Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli rokonnak hogy jelezzük...

Közeli rokonnak hogy jelezzük finoman, hogy a gyerekét ne hozza el az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Kínos téma, tudom.

Apukám testvérének a gyerekéről van szó (tehát unokatestvéremről).

8 éves, szörnyen neveletlen és bunkó. Párom magunk között kis proliszökevénynek nevezi... És tényleg az.


Lány létére úgy káromkodik, mint egy 40 éves kamionsofőr, ha valami nem úgy van azonnal, ahogy ő akarja, hisztizik. Jobb esetben csak a földön fetreng, vagy az asztalba/falba veri a fejét, rosszabb esetben nekimegy azoknak, akik éppen ott vannak. Mászik rá az emberekre, az asztalnál az ölünkbe ül, hiába kérjük, hogy ne csinálja. Mindig csinálja a fesztivált, az anyja pedig az ilyen helyzetekben 2 perc alatt a magas C-n üvölt a gyerekkel, tökmindegy, hogy éppen az utcán vannak-e, vagy az iskolában, vagy otthon a 4 fal között. A gyerek meg már immunis erre, vagy röhög az anyján, vagy hangosabban ordít.


Nem szeretnénk különkiadást ebből az esküvőnkön (ősszel lesz). Viszont azt sem akarjuk kikötni, hogy senki ne hozza a gyerekeit, mert pl. a legjobb barátnőm ikrei 3 évesek, semmi baj velük. Anyukám barátnőjének is a gyerekei 6 és 8 évesek, tudnak viselkedni.



2022. jan. 11. 16:14
 71/95 anonim ***** válasza:
92%

67# mond meg, hogy ne hozza. Mit kell ezen ennyit rugózni, a te esküvőd, te viseled a következményeit az emlékeid minőségében. Én nem szarakodnék ennyit és nem értem te miért? A következő családi összejövetelen hozza a formáját a gyerek, addig üsd a vasat amíg meleg alapon mond meg neki, hogy ezen már egy ideje őrlődsz, pont az ilyen alkalmak láttán, és most el is döntötted, hogy nem kockáztatsz.

Egyébként meg nem a gyerek körül forog az esküvő, ez csak egy vendégnek a gyereke, az esküvő körülötted, és a férjed, következő körben a szüleitek körül forog, a legtágabb kör és akit legkevésbé veszel figyelembe az pont az ilyen rokon rokona. Ha pedig valaki várhatóan is kockázatot jelent az bizony távol marad. Esküvői kérdésekben megsértődni csak a házas/jegyespárnak van joga:)

