolát kell váltania. A büdös életben nem jönnék össze egy olyan emberrel, akiről pontosan tudom, hogy rengeteget bántotta a tesómat és annyira kikészítette, hogy másik suliba kellett vinni. Felfoghatatlan számomra a bátyád hogy állhatott össze egy ilyen tyúkkal. Számomra lényegtelen lenne, hogy elvileg megváltozott (bár jelzem, én még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki ilyen szintű gonoszságot totál "kinőtt" volna), akkor is megtette, amit megtett.

Én ugyan lány vagyok és húgom van, de nagyon jó a kapcsolatunk és ha lenne egy srác, aki hasonlóan terrorizálta volna őt, élből soha az életben nem tudnék rá pasiként tekinteni (de még emberként se nagyon), teljes mértékig kerülném és a gondolata se fordulna meg a fejemben, hogy összejöjjek vele.


Itt nem arról van szó, hogy a kérdező akarja megszabni kivel jöhet össze a bátyja, de ez baromi gáz. Ha valóban jó testvérek lennének, akkor a kedves báty eleve rá sem bírna nézni egy olyan nőre (még baráti szinten sem), akiről pontosan tudja, hogy durván terrorizálta a tesóját, nem hogy még összejöjjön vele és elvárja a húgától, hogy jó pofát vágjon arra, hogy a gyerekkori bántalmazójával kell a szeretet ünnepét töltenie. Én többet nem tudnék testvérként tekinteni a bátyámra egy ilyen húzás után, legalábbis úgy biztos nem, ahogy eddig. Ezzel kvázi "elárult", amit az ember pont nem a testvérétől várna.


Amúgy a család többi részével nem szakítanám meg egy p.csa miatt a kapcsolatot, akkor mennék, amikor nincsenek ott, nehogy már még te kelljen rosszul érezned magad emiatt. Persze más kérdés, ha pl a szüleid is egyetértenek a bátyáddal és úgy vélik tovább kéne lépned, mert hát jaj az rég volt, elmúlt. Ha így állnának hozzá a témához, akkor lehet őket se keresném egy ideig. Egy normális szülő szerintem képtelen megbocsátani egy olyan alaknak, mindent elfelejteni és jópofizni, aki anno lelkileg kikészítette a gyereküket színtiszta gonoszságból.

2021. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
93%
A 31-nél ott a pont. Precíz kifejtés.
2021. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
82%
Itt senki sincs tisztában vele, hogy a megbocsátás FELTÉTELE az, hogy a bántalmazó tiszta szívéből kérjen bocsánatot valamennyi bűnéért a bántalmazottól, és attól fogva mindenben tegyen a kedvére. Szóval pofákat vágva nem lehet bocsánatot kérni.
2021. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
87%
S aki nem kért bocsánatot, annak nem lehet megbocsátani. Illetve csak a hulye tesz ilyet.
2021. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
90%
A bocsánatkérés pedig együtt kell járjon a jóvátétellel. A jóvátétel pedig NEM AZ, hogy ha a folyosón találkoznak, akkor a bántalmazó könyörületesen nem rúg bele a bántalmazottba.
2021. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
86%

Ha a bátyád csak neked papol a megbocsátásról, de a barátnőjének nem mondta, hogy szemét volt és bűnbánóan kéne közelednie hozzád, akkor igazságtalan veled. (Egyébként mit mond erről? Szerinte csak te vagy a makacs dög, a csaj pedig nem tartozik semmivel, vagy azért benne is látja a hibát?)

Ha a szüleid túl sokat várnak tőled a lány irányába, kezdeményezést, barátkozást, minthamisemtörténtvolna-viselkedést, akkor ők is igazságtalanok veled.


Szóval ha bárki azzal jön, hogy te vagy az utálatos, azt helyre lehet tenni, hogy vagy mindkét irányba jártassa a száját arról, hogy mit illik, vagy akkor a te viselkedésedet is lehessen bocsánatkérés nélkül csak úgy elnézni (végülis nagyságrendekkel kevésbé vagy szemét, mint ő volt veled), és fogja be.

Azt viszont nem várhatod el tőlük, hogy a bátyád barátnőjét ismeretlenül (vagy úgy, hogy velük rendes volt) kiutálják, és ne engedjék oda.

A helyzet az, hogy a régi konfliktusotokban a családotok kívülálló, őket az nem csapta képen, csak az, ami most történik. A csaj most nem sároz téged, nem akciózik. Ha te viszont akciózol, azzal te hagysz több negatív benyomást, a családtagoknak tényszerűen te okozol kellemetlenséget, és azt alapozod meg, hogy mellé álljanak, akit MOST ártatlannak látnak, hiszen nem csinált semmit. A régi konfliktust, amiben ő a bűnös, nem fogják olyan súllyal figyelembe venni, mert annak nem voltak a tanúi - szemét dolog, de a legtöbb ember így működik, annak hisz, az befolyásolja jobban, amit éppen lát. Plusz a higgadt viselkedés mindig több szimpátiát szül, aki feltűnőbben fejezi ki magát (pl tüntetőleg nem megy el), arra könnyebb ráfogni, hogy dramatizál és csinálja a cirkuszt. Megértőbbek lesznek veled akkor, ha kompromisszumkésznek mutatkozol. Ez még egyáltalán nem jelent egyet a meghunyászkodással.


Tartom magam ahhoz, hogy ha tüntetőleg nem mész el, azzal többet ártasz magadnak, mint neki. Jobban tennéd, ha elmennél, és ha bárki kifogásolja, hogy nem vagy elég barátságos, akkor mindig nyomatékosítod, hogy nem bántottad a lányt, de ennél többet igazán nem várhatnak tőled, ők sem örömmel karácsonyoznának olyannal, aki seggfej volt velük. Ha nem tetszik, innentől hibáztassák őt, aki még mindig nem képes egy gesztussal sem kifejezni hogy sajnálja, pedig ennyin múlna az egész, csak rajta áll.


És ha kényelmetlenül érzed magad, akkor vigasztaljon a tudat, hogy ő is legalább annyira. Hátha jövőre el se jön feszengeni.


Én egyetlen esetben csinálnék balhét: ha a lány a családtagok előtt tenné szóvá, hogy nem vagyok elég kedves. Akkor nyíltan kimondanám, hogy akkor panaszkodjon, ha kiutáltatom őt 30 emberrel, és mondjuk munkahelyet kell váltania miattam, de amíg nem csinálok ekkora parasztságot, addig ő tartozik nekem számonkérés helyett bocsánatkéréssel.

És onnantól nem érdekelne, hogy mit szól a család.

2021. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
49%
Legtisztább kivágni a gennyes kelést, nem kötözgetni a családi karácsonyon, meg mentegetőzni a rokonok előtt.
2021. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
21%
Nem fontos jópofizni, de arra a kis idöre lehet ugy tenni mintha nem volna semmi gond.
2021. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk konkretan az durva, hogy annyit lesznek ott. Egy ebédet ki lehet bírni úgy ahogy, még akár kulturáltan, távolságtartoan is, de napokat... Szerintem döntsd el mit szeretnél: kibekulni vele, miutan megbeszeltetek a dolgot, akkor menj haza, ha még most ezt nem tudod megtenni, szenteste légy a szuleiddel, 25en mamaddal, 26an meg hazamesz.
2021. dec. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
28%
Annak nyilván oka van, hogy anno se az osztálytársaid, se most a családod nem melléd álltak.
2021. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!