Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki készülök anyától, mit tegyek?

Ki készülök anyától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal együtt vagyunk 2 éve. Júniusban érettségizek, szeretnék egy érettségis ebédet tartani, ahova az o családját is meghivom. A páromat nagyon szereti anyu, viszont a családját ki nem allhatja, pedig nem is ismeri oket, azon kívül, hogy neha a boltba osszefut vagy anyosommal vagy a nagymamaval, stb. Szerinte ők parasztok, nem bírja őket, mindig azt hallgatom milyen egy hülye családja van. Apámnak sincs semmi baja velük se a nővéremnek, pedig nővérem rendszeresen találkozik velük. Nem értem anyunak miért kell ezt. Párom beteg volt és én mentem neki gyógyszerért egyik nap és ki volt akadva hogy sógornőm is otthon volt és miért nem ő ment gyógyszerért... Meg hogy a nagypapa kijott levegozni a házból es oda se ment anyuhoz aki a kapu elott vart az autoban. Kérdeztem tole hogy mit var, hisz nem fog a 80 éves nagypapa odaszaladni az en 50 éves anyamhoz, választ nem kaptam ra, csak fincsorgo arcot. Nem ertem egyszerűen. Bele sem merek gondolni milyen vita lesz majd abból, hogy en meghívnám a párom családját is.

2021. dec. 7. 10:38
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%

Most akkor érettségiző tini vagy, vagy férjes asszony?

Ha előbbi, akkor szokj le az anyósozásról meg a sógornőzésről mert ez így nagyon gáz. Nem az anyósod és a sógornőd, hanem a barátod anyja és testvére. Egyszerűen annyira zavaró ilyen sületlenségeket olvasni egy tini szájából, hogy teljesen eltereli a figyelmet a kérdés lényegéről.

2021. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
0%
Azért arra a pár emberre főzni pluszban,vagy étteremben fizetni,nem olyan nagy dolog.Mondd meg anyádnak,hogy ők is ott lesznek,viselkedjen normálisan.A te ünnepi ebéded,ennyit igazán megtehet.
2021. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem én sem teljesen. Házasok vagytok, hogy anyósod meg sógornőd van és te állod az ebédet vagy anyád tart el, fizet mindent és nem akar olyanok helyett is fizetni, akiket utál? Mert nagyon nem mindegy.
2021. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%

13 Te sütöttél-főztél már valaha minimum 15 személyre három fogásos ünnepi ebédet teljesen egyedül?Nyilván nem, külön nem írnál olyat, hogy ez semmiség és alig kerül valamibe.Az italok ebben még nincsenek is benne.

Az meg egy másik, de nem elhanyagolható tényező, hogy ennyi ember be sem fér egy átlag család házába, nincs hova leültetni őket.


Amíg a kérdező anyjának a feladata mindezt megoldani, addig vicces azt mondani, hogy anyuka csak kussoljon, görcöljön napokig a vendégségre készülve és fizessen.Apukát jó, hogy nem zavarja.Valószínűleg az sem tesz keresztbe egy szalmaszálat sem, csak leül majd az asztalhoz enni.


Könnyű más embernek kiadni az ukázt, hogy pucold ki a házat, szoríts ki rá pénzt a kölcségvetésből, tervezd meg a menüt ami mindenkinek megfelel, süss-főzz-etess-itass 15 embert, majd takarítsd el a mocskot utánuk úgy, hogy a parancs osztogatóknak csak enni kell majd leülni.

2021. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
85%
15 különben*
2021. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%
A 15-ösnél a pont.
2021. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%
Mikor a párod eljegyez, akkor változni fog a dolog, mert anyádék akkortól tudják, hogy komolyan gondolja a dolgot az a fiú. Addig, amíg csak szeretői a viszony, mi a frászért puncsoljon egy idegen családnak??
2021. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
15%
13-as vagyok.Főztem ennyire,meg többre is,mert ballagáskor ennél többen vagyunk.A saját gyerekem ballagására meg nem sajnálom a pénzt.Ha kevés pénzem van,akkor eljezdek honapokkal előtte gyűjteni.Amúgy meg a kérdező anyjának van családja,tud segíteni.
2021. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

De itt nem csak a pénzről van szó. A franc akar ennyi ember után mosogatni meg pakolni, takarítani. Egyszerűbb étterembe menni egy háromfogásos menüre mint otthon megcsinálni mindent és cselédkedni a konyhában. Pláne ha nem bírja a szülőket, akkor mi a francért hívná meg a saját otthonába őket?


Én sem hívok át magunkhoz olyat, akit nem szeretek.

2021. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%

19 A saját családját meg tudja vendégelni.Egy idegen családot nem akar, akiket nem is kedvel.

Ezek szerint ha a fiad a ballagására momdjuk egy 100 fős vendégsereget szeretett volna odarendelni, te vettél volna fel személyi kölcsönt, csak hogy mindet vendégül tudd látni.

2021. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!