Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ők?...

Én reagálom túl, vagy ők? (Jézuskás téma kisgyerekes családnál)

Figyelt kérdés

Az élettársam rokoni körében van egy 8 éves gyerek, mikuláskor együtt töltöttük a délutánt kb. 10-en.


Szó esett a karácsonyról, a hagyományról, a reszkessetekbetörőkről..

A nagy beszélgetés közben megemlítettem, hogy képzeljék el, az Ausztráliában élő ismerősöméknél tuja van karácskonykor, mert náluk nem marad meg a fenyő, és a télapó...

...ekkor az anyuka az asztal alatt a lábamba rúgott, apuka pedig mérgesen rám nézett és az ujját a szája elé tette.


Mikor a gyerek kiment a csokikat megkeresni az udvaron, hová dugta a Mikulás, a szülők és az élettársam odajöttek hozzám, hogy a gyerek úgy tudja, hogy a Jézuska hozza el szenteste a már feldíszített karácsonyfát, és nincs Télapó!!!


Bocsánatot kértem természetesen, de nekem ez nagyon furcsa.

Egy, hogy a csapból is, tévéből, meséből, rádióból is az folyik, hogy Télapó így, Télapó úgy.. A gyerek is néz tévét, ahol látja a piros ruhás szakállas bácsit..

Kettő, amin nagyon meglepődtem, hogy a gyereket lepasszolják este nagyszülőhöz, amíg anya-apa feldíszíti a fát, és mire a gyerek hazaér, addigra ott járt a Jézuska és meghozta az instant fát.

Nekem gyerekkoromban az volt a legnagyobb élmény, hogy a szüleimmel együtt díszítettük a fát. Olyan hangulatos és jó érzés volt. Aztán este meg "belopózott a Télapó" és a fa alá dugták az ajándékokat.


Tudom, más család, más szokások, na de ennyire ledorombolni nem kellett volna szerintem, hiszen semmi rosszat nem mondtam. A gyereket se érdekelte szemmel láthatóan, mert játszott, meg kereste a csokikat.

Mellesleg annyit mondtam, hogy tuja van. Tuját nem hozhat a Jézuska??



2021. dec. 16. 14:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
71%

Mi a kerdes? Ha ők úgy gondolják, a 8 éves még hisz ebben, akkor nem a te dolgod felvilágosítani a gyereket a valóságról.

Amúgy meg tessék elfogadni, hogy rengeteg kisgyermekes családnál a Jézuska hozza a karácsonyfát és nem együtt díszítenek. Nálatok az volt a szokás, másnál még más. Neked az volt az élmény, nekik még ez

2021. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekkoromban, a szocializmus idején természetes volt, hogy a párttagok gyerekeinek a Télapó hozta a karácsonyfát és az ajándékokat, nekünk meg a Jézuska. Minek kell ebből konfliktust csinálni?

Egyébként nálunk is az volt, hogy Jézuska hozta a fát is, nem is értettem, hogyan tudja a csukott ablakon kívülről behozni. :-)

Túlreagálták a rokonaid.

2021. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
79%

Hú, ne is mondd! Nővéremék is hülyítik unokahugit, hogy a jézuska hozza a fát. Kommandóznak, hogy alszik-e, majd éjszaka díszítik fel. De persze minden helyiségben van kis fa, amit meg maguknak díszítenek.

Nem hülye a gyerek. 4 éves kora óta tudja mi van, nekem elmondta.. :D Meg azt is, hogy csináljak úgy, mintha meglepődnék, nehogy sírjanak apával.. :D :D A mikulás a szomszédjuk volt az oviban. Felismerte. Majd jött még 30 mikulás szembe vele, kicsit se feltűnő!

Hagyd rájuk, ő dolguk. 1 biztos: a gyerek nem hülye!

2021. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
62%

A gyereket csak látszólag nem érdekelte, hidd el, kagylózott rendesen.