2022. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
0%
Ja akkor 18 évesen nem hasbarúg, hamem a hasadba mártja a kést, nincs kizárva, hogy pszichés baja van a lánynak. De amúgy jogos az a kijelentés, hogy mindenki oldja meg a maga gondját, de valamiért a gyerekek esetében (ami a legérzékenyebb téma), nő létedre egy kicsit sem indít meg benned aggodalmat. Nem kell itt kereszténykedni, de benned akkor minimális szociális érzékenység sincsen.
2022. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 A kérdező kommentje:
Nem indít meg bennem aggodalmat, mert lenézem őt, és a szüleit is mélységesen. Nem lehet az ilyeneken segíteni.
2022. jan. 18. 16:06
 74/95 anonim ***** válasza:
100%
72-es, majd ha a te fürdődet keni össze szarral, akkor visszatérünk a kérdésre hogy te mennyire vagy szociálisan érzékeny a kis Maugli viselkedésére. Én felnyalattam volna vele, erre varrj gombot, ja és nő vagyok.
2022. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
91%
Na, csak elértünk a lényegre. Ha mélységesen lenézed a szülőket is, akkor meg minek hívod el őket az esküvődre? Senki se kötelez arra, hogy életed egyik legmeghatározóbb napján olyan emvereket viselj el, akiket nem kedvelsz. Amúgy igen, bennem kelt aggodalmat, amikor egy gyerek szenved a szülei hülyesége miatt. Nem vagyunk egyformák, de akkor nekem senki se pofázzon arról, hogy milyen szar a társadalmunk,vagy milyen emberek vannak a világban, ha a szolidaritástudat halvány szikrája sincsen meg az illetőben.
2022. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél addig tartana a nagy szentfazék hozzáállás a nagy megértésről és szolidaritásról, míg az ő fürdőszoba faluk nem lenne szaros, mert úgy gondolta egy neveletlen kölyök, hogy milyen muris lenne összekenni. Ne legyetek már ilyen apácák, hát ki örülne ennek? Bizisten ott kaptam volna gutaütést.
2022. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok szentfazék de egy gyerekkel szemben max akkor lépnék fel kíméletlenül, ha az életemre, vagy netán a gyerekem életére, vagy bárki más életére törne. A kakis esetben elsősorban a szülőket hibáztatnám, sőt én kártérítést is követelnék, ha az én falammal csinálnának ilyet. Elsősorban a szülőkkel kell éreztetni, hogy nagyon gáz, amit a gyerekük csinál. De inkább az a probléma, hogy ebben az országban a gyermekjóléti szolgálat figyelembe se veszi az ilyen eseteket. Pedig nagyon is kéne, nem csak az anyagilag hátrányos helyzetű gyerekek szenvednek, hanem sajnos a kakiszobrász gyerekek is. És mivel maga a magyar is egy elég beleszarós nemzet, így ennek a gyereknek senki se fog segíteni. Sad story😕
2022. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
86%

Nézem mi ez a szaros fal, aztán látom az 57#ben. Uhh. 71-es vagyok, módosítom a hozzászólásomat, kérdező te nem vagy normális, ha egy percre is megfordul a fejedben, hogy ezt az abortuszmaradványt beengedd az esküvődre -vagy bárhová ahol beleszólási jogod van a megjelentek körében. Tudom, hogy ő nem tehet semmiről, ilyen lett és kész, de te se tehetsz róla. Azzal senkinek nem teszel jót, ha magadat megszívatod.

Ennek a kislánynak Vadaskert kell, vagy már volt is és ott is széttárták a kezüket.

Szociálisan érzékenységet produkálni? Ilyet csak egy komplett idióta ír. Akinek ez a munkája plusz a gyerek szülei érzékenyüljenek, ilyet nem lehet senkitől elvárni!

2022. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
76%
Nem az a cél h elérzékenyüljünk, hanem az, hogy cselekedjünk. Miért fejlesztjük a tudományt, miért keresünk minél több alternatívát, kutatjuk az emberi elmét, betegségeket, ha nem azért, hogy egy minél jobban funkcionáló társadalmat hozgunk létre? Rendben, ha nem megy a szolidarítás, akkor arra hivatkozva, hogy a gyerek egy "genetikai hulladék" vagy az egyik kedves kommentelőt idézve "abbortuszmaradvány", kijelentjük, hogy ez a gyerek nem méltó az életre és egy injekcióval megszabadítjuk a társadalmunkat ettől a "parazitától". Lehet így is hozzáállni. De jelen esetben sem segítségnyújtás, sem halálos ítélet nem fog bekövetkezni, hanem ez a lány a szülői gondatlanság miatt a saját nyomorában fog megfulladni. Sad story🙁.
2022. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
90%
79# Igen, cselekedni, erre megvannak a szakértő és államilag finanszírozott platformok plusz a szülő. Mi meg itt a kérdező szemszögéből lettünk felkérve a véleménynyilvánításra. Akinek inkább feladata magát és az egészséges életét védeni, mint... mit is mondtál, mit kellene csinálnia a kérdezőnek az unokatestvére mentális zavaraival az esküvő kérdésének aspektusában? Naugye. Azt meg már nem is értem, hogy miért akarod beinjekciózni és így likvidálni ezt a gyereket :-o, neked valami nagy defekt van az agyadban.
2022. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!