Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli rokonnak hogy jelezzük...

Közeli rokonnak hogy jelezzük finoman, hogy a gyerekét ne hozza el az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Kínos téma, tudom.

Apukám testvérének a gyerekéről van szó (tehát unokatestvéremről).

8 éves, szörnyen neveletlen és bunkó. Párom magunk között kis proliszökevénynek nevezi... És tényleg az.


Lány létére úgy káromkodik, mint egy 40 éves kamionsofőr, ha valami nem úgy van azonnal, ahogy ő akarja, hisztizik. Jobb esetben csak a földön fetreng, vagy az asztalba/falba veri a fejét, rosszabb esetben nekimegy azoknak, akik éppen ott vannak. Mászik rá az emberekre, az asztalnál az ölünkbe ül, hiába kérjük, hogy ne csinálja. Mindig csinálja a fesztivált, az anyja pedig az ilyen helyzetekben 2 perc alatt a magas C-n üvölt a gyerekkel, tökmindegy, hogy éppen az utcán vannak-e, vagy az iskolában, vagy otthon a 4 fal között. A gyerek meg már immunis erre, vagy röhög az anyján, vagy hangosabban ordít.


Nem szeretnénk különkiadást ebből az esküvőnkön (ősszel lesz). Viszont azt sem akarjuk kikötni, hogy senki ne hozza a gyerekeit, mert pl. a legjobb barátnőm ikrei 3 évesek, semmi baj velük. Anyukám barátnőjének is a gyerekei 6 és 8 évesek, tudnak viselkedni.



2022. jan. 11. 16:14
 21/95 anonim ***** válasza:
89%
Miért kell ezt finoman közölni? Megmondod neki határozottan, hogy Jancsi ne haragudj, de nem szeretném, ha a lányotokat is hoznátok az esküvőre, mert neveletlen és nem tud viselkedni. Ennyi. Hogy Jancsi ezzel a kéréssel mit fog kezdeni, betartja-e vagy megsértődik, az az ő dolga és nem a tied.
2022. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
29%
Hát, ezt a vőlegényednek kéne megbeszélni a tesójával.
2022. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó a menyasszony apjának testvéréről van szó.
2022. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
92%
Ezt nem tudod szépen tálalni. Ha ennyire ráhagynak mindent a gyerekükre, és nem akarják vagy nem tudják nevelni, egyértelmű, hogy a szemük fénye a kölyök, és minden neki van alárendelve. Bármilyen formában is kérnétek, hogy ne vigyék magukkal, nektek fognak esni, hogy hogy képzelitek. Vagy vállaljátok az esetleges konfliktust, és elmondjátok úgy nagyjából azt amit ide leírtál (azt azért hagyd ki, hogy a vőlegényed proliszökevénynek hívja :)) vagy célozgatsz, amivel aligha érsz célt, vagy nem mertek szólni, és szívjátok a fogatokat utólag, hogy az ő fegyelmezéséről fog szólni a lagzi.
2022. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
87%
Haha, azt mondja finoman. Valószínüleg ők is tudják, hogy elbas*ott a gyerekük, de ezt maguknak sem vallanák be. Ahogy a legtöbb szülő sem. Ezért majd k*rvára kilesznek akadva, elhordanak mindennek (ha nem is a szemedbe) és végül nem jönnek el.
2022. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
5%

Legyen ott. Csinálja. Magát égeti. Nektek ez pár óra, oké h jajj életem legszebbnapja, hat az nem ez, max a szülés.

De nem tudom, mennyi időt vagy vele, én rég próbáltam volna hatni rá.. szegény szerintem nem sok szeretetet kap, nem csoda ha ilyen. Semmi magyarázat, csak vinnyogas

2022. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
87%
Mondd el kerek-perec ezeket, hogy látod, hogy így viselkedik, és nincs szükség erre az esküvőn. Sorolj példákat. Ha ezen összevesztek, hát ez van, legalább pár felesleges emberrel nem kell tartonotok a kapcsolatot, mert kétlem, hogy bárkinek is hiányoznának. A szülőknek is jó visszajelzés, hogy kicsit elcseszték a gyereknevelést.
2022. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképp sem hagynám, hogy tönkretegye a nagy napunkat. Merthogy tönkretenné. Én vállalnám a konfliktust, ilyen szülőkért nem is kár.
2022. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
80%
Egyenesen,őszintén beszélj a szülőkkel,hogy ez a viselkedés ezen a napon nem fér bele. Nektek ez a nap fontos,és semmi olyat nem akartok,ami problémát szülne. Ha amúgy jóban vagytok,akkor mondhatod,hogy a későbbiekben szívesen látjátok őket,de valahogy csak az a nap had a tiétek legyen.
2022. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
77%
Hat mondd el, hogy ne jöjjön a kislany, mert idegbeteg, de ok jöhetnek, es mas gyerek is lesz, ha gyerekhianyuk lenne
2022. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!