Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok bátyám barátnőjével karácsonyozni?

Figyelt kérdés
Én már 23-án hazamegyek, és otthon leszek az ünnepek alatt. Bátyám és barátnője 25-én jönnek, és itt lesznek a két ünnep között és még a mamáékhoz is jön velünk 26-án. A baj csak az, hogy én ki nem állhatom azt a libát. Középiskolában évfolyamtársak voltunk, együtt jártunk rajzszakkörre. Volt egy verseny 11. osztályba, amit én nyertem meg és ezen ki volt akadva, onnantól kezdve azt hangoztatta, hogy én nem tudok rajzolni, a munkáimat leszólta, konkrétan volt, hogy az aulában mutogatta őket, hogy milyen igénytelenek. És olyan dolgokat mondott a hátam mögött, hogy béna vagyok, én utcaseprésre születtem, nem festésre, kiközösítettek és végül elmentem másik iskolába. Egy évig nyugtom volt, majd egyetemen szaktársak lettünk, restaurátor szakon. Kb. 2 mondatot ha váltottunk egész egyetem alatt, de akkor már nem piszkált, de nem is beszélgetett és érződött hogy még mindig utál. Én meg pláne nem mentem oda hozzá. A többiek azt állították megváltozott, meg hogy lépjek túl a múlton. Aztán egyetem után elment dolgozni, és ott jött össze bátyámmal. Ez történt 2 éve. Azóta a bátyámmal is alig állok szóba, ő már erőltette hogy beszéljük meg, meg hogy elvileg sajnálja a csaj, de tőlem még akkor se kért bocsánatot, és úgyse tudja jóvá tenni amit tett és amit okozott. Hiába telt el majnem 10 év. Azóta anyáékhoz se nagyon mentem, mert ők is támogatták a csajt, és ez olyan mintha engem, a saját lányukat elárultak volna. Na a lényeg, hogy az idei karácsonyt együtt töltenénk, mert mint mondtam én is haza megyek és ők is jönnek. Bátyám szerint ez egy jó alkalom hogy rendezzük a dolgot. De én nem akarom rendezni, és egy asztalnál se akarok velük ülni, főleg nem jópofizni vele. De a családom meg hiányzik, és velük szeretnék lenni. De lehet inkább itthon maradok és egyedül karácsonyozok, vagy a mamáékhoz elmegyek és ott leszek. Ti mit tennétek?

2021. dec. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
64%

33. Ki a fene beszélt itt megbocsátásról? Arról volt szó, hogy ne csessze el a családjával a kapcsolatát egy ilyen miatt, amire a legjobb megoldás, ha ignorálja. Mit ér el azzal vajon, ha most fülét-farkát behúzva elmenekül a konfrontáció elől, és távol tartja magát a SAJÁT családjától? Mert ez igenis menekülés, hiszen nem várható, hogy majd nagyon jól fogja érezni magát karácsonykor, amikor magában fortyog, fetreng az önsajnálatban és a negatív gondolatokban a családja felé, tök egyedül?

Senki nem mondta, hogy bocsásson meg, hanem hogy viselkedjen felnőtt módjára, nézzen át a csajon, de a családjával ne szakítsa meg a kapcsolatot emiatt. Mert akkor megint csakis ő lehet a vesztes.

2021. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
100%

40. Igen, oka van, pl. az is lehet, hogy a másik csaj nagyon ügyesen manipulál. Vannak ilyen emberek, akik baromi szimpatikusak tudnak lenni a legtöbb embernek, és ezt a tulajdonságukat jól ki is tudják használni.

Engem anno egy ilyen miatt terrorizáltak, úgy, hogy előtte hat évig semmi baja nem volt velem az osztályomnak. Na szóval ilyen is van, szerencsés vagy, ha te nem találkoztál hasonlóval.

2021. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
5%

a másik csaj nagyon ügyesen manipulál.


Persze, kivétel nélkül mindenkit. Hidd el, ez a ritkább.

