Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki készülök anyától, mit tegyek?

Ki készülök anyától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal együtt vagyunk 2 éve. Júniusban érettségizek, szeretnék egy érettségis ebédet tartani, ahova az o családját is meghivom. A páromat nagyon szereti anyu, viszont a családját ki nem allhatja, pedig nem is ismeri oket, azon kívül, hogy neha a boltba osszefut vagy anyosommal vagy a nagymamaval, stb. Szerinte ők parasztok, nem bírja őket, mindig azt hallgatom milyen egy hülye családja van. Apámnak sincs semmi baja velük se a nővéremnek, pedig nővérem rendszeresen találkozik velük. Nem értem anyunak miért kell ezt. Párom beteg volt és én mentem neki gyógyszerért egyik nap és ki volt akadva hogy sógornőm is otthon volt és miért nem ő ment gyógyszerért... Meg hogy a nagypapa kijott levegozni a házból es oda se ment anyuhoz aki a kapu elott vart az autoban. Kérdeztem tole hogy mit var, hisz nem fog a 80 éves nagypapa odaszaladni az en 50 éves anyamhoz, választ nem kaptam ra, csak fincsorgo arcot. Nem ertem egyszerűen. Bele sem merek gondolni milyen vita lesz majd abból, hogy en meghívnám a párom családját is.

2021. dec. 7. 10:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ha az érettségid ünnepi ebédjének általa(!) választott körülményei egy embernek nem tetszik, akkor...


...akkor az az egy ember maradhat is otthon ugyebár.

2021. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
50%
Ha azt engedte hogy összeházasodjatok akkor nem értem most mi baja
2021. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
62%

Ülj le anyáddal, nyugodt hangú beszélgetésre.

Magyarázzad meg neki, hogy párod szülei is családtagok. Ha viszont egy embernek nem tetszik, ha a család összejön, akkor nem lesznek elküldve. Kérdezzed meg anyádat, ő akar-e lenni a sokat emlegetett boszorkány-anyós?

Nem kell puszilkodni, csak ugyanúgy elviselni párod szüleit, ahogy ők elviselik anyádat.

.

Persze, mindezt csak akkor, ha kérdésed nem kamu.

2021. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

Azt ugye tudod, hogy ekkora vendégségnek komoly anyagi vonzata is van.Az egy dolog, hogy a saját családod ott lesz, a barátod is meghívod, ez sem kevés pénz.Plusz 5-6 fő lehet nem is férne bele a keretbe.Étteremben ez elég drága, ha meg anyukádnak kell otthon főzni...Nos, akkor próbáld ki milyen 10+ emberre sütni-főzni és kifizetni az ezzel járó anyagi költségeket.

Mivel nem vagytok házasok, a párod rokonai neked nem anyós-após-sógornő.Ilyen tini kapcsolatokban nem értem minek ráerőltetni a családokat egymásra más kontójára.

2021. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem tetszik neki akkor ne jöjjön te meg tartsd meg Nélküle a dolgot.
2021. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Ha te fizeted azt hívsz meg akit akarsz. Anyádnak nem kötelessége olyanokat vendégül látni, akiket utál. Teljesen mindegy mi az oka. Ha nem bírja a barátod szüleit (akik nem az anyósod és az apósod), akkor ne erőltesd a találkozást.

Egyébként is felnőtt embernek inkább nyűg ilyen iskolás ünnepekre elmenni, mint öröm. Pláne hogy még pénzt is kell adni, ráadásul ez esetben valakinek aki nem is családtag.

2021. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%
Ha az ebédet a szüleid fizetik, akkor anyád részéről jogos, hogy nem akarna vendégül látni egy egész bagázst, akiket nem kedvel. Amúgy sem feltétlenül érdemes akkora felhajtást csinálni egy érettségi ebédből, hogy még a párod 80 éves nagyapját és nagyanyját is ott akarod látni, nekem biztosan elég lenne a saját családom, közeli rokonaim, plusz a párom. Ha te fizeted az ebédet, akkor azt hívsz, akit akarsz.
2021. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ne vendégeskedj más kontójára.
2021. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
98%

Ti valami arisztokrata nemes grófi család vagytok hogy anyád leparasztozza a másik családot vagy tényleg bunkó emberek és azért mondja?

Nem kötelező egymást kedvelni amúgy

Párodat kedveli a többi nem olyan lényeges

2021. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
73%

"Ki készülök anyától, mit tegyek?"

Kérj egy számot anyának:

Kasza Tibi énekeli


Költözz el !!!

2021. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!