Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ők?...

Én reagálom túl, vagy ők? (Jézuskás téma kisgyerekes családnál)

Figyelt kérdés

Az élettársam rokoni körében van egy 8 éves gyerek, mikuláskor együtt töltöttük a délutánt kb. 10-en.


Szó esett a karácsonyról, a hagyományról, a reszkessetekbetörőkről..

A nagy beszélgetés közben megemlítettem, hogy képzeljék el, az Ausztráliában élő ismerősöméknél tuja van karácskonykor, mert náluk nem marad meg a fenyő, és a télapó...

...ekkor az anyuka az asztal alatt a lábamba rúgott, apuka pedig mérgesen rám nézett és az ujját a szája elé tette.


Mikor a gyerek kiment a csokikat megkeresni az udvaron, hová dugta a Mikulás, a szülők és az élettársam odajöttek hozzám, hogy a gyerek úgy tudja, hogy a Jézuska hozza el szenteste a már feldíszített karácsonyfát, és nincs Télapó!!!


Bocsánatot kértem természetesen, de nekem ez nagyon furcsa.

Egy, hogy a csapból is, tévéből, meséből, rádióból is az folyik, hogy Télapó így, Télapó úgy.. A gyerek is néz tévét, ahol látja a piros ruhás szakállas bácsit..

Kettő, amin nagyon meglepődtem, hogy a gyereket lepasszolják este nagyszülőhöz, amíg anya-apa feldíszíti a fát, és mire a gyerek hazaér, addigra ott járt a Jézuska és meghozta az instant fát.

Nekem gyerekkoromban az volt a legnagyobb élmény, hogy a szüleimmel együtt díszítettük a fát. Olyan hangulatos és jó érzés volt. Aztán este meg "belopózott a Télapó" és a fa alá dugták az ajándékokat.


Tudom, más család, más szokások, na de ennyire ledorombolni nem kellett volna szerintem, hiszen semmi rosszat nem mondtam. A gyereket se érdekelte szemmel láthatóan, mert játszott, meg kereste a csokikat.

Mellesleg annyit mondtam, hogy tuja van. Tuját nem hozhat a Jézuska??



2021. dec. 16. 14:25
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
15%

Ha engem kérdezel,szerintem nem normális egyáltalán a gyerekekkel elhitetni,hogy léteznek csodák.


Mondjuk most elképzelem,hogy a fenébe tudja hozni a karácsonyfát bárki is feldíszítve,mert az ajándékot alá rakni egy perc,de feldíszíteni?Te jó ég,addig hová teszik a gyereket,hogy ne lássa?

Ezt elképzelni sem tudom.


Az,hogy lábon rúgott,hát ez kritikán aluli,a szülők baromi gyerekesek.

És mi lesz ha megtudja a gyerek,hogy nem léteznek csodák?Előbb utóbb elkerülhetetlen....

2021. dec. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
92%

Te jó ég,addig hová teszik a gyereket,hogy ne lássa?


Képzeld, a gyerek szokott aludni.

2021. dec. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
12%

Ja,és ti este 11kor kezditek díszíteni a fát?

Ilyet még nem is hallottam soha.


8 éves gyerek már nem alszik nap közben,gondolom.

2021. dec. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
83%
33, meglepődnép, hány szülő díszíti éjjel, hogy a gyerekének örömet okozzon. Tartok tőle, azért vagy ilyen savanyú, mert neked nem sok ilyen jutott.
2021. dec. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom,én még mondom,ilyet nem is hallottam.

Nálunk úgy volt,hogy együtt díszítettük,de ilyet sosem mondott neki,hogy a fát a Jézuska hozza.

Ja,meg hát minden évben ugyanazt a műfenyőt hozta volna?

2021. dec. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
77%

"Ja,és ti este 11kor kezditek díszíteni a fát?


Ilyet még nem is hallottam soha."


Mondjuk a 22-es kommentben leírtam, hogy nálunk ez volt a szokás, és most mi is így csináljuk.


A mai napig szép emlék nekem, milyen csoda volt arra ébredni, hogy ott áll a feldíszített karácsonyfa az ajándékokkal. Igen, elhittem egy ideig, hogy a Jézuska hozza.


"Ja,meg hát minden évben ugyanazt a műfenyőt hozta volna?"


Bmeg, igen, ugyanazt a fenyőt. Kisgyerekekről beszélünk, ők ebben nem a logikát keresik még, hanem a csodát. Nem úgy fogják fel a dolgot, mint egy nagyobb gyerek vagy egy felnőtt.


"És mi lesz ha megtudja a gyerek,hogy nem léteznek csodák?Előbb utóbb elkerülhetetlen...."


Mi lenne? Akkor megtudja. Én is megtudtam, meg mindenki más, mégsem lettünk mentális betegek, mert kiderült, nincs se Télapó, se Jézuska. Nem is emlészem rá, mikro tudtam meg, annyira nem hagyott bennem nyomot.


De azok a gyönyörű reggelek, mikor ott állt a fa, na azok igen. Azokra még 30 év múltán is jólesően gondolok.

2021. dec. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
43%

8 éves gyerek már régen tudja, mi a szitu, csak ahogy a szüleik hlyére veszik őt, úgy ő is.


Nekem mondjuk értelmes szüleim vannak, így SOHA nem etettek ilyen bromsággal.

2021. dec. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
92%

Azért pár embernek elég szar gyerekkora lehetett, amit nyilván pont olyan érzelemmentesen szépen továbbad a gyerekének.


Sose felejtem el, mikor a fiunk hét évesen megtudta, hogy nem a Jézuska hozza a fát és ajándékot, a sáros csizmájával végigtrappolt a terasztól a fáig, és mielőtt agívérzést kaptam volna, megölelt és megsúgta, hogy azért, hogy Kinga (az akkor 3 éves kishúga) lássa, hogy itt jött be a Jézuska.

2021. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
47%

#36


Én már a Reszkessetek betörőkben is csodálkoztam rajta,hogy a gyerekek reggel felkelve megnézték a fát.

Én ezt nem értettem,nálunk mindig este volt ott az ajándék a fa alatt.


Nem tudom,azért 8 évesen mi már a szomszéd gyerekekkel tanakodtunk rajta,hogy nem-e átverés-e az egész.


Amúgy az sem mindegy mikor volt gyerek valaki,én a 90-es években.

Gondolom aki meg korábban,az még a fának is örült.

Ma már nem hinném,hogy a gyereket úgy lenyűgözi egy fa,egyrészt már novemberben minden köztéren tele van velük a város,bevásárlóközpontokban.

2021. dec. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim válasza:
76%
Ezt a jézuska hozza a fát sztorit én sem értem. Nekem is a fadíszítés az egyik legjobb emlékem a karácsonyról. Az ajándékot nálunk is a jézuska hozta, de nem hiszem, h ezt már 5-6 évesen elhittem. Csak úgy mondtuk...de nem vette senki komolyan. Túl van ez a dolog tolva, h nehogy a gyerek megtudja...miért jó hazugságokkal traktálni?
2021. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!