Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ők?...

Én reagálom túl, vagy ők? (Jézuskás téma kisgyerekes családnál)

Figyelt kérdés

Az élettársam rokoni körében van egy 8 éves gyerek, mikuláskor együtt töltöttük a délutánt kb. 10-en.


Szó esett a karácsonyról, a hagyományról, a reszkessetekbetörőkről..

A nagy beszélgetés közben megemlítettem, hogy képzeljék el, az Ausztráliában élő ismerősöméknél tuja van karácskonykor, mert náluk nem marad meg a fenyő, és a télapó...

...ekkor az anyuka az asztal alatt a lábamba rúgott, apuka pedig mérgesen rám nézett és az ujját a szája elé tette.


Mikor a gyerek kiment a csokikat megkeresni az udvaron, hová dugta a Mikulás, a szülők és az élettársam odajöttek hozzám, hogy a gyerek úgy tudja, hogy a Jézuska hozza el szenteste a már feldíszített karácsonyfát, és nincs Télapó!!!


Bocsánatot kértem természetesen, de nekem ez nagyon furcsa.

Egy, hogy a csapból is, tévéből, meséből, rádióból is az folyik, hogy Télapó így, Télapó úgy.. A gyerek is néz tévét, ahol látja a piros ruhás szakállas bácsit..

Kettő, amin nagyon meglepődtem, hogy a gyereket lepasszolják este nagyszülőhöz, amíg anya-apa feldíszíti a fát, és mire a gyerek hazaér, addigra ott járt a Jézuska és meghozta az instant fát.

Nekem gyerekkoromban az volt a legnagyobb élmény, hogy a szüleimmel együtt díszítettük a fát. Olyan hangulatos és jó érzés volt. Aztán este meg "belopózott a Télapó" és a fa alá dugták az ajándékokat.


Tudom, más család, más szokások, na de ennyire ledorombolni nem kellett volna szerintem, hiszen semmi rosszat nem mondtam. A gyereket se érdekelte szemmel láthatóan, mert játszott, meg kereste a csokikat.

Mellesleg annyit mondtam, hogy tuja van. Tuját nem hozhat a Jézuska??



2021. dec. 16. 14:25
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Dec. 24-én délelőtt simán feldíszítem a karácsonyfát úgy, hogy a másik szobában ott vannak a gyerekeim. És a bejárati ajtón és az előszobán át hozom be.

Nem kell ehhez éjjeli műszakot csinálni.

Ők játszanak a maguk helyén, én meg teszem a dolgomat.

2021. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
93%

"Ezt a jézuska hozza a fát sztorit én sem értem. Nekem is a fadíszítés az egyik legjobb emlékem a karácsonyról"


De értsd már meg, hogy mindenkinek az a szép emlék, amit megél. Más meg azt mondja, ez a közös fadíszítés van túltolva.

2021. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
77%

A rokonaid túlreagálták az egészet. Nem lesz a gyereknek semmi baja és kevésbé sem fogja elhinni Jézuska létezését ha megtudja hogy máshol más szokás van.

Én Erdélyi vagyok. A románoknál Karácsonykor meg Szent Miklóson is a piros ruhás, szakálas, öreg hozza az ajándékokat csak más a neve. A családban Jézuskának neveztük azt aki az ajándékokat meg a fát hozta kidíszítve, de én mindig Jézuskát a piros ruhás öregnek képzeltem el, mert a tv-ben, meg mindenhol az ment hogy a piros ruhás öreg jön Karácsonykor.

Sokszor látam másoknál a lakásban hogy fel van már díszítve a fa már akár 2-3 hétel a Karácsony előtt, de családom mindig azt mondta nekem hogy másoknál hamarabb jön a Jézuska mert nem jutt el egy napon mindenhova, én meg elhittem.

Attól hogy más elképzelésben nötem fel, meg hogy tudtam hogy máshol más a szokás, nem hittem kevésbé Jézuska létezésében.

2021. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
82%
Olyan jelentéktelen dolgok ezek. Az egész Jézuska-Télapó-Angyalka dolog úgy ahogy van logikátlan. Ha a gyerek eddig elhitte, akkor ezután is el fogja, nem a te "elszólásod" miatt fog elgondolkodni. (Bár 8 évesen szerintem egy értelmesebb gyerek már amúgy sem vesz be ilyeneket.)
2021. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
90%
#18 vagyok. Számomra tényleg varázslatos volt, hogy a "Jézuska" hozza a fá és az ajándékokat. Persze olyan 7-8 éves korom körül rájöttem, hogy a szüleim csinálták, onnantól együtt díszítettük a fát, de az is éppen olyan kedves élmény volt számomra.
2021. dec. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is a Jézuska hozta a fát, még mi a mamánál voltunk.

