Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy a cigány barátnőmtől unokájuk lesz, ha egyáltalán nem fogadják el a nőt?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 10:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%

Jaj,kérlek ne àltalànosits!

És a kérdezö nem azt kérte,megbànja-e ,és hogy megtartsa -e,hanem hogyan jelentse be!

Màsrészröl az hogy a te rokonod igy porul jàrt az az ö baja,de én nem merném kijelenteni,hogy az összes eset egyforma!

Ös miért ne tudnànk azonosulni egy magyarral?

Érdekes modon cigàny szàrmazàsom ellenére az osztàly legjobb tanuloja,egyben a magyar tanàr kedvence voltam,tisztességesen dolgoztam egy kisebb _élelmiszerboltban,ahol a nem cigànyok is szivesen elfogadtàk a kezemböl a kenyeret,akàr a felvàgottat.

Söt a növérem cigàny létére föiskolàt végzett el,és egy szakiskolàt elvégzett magyar férfit szinte eltartott....

Tehàt igenis van még cigàny,aki képes együtt élni,és a szokàsokat àtvenni egy nem cigànytol!

Tudom hogy vannak,koszosak,büdösek,tolvajok,,rablok,de van aki nem arra az oldalra tartozik,mint ahogy én sem,és merem remélni hogy a kördezö baràtnöje sem!

2008. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
45%

Mindig jót mosolygok,pedig sírni kéne azon,ahogy abban merül ki egyes buta emberek magyarsága,hogy utálják azt,aki nem magyar.

Pedig a magyar olyan keverék nép (korcs),török-tatár-német-szlovák és ruszki vér csörgedezik az ereinkben.Olyan,hogy "echte" magyar,max.Erdélyben van,a faj-székelyek között (bár ők is keveredtek az utóbbi időkben).Egyetlen népcsoport se ilyen rosszmájú,pedig - ha úgy vesszük - romák mindenütt vannak!

A válasz:lehet,hogy nehéz sorsa lesz amiatt a gyereketeknek,mert el kell egy idő után döntenie,kikhez húz,és mivel a roma a domináns vér (genetikailag is erősebb,mint a fehér),nagy a valószínűsége,hogy ez utóbbihoz.Szíve joga,hogy eldöntse!(Nem könnyű,átéltem.)

2008. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
92%
Biztos nehéz lesz feldolgozni nekik, ha nem fogadják el a barátnődet, egyszerűen mond el nekik a tényeket.Ez a te életed és amondó vagyok, hogy vannak dolgok amiket egy baba meg tud változtatni.Bízom benne hogy így lesz.(arra gondolok, hogy a szüleid talán őmiatta másképp viszonyulnak majd a dolgokhoz)Igaz nem ilyen téren de az én anyósom úgy érzem nem tudott elfogadi teljesen és mióta itt a pici a pocakomban teljesen más lett.(magyar vagyok pedig, és ő is az)21 hetes kismama
2008. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
49%

Szia.


Én is csatlakozom az előttem írókhoz,és csak azt tudom mondani,hogy teljesen mindegy,hogy roma vagy sem,ha szeretitek egymást,