Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy ők?...

Én reagálom túl, vagy ők? (Jézuskás téma kisgyerekes családnál)

Figyelt kérdés

Az élettársam rokoni körében van egy 8 éves gyerek, mikuláskor együtt töltöttük a délutánt kb. 10-en.


Szó esett a karácsonyról, a hagyományról, a reszkessetekbetörőkről..

A nagy beszélgetés közben megemlítettem, hogy képzeljék el, az Ausztráliában élő ismerősöméknél tuja van karácskonykor, mert náluk nem marad meg a fenyő, és a télapó...

...ekkor az anyuka az asztal alatt a lábamba rúgott, apuka pedig mérgesen rám nézett és az ujját a szája elé tette.


Mikor a gyerek kiment a csokikat megkeresni az udvaron, hová dugta a Mikulás, a szülők és az élettársam odajöttek hozzám, hogy a gyerek úgy tudja, hogy a Jézuska hozza el szenteste a már feldíszített karácsonyfát, és nincs Télapó!!!


Bocsánatot kértem természetesen, de nekem ez nagyon furcsa.

Egy, hogy a csapból is, tévéből, meséből, rádióból is az folyik, hogy Télapó így, Télapó úgy.. A gyerek is néz tévét, ahol látja a piros ruhás szakállas bácsit..

Kettő, amin nagyon meglepődtem, hogy a gyereket lepasszolják este nagyszülőhöz, amíg anya-apa feldíszíti a fát, és mire a gyerek hazaér, addigra ott járt a Jézuska és meghozta az instant fát.

Nekem gyerekkoromban az volt a legnagyobb élmény, hogy a szüleimmel együtt díszítettük a fát. Olyan hangulatos és jó érzés volt. Aztán este meg "belopózott a Télapó" és a fa alá dugták az ajándékokat.


Tudom, más család, más szokások, na de ennyire ledorombolni nem kellett volna szerintem, hiszen semmi rosszat nem mondtam. A gyereket se érdekelte szemmel láthatóan, mert játszott, meg kereste a csokikat.

Mellesleg annyit mondtam, hogy tuja van. Tuját nem hozhat a Jézuska??



2021. dec. 16. 14:25
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
91%

Mesélek egy másik nézőpontról:

Erdélyi vagyok, és nálunk nem a Jézuska vagy Mikulás hozta a fát és ajándékot, hanem az Angyalka. Ez sokaknak furcsa lehet elsőre, de például számomra az a felfoghatatlan, hogy a "Jézuska" hogy hozhat fát és ajándékot ha egy "ka" jelzővel egy gyerekről beszélünk :D na mindegy, ez külön téma.

Ellenben néztem nyilván magyar műsorokat és olyanokat is amik amerikaiak, de magyar szinkronosak. És annak ellenére, hogy a tipikus magyar mesékbe Jézuska vitte a fát és ajándékokat, és annak ellenére, hogy az amerikai mesékben a Télapó vagy Mikulás (fene se tudja már mi a kettő közti különbség) bennem gyerekként SOHA FEL SEM MERÜLT, hogy mi ez az ellentmondás. Szóval őszintén nem tudom megérteni az értintett szülők reakcióját, mert én emlékszem, hogy gyerekként nem igazán fogtam fel eme különbségeket, csak szimplán néztem a rajzfilmeket és élveztem.


Fun fact: a szüleim nagyon sokáig meg akarták tartani ezt az "angyalka" sztorit, hogy éljek a varázsnak és a bátyáim is megtettek minden ennek érdekében, mégis egy rohadt tankönyv tette tönkre ezt a csodát :D

A román tankönyvemben ugyanis a téli fejezetnél volt valami olyan kérdés, hogy "mit tesznek a szüleid karácsonykor a fa alá?". Nos, én nem értettem a kérdést, mert világéletemben síkhülye voltam románból, de el lehet képzelni azt a zavarodott fejet, amivel apám állt a tankönyvem felett, akinek odaadtam, hogy segítsen lefordítani és megoldani a házifeladatom. Végül kínkeservesen beírtunk, hogy "szőnyeget", de ekkor már apu is tudta, hogy tudom :D

2021. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
52%
Altalaban az a szokas h a csalad egyutt feldisziti a fát, aztan a Jézuska meghozza az ajándékot. En meg ilyet nem hallottam h a fát is a Jézuska hozza:D hat kb a fadiszitest szereti a legjobban a gyerek. szoval sztem tulreagaljak, nem tudhattad h náluk ilyen faszsaggal tömik a gyerek fejet:)
2021. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
42%

Ledorombolni :)))) ez cukker


amúgy ez tipikus vihar a biliben, és újabb bizonyíték, hogy az agyhalottak szaporodnak.

Minden kibeb+szott óvodás tudja már, hogy nincs télapó, nem a Jézuska hozza az ajándékot, hanem anyuék, és hogy a gyereket sem a gólya potyogtatja le, hanem anyuék gyártják. Ha kutyapózban, akkor talán kiskutya lesz kistesó helyett....

Hol élnek ezek a hangyaelméjűek? Egy kő alatt?

2021. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
44%

7-es

"Már hogyan hozná az újszülött Jézus, amikor aznap születik?"


Drága hetes, te minden szülinapodon visszamégy babába???? 🤣

2021. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
16%
Nem leszek 2000 éves.
2021. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
80%
És szerinted Jézus minden évben karácsonykor valóban újra megszületik? Mert akkor idén még volna időm megkeresni Szűz Máriát, hogy feltegyem neki a kérdéseimet. Bár ebben az esetben az az érzésem, hogy olvastam is itt a teherbeesés kategóriában az év első felében kérdést tőle. 🤣
2021. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem vagyunk normálisak, hogy itt Jézuskáról meg Télapóról vitázunk, mert egyik sem létezik és a szülők hozzák az ajándékot.
2021. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
94%
Kiskoromban nálunk is mindig a "Jézuska" hozta a fát és az ajándékokat. Míg a szüleim díszítettek és pakoltak, a nagyszüleimmel mindig elmentünk sétálni. Nekem ezek nagyon szép emlékek.
2021. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk csak az ajándékot hozzák az angyalok fát mi díszítjük fel.
2021. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
93%

Nekem gyerekkoromban az volt a legnagyobb élmény, hogy a szüleimmel együtt díszítettük a fát.


És? Másnak meg nem az. Én is imádtam gyerkként egy idő után velük díszíteni, de annál jobb, mint a mikor a gyerek meglátja a feldíszített fát, nem sok van.

2021. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!