Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli rokonnak hogy jelezzük...

Közeli rokonnak hogy jelezzük finoman, hogy a gyerekét ne hozza el az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Kínos téma, tudom.

Apukám testvérének a gyerekéről van szó (tehát unokatestvéremről).

8 éves, szörnyen neveletlen és bunkó. Párom magunk között kis proliszökevénynek nevezi... És tényleg az.


Lány létére úgy káromkodik, mint egy 40 éves kamionsofőr, ha valami nem úgy van azonnal, ahogy ő akarja, hisztizik. Jobb esetben csak a földön fetreng, vagy az asztalba/falba veri a fejét, rosszabb esetben nekimegy azoknak, akik éppen ott vannak. Mászik rá az emberekre, az asztalnál az ölünkbe ül, hiába kérjük, hogy ne csinálja. Mindig csinálja a fesztivált, az anyja pedig az ilyen helyzetekben 2 perc alatt a magas C-n üvölt a gyerekkel, tökmindegy, hogy éppen az utcán vannak-e, vagy az iskolában, vagy otthon a 4 fal között. A gyerek meg már immunis erre, vagy röhög az anyján, vagy hangosabban ordít.


Nem szeretnénk különkiadást ebből az esküvőnkön (ősszel lesz). Viszont azt sem akarjuk kikötni, hogy senki ne hozza a gyerekeit, mert pl. a legjobb barátnőm ikrei 3 évesek, semmi baj velük. Anyukám barátnőjének is a gyerekei 6 és 8 évesek, tudnak viselkedni.



2022. jan. 11. 16:14
 31/95 anonim ***** válasza:
60%
#27 Elég szomorú és nyomorult életed lehet, ha a szülés volt benne a legszebb nap :D
2022. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
14%

32, ha tudnad...

Rájönnél, mekkora hulye jóslast irtal, igy tovább :D

2022. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
17%

Én azokat sajnalom, akik egy papír aláírásából es szertartasbol ekkora dramat csinalnak, hogy az csak tökéletes lehet. Aztan 14 ev mulva válnak. De legalabb volt egy csodaszep tokeletes nap, ahova nem kavart be senki a fura viselkedesevel.



Ja, jut eszembe, reszeges rokonokat se hívjátok!

2022. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
81%

34

Mi meg hívtuk a “részeges” rokonokat meg a gyerekeket is. Nem ilyen esküvőre számítottam, nem volt benne semmi álomszerű, ahogy vártam. Nem is foglalkoztam túl sok mindenkivel, mert csak felidegeltem volna magamat, csakis azokkal a vendégeimmel töltöttem időm 80%-át, akikkel még lehetett két értelmes szót váltani. A férjem ivós rokonságát meghagytam neki, eltáncikáltak.

Leginkább pénzgyűjtő lagzi lett belőle, annak sem volt nyereséges.

Visszagondolva 15 fős szolid ebédet tartottam volna, azokkal, akikkel beszélünk is néha napján.

Csak nehéz, ha az embernek 200 fős “közeli” családja van és mindenki megsértődik mindenkire, ha nincs meghívva.

Amúgy meg nem egy sztorit lehet itt olvasni, ahol leborították a kaját, tortát, egyebeket a gyerekek. Vagy épp anyuci meghatódva nézte a menyegzőt, míg a kölyke visított és le se xarta, mert az ő füle már megszokta. Igaz, az esküvők 90%-án nem fordul elő ilyen, de ess bele pont te abba a 10%-ba.

Hozzátenném, és mi van akkor, ha válunk? Ha? Akkor legalább 14 évig szép emlék lesz. Seg*fej.

2022. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
96%

Adhd-s lányom van. ( hiperaktív, figyelemzavaros, tehát a többség szemében rosdz, neveletlen gyerek) Mikor barátnőmék meghívtal az esküvőjükre, egyértelmű volt h nem visszük a lányunkat. (4 éves volt)

Sem az ő, sem a többi vendég, de még a saját napunkat se akartuk elrontani azzal h nem úgy viselkedik ahogyan egy ilyen eseményen kell.

Fel nem fogom h ezt egy szülő miért nem látja be!


Ebből így is úgy is sértődés lesz, ha a szülők nem látják át hogy gond van

2022. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
7%
19:11, szep lehet ez a hazassag mar most, ha annyira idegbe jossz a válás említésétől, hogy ilyen szoval illetsz. ☺☺☺
2022. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
41%
Azért ez a "proliszökevény" jelző elég durva. Simán lehet, hogy a kislány hiperaktív vagy adhd-s és ez méginkább tetézi a dolgokat, hogy a szülei nem tudják kezelni a kislány kirohanásait. Mint mondtad ősszel lesz az esküvő, szerintem mondd meg a szülőknek, hogy csak akkor jöhet a gyerekük, ha elviszik a gyereket pszichológushoz kivizsgálni, és az esküvőig kihozni belőle egy felvállalhatóbb megjelenést.
2022. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
91%
Most nem a kérdésre válaszolok, csak egyes kommentekre: "Azért ne legyen valakinek olyan esküvője, amilyet szeretne, mert lehet 14 év múlva elválnak." Nemár ember. Most ez komoly? Ennyi erővel ne kezdjünk kapcsolatba senkivel sem, mert a kapcsolatok nagy része úgyis szakítással végződik? Ne lépjünk ki az ajtón, mert lehet, hogy elcsap ma egy kocsi? Így nem lehet hozzá állni a dolgokhoz, hogy azért ne tegyünk meg valamit, mert lehet kudarc lesz a vége. 27. Az, hogy neked pont a szülés életed legszebb napja, másnak még nem. Nem csak a gyerek az egyetlen boldogság az életben, sőt sokaknak még csak nem is boldogság, hanem teher.
2022. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
84%

39

Ne is foglalkozz az ilyen faxfejekkel. Ezek pofáznak úgy, hogy orrba szájba csalják az asszonykát/papucsférjet és azt hiszik más élete is pont ugyanilyen xar mint az övéké. :D Vagy épp egy incellel van dolgunk. ;)

2022. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
91%

Megmondanám kerek-perec kertelés nélkül, ahogyan tettem is rokon mindenért hisztiző 7 évese esetében.


Volt sértődés? Hajjaj, és kit érdekel? Legalább nem kell már tovább elviselnem a gyereküket (mert megszakították velünk a kapcsolatot - tragédia), aki mindenért visít, meg hiszitizik, mert a szülők lesza... őt.

2022. jan. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!