Mi a férjemmel ezt a szokást elhagytuk (nincs ahova elküldjük a gyerekeket)és szeretjük együtt díszíteni a fát.

A nagyobb lányom 7 éves. Még hisz a Jézuska, Mikulás Húsvéti nyuszi, fogtündér és társaiban.

Mivel a mesékben karácsonyi műsorokban tényleg a Mikulás hozzá az ajándékot szent este, így rákérdezett h ez hogy van.kb 4 éves volt Én mondtam hogy Amerikában stb helyen nem jön külön a Mikulás és Jézuska. Ott a Mikulás hozza. Mi mázlisták vagyunk így egy hónapban 2x is meglátogat még minket 1-1 jótevő. Azóta is elvan ezzl a magyarázattal.

Kicsit túlreagálták a szülők. Ott helyben lehetett volna egy egyszerű "magyarázatot" adó beszélgetéssel folytatni a témát.

A gyerekeknek pedig ezek a csodák sokat jelentenek. Akik nem "hazudnak" a gyereknek, azok egyszerűen HAZUDNAK. Minden ember füllent. Nem mindegy h miért. Hogy jobb színben tüntesse fel magát, vagy hogy örömet szerezzen egy gyereknek

2021. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
22%

"Hogy jobb színben tüntesse fel magát, vagy hogy örömet szerezzen egy gyereknek"


Inkább saját maga miatt, mint ahogy sokszor lehet is hallani 8 éves gyerekek szüleitől, "hadd legyen egy kicsit még gyerek", "meg akarom tartani a csodát". Ezek mind a szülőknek a fantazmagóriái, hogy elégedettek legyenek magukkal. A gyereknek örömet lehet szerezni anélkül is, hogy hülyére vennénk őket. Jó, még az ember megérti Mikulás, Jézuska... de komolyan, Húsvéti nyuszi, fogtündér, borzasztó. Egy gyerek hazugságok nélkül is hisz a csodában. Nekem különösen rosszul esett, amikor a szüleim később elmondták, hogy ők röhögtek a hátam mögött évekig, ezt így szó szerint.

2021. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
89%

A Mikulás/Jézuska miért ok és a nyuszi, fogtündér miért nem?

Ezt most alapján döntöd el?

Szomorú h anyádék ennyire tapintatlan tuskók voltak, de emiatt elítélni az olyan szülőket, akik hagyják hinni a gyereküket ugyan olyan fa.zság.

Miért lenne szülői fantazmagória?

Mond te hogy csináltad?

4—5 évesen ok h hisz bennük, de Te odaáltál mikor betöltötte a 6ot és belemondtad az arcába h "ja és a Mikulás nem is létezik"

Ez számodra mitől hülyére vétel?

Mert a Te szüleid kinevettek emiatt?

2021. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem minden család magánügye, hogy milyen mítoszt gyárt az ünnep köré a gyerekei számára. Egyes kultúrákban karácsonykor is a mikulás érkezik, nálunk a Jézuska elterjedtebb, bár nekem kevésbé szimpatikus, pláne ateistaként.

Azt nem tudhatod, hogy a gyerekük mit nézhet, ha lát is télapót, hiheti azt, hogy más nemzet kultúrájához tartozik. A gydrek ezt máshogy értelmezi és dolgozza fel, mint egy felnőtt.

Gyerekkoromban én is a szüleimmel díszítettem a fát, de pl a feleségem úgy nőtt fel, hogy szenteste séta, mire hazaértek, ott volt a díszes fa. Nekem mind a jézuskázás, mind a télapózás egy nettó átverés, ami tök felesleges, nem ezen a kvázi hazugságon áll, vagy bukik az ünnep varátsa.

Igaz, én tisztában voltam azzal, hogy az ajándékot a szülőktől kapom, nálunk nem volt szokás jézuskázni.

De nem ítélek el senkit. Ahány ház, annyi szokás. A vendégük voltál, az ő otthonukban, vendégként illik elfogadni a ház szokásait.

2021. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!