Nem, nem szép dolog egy mások által felállított szokásrendszert lerombolni. Az ő családjuk, az ő szokásaik. A gyereknek tökmindegy, mi megy a tévében meg ez folyik-e a csapból, hiszen ők még a fantáziájuknak is ugyanannyira hisznek, és ha a szülő ez utóbbit támogatja, akkor ez lesz az erősebb.

Majd ők eldöntik, mikor van itt az ideje, hogy a gyerek megtudja az igazságot.

Első osztályos koromig nekem is a Jézuska hozta a karácsonyfát, és azt az óriási örömöt, mikor megtaláltam, nem hiszem, hogy képes volnék szavakkal leírni. Persze aztán én magam is fokozatosan rájöttem, hogy valami nem stimmel és természetesen a szüleim is elmondták. Onnantól már az volt az öröm, mint nálad - hogy együtt díszítettük a fát.

Szerintem egyáltalán nem "doromboltak" le (nem tudom, pont mire gondoltál, mert dorombolni a macska szokott...), legalább is a leírásod alapján nem úgy tűnik, mintha leteremtettek volna. Csak megkértek, hogy ezt még ne, és ne te.

2021. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
59%
Hát ha a gyereket nem érdekelte, akkor tényleg túlreagálták, de azért alapvetően Magyarországon a Jézuska hozza az ajándékokat, lehet nálad nem így volt, de az emberek többségénél igen. Túlreagálni se kell, de megsértődni se érdemes.
2021. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
86%
Hozzánk is a Jézuska+angyalok hozták a fát és az ajándékot is. Mikuláskor meg a Mikulás/Télapó. Sztem Magyarországon ez a legelterjedtebb verzió. Gyerek mellett óvatosan beszélünk ilyesmiről, mert ki tudja, mi a szülők elképzelése.
2021. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
33%
Már hogyan hozná az újszülött Jézus, amikor aznap születik?
2021. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően mindenkinek a saját felelőssége eldönteni hogy akarja e hogy a gyerek higyjen ezekben v sem.


Én személy szerint fölöslegesnek tartom, sokkal jobban szerettem azt az időszakot mikor családdal együtt díszítettük a fát és chilles zenét hallgattunk közben, minthogy elvittek ebbe az időszakba mozizni és társai amíg feldíszítette apum a fát.

Meg fölsleges kínos szitukat lehet megúszni mint ez hogy oh a ygerek még hisz ezekben ezért mindenkinek hazudnia kell.

2021. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Többen kicsit talán félreértettétek: nem akartam se lerombolni, sem felvilágosítani a gyereket a karácsonyról.


Annyit jegyeztem meg, hogy más kontinensen a Télapó így csinálja.

Direkt oda is figyeltem, nehogy valami rossz csússzon ki a számon.


Aztán végül kiderült, hogy Jézuskát kellett volna mondanom, hogy ő viszi a tuját. Hozzá teszem, fogalmam se volt az ő szokásaikról, mert a karácsonyt sose velük töltjük együtt.

Rendben, hülye voltam én is, azért kértem elnézést tőlük. De akkor sem úgy kell felfogni a dolgot, mintha a gyereketnek azt vágtam volna oda, hogy "kispajtás, a Miki nem létezik!". Mert kábé így beszéltek velem a szülők.

2021. dec. 16. 14:45
 10/49 anonim ***** válasza:
58%
Elég álszent dolog elvárni egy gyerektől, hogy igazat mondjon, miközben emeletes marhaságokkal tömjük a fejét. A gyerek persze elhiszi, ha a szülei mondják, mert nem feltételezné, hogy átverik a saját szülei, és a háta mögött röhögnek rajta, hogy elhiszi. Semmi rosszat nem mondtál. Nálunk is az volt a sláger amikor gyerek voltam, hogy Jézuska jön és ellopja a fenyőt, amit előzőleg vettünk, és a díszeket, majd visszateszi feldíszítve... borzasztó.
2021. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!