Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki készülök anyától, mit tegyek?

Ki készülök anyától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal együtt vagyunk 2 éve. Júniusban érettségizek, szeretnék egy érettségis ebédet tartani, ahova az o családját is meghivom. A páromat nagyon szereti anyu, viszont a családját ki nem allhatja, pedig nem is ismeri oket, azon kívül, hogy neha a boltba osszefut vagy anyosommal vagy a nagymamaval, stb. Szerinte ők parasztok, nem bírja őket, mindig azt hallgatom milyen egy hülye családja van. Apámnak sincs semmi baja velük se a nővéremnek, pedig nővérem rendszeresen találkozik velük. Nem értem anyunak miért kell ezt. Párom beteg volt és én mentem neki gyógyszerért egyik nap és ki volt akadva hogy sógornőm is otthon volt és miért nem ő ment gyógyszerért... Meg hogy a nagypapa kijott levegozni a házból es oda se ment anyuhoz aki a kapu elott vart az autoban. Kérdeztem tole hogy mit var, hisz nem fog a 80 éves nagypapa odaszaladni az en 50 éves anyamhoz, választ nem kaptam ra, csak fincsorgo arcot. Nem ertem egyszerűen. Bele sem merek gondolni milyen vita lesz majd abból, hogy en meghívnám a párom családját is.

2021. dec. 7. 10:38
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
23%
Akkor menjenek étterembe.Attól,hogy én nem szeretek valakit,a saját gyerekem kedvéért azt a pár órat kibírom.Kivéve,ha a halálos ellenségem,és ártott nekem.De,ha csak nem csípem,akkor befogom a pofám,mert az egész nem rólam szól.
2021. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
90%
Az étteremben 2x annyiba kerülne ugyanaz az étkezés, amit otthon 40 000Ft-ból hozna ki.Még egyszer kérdezem, hány embernek kötelező étkezést fizetni a családon kívül?
2021. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
13%

Akit a gyerekem meghív.Mivel ő miatta van az egész.És az a plusz négy öt fő nem a világ vége.

Nem veszek fel kölcsönt egy 100 személyes ballagásra,van félretett pénzem.De nem is vergődök pár ember miatt.Senkinek nincs baja a fiú csaladjával,csak az anyjának.Nem kell hoztajuk szólni,és ennyi.

2021. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
83%
Azért hadd döntse el minden család, hogy mekkora összeget szán egy ilyen eseményre. Én megmondanám a kérdezőnek az anyja helyében, hogy ha neki ennyire fontos, hogy a párja egész pereputtyát is meghívja, akkor teremtse elő a pénzt, szervezze meg, bonyolítsa le, én sem fogok vergődni pár ember miatt és punktum. De amíg a szülőkre hárul a szervezés és az anyagiak, addig hadd legyen beleszólásuk a dologba.
2021. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Jegyesek vagyunk, tehát már merem őket anyósnak és sógornőmnek hívni. A ballagásomat a helyi muvhazban tartanánk, 5 ezer forint kiberelni. Én állom a ballagásomat teljes egészében, mert este már jönnek a zenészek és a fiatalok (unokatestvérek, testvérek) maradnának bulizni.
2021. dec. 7. 16:46
 26/37 anonim ***** válasza:
87%

#26

5000Ft a Műv. házat kibérelni mondjuk délután 2-től éjjel 2-ig?

Legfeljebb ha apád-anyád a Műv.ház igazgató!

A villany, fűtés és utánatok a takarítás is jóval többe van.

Jó lesz az 50 ezernek is, csak meg ne lepődj!

És akkor a kaja ott terem INGYEN az asztalokon, a felszolgálást is beleértve? Vagy azt is te csinálod?

2021. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
77%
5000 Ft a műv. ház, a kaja, az italok, a felszolgálás, a zenészek, az áram, fűtés, a takarítás?
2021. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Kisvárosban lakunk és a művelődési ház vezetője jó ismerős. Ha nem is ismerős lenne, akkor is kb 10 000 forint lenne mert múltkor a barátaink házasodtak és annyiért bérelték:) felszolgalni miert kene? Kihozza az ételt/ etkeszletet /teritot/ mindent az étterem, miután vege el is viszik. A zenészek később jönnek de az más téma de teljesen mindegy mert én állom.
2021. dec. 7. 17:23
 29/37 anonim ***** válasza:
90%

És az ételt, étkészletet, kétszeri szállítást, italokat is te állod?

Ha igen, az kicsit több lesz, mint 5000 Ft.

2021. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon eltértünk a tárgytól!

Anyád rühelli a "jegyesed" retyerutyáját, akkor nem kell ráerőltetni!


Otthon legyen nálatok egy családi ebéd rokonokkal - ezt nyilván nem veled fizettetik ki a szüleid - a fickó famíliáját előző vagy utánnavaló napon hívd meg egy étterembe, az 5000 Ft-os műv.házban meg bulizzatok a haverokkal!


Még jól is jársz, mert ez az orbitális teljesítmény, hogy leérettségiztél, 3x lesz megünnepelve!:)

2021. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!