2021. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
89%
Engem egy öregasszony készített ki, látszatra olyan volt mint egy valóságos földre szállt angyal, de valójában legnagyobb oszkárdíjas manipulátor volt! A csapdájába estem, mindenkit ellenem fordított! A kérdező ugyan így járhatott.
2021. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam/vagyok én is. Én próbálkoztam azzal, hogy elmegyek és levegőnek nézem az illetőt. Ő szintén levegőnek nézett engem. Mindenki más beszélgetett egymással, mi meg úgy tettünk, mintha a másik ott sem lenne. De ez mindenkinek kellemetlen volt, hiszen az ünnepi ebédnél azért eléggé érezni azt, hogy két ember ki nem állhatja egymást, egymásra sem néznek, nem szólnak hozzá egymás témájához, stb. Szóval sokszor voltak kínos csöndek, amikor mindenki csak pislogott jobbra-balra, hogy akkor most mi lesz, mond-e valaki valamit vagy itt ülünk, mint a birkák? Ezt néhány éven keresztül eljátszottuk minden karácsonykor, de csak annyit értünk el vele, hogy minden egyes karácsony előtt már rettegtem, mert tudtam, mi fog következni. Teljesen elrontotta a hangulatomat, nemcsak arra a napra, hanem előtte és utána is...

Úgyhogy az egyik évben úgy döntöttem, hogy mondom a szüleimnek, hogy én karácsony előtt megyek hozzájuk meglátogatni őket, hogy elkerüljük ezt a szituációt. Nem tetszett nekik elsőre, de mondtam, hogy ha karácsony előtt nem akarnak velem találkozni, akkor karácsonykor sem fognak, szóval döntsenek ennek tudatában. Végül belementek, azóta minden évben én még karácsony előtt elintézem a karácsonyozást a szüleimmel, ők meg a többiekkel karácsonyoznak karácsonykor, így nekem nem kell találkozni az illetővel. Ez nálunk bevált módszer lett, de nem tudom, hogy a te szüleid mennyire rugalmasak, mennyire mennének bele egy ilyenbe.

2021. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
92%
#45 Sajnálom, hogy így alakult. De megírnád, hogy milyen rokon az, aki fontosabb a szüleid számára mint te? Mert azért nem semmi, hogy téged karácsony előtt várnak, az ellenségeddel meg együtt ünnepelnek... Már bocsi ha indiszkrét vagyok, a kérdezőnek meg szintén bocsi az off-ért
2021. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
24%

46!


Nem a szülei találták ki, hogy Karacsoyn előtt menjen. "Úgyhogy az egyik évben úgy döntöttem, hogy mondom a szüleimnek, hogy én karácsony előtt megyek hozzájuk meglátogatni őket..."

Amúgy meg nyilván a testvér párjáról van szó.

2021. dec. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
91%
Nem a 46os vagyok, de van igazság abban, amit ír. Hiába, hogy nem a szülő találta ezt ki, mégis csak furcsa, hogy az egyik gyerekével nem karacsonyozik együtt, egy másik ember miatt, akihez nincs annyi köze, mint a gyerekéhez. Én a szülők helyében azt tenném, hogy összehívnám a két gyerekemet, és ha nem sikerül máshogy kompromisszumot kötni, egyik évben az egyik, másik évben a másik gyerekem karácsonyozna velem, a másik meg jöhetne előtte vagy utána.
2021. dec. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
44%

48!


Felnőttekről van szó, bakker. Nehogy már anyu meg apu leültesse őket elbeszélgetni. Ők a probléma, nekik kell megoldani. A valaszado megoldotta.

2021. dec. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
91%
49!Nem elbeszelgetni hívnám őket össze, hanem bejelentenem, hogy ha nem sikerült megegyezniuk, egyszer egyik, maskor masik gyerekem jon HOZZAM karacsonyozni. Nem hogy az egyik gyerekem kiszorul mindig a karacsonyokbol egy szamomra vadidegen miatt. De szerintem erthetoen fogalmaztam.
2021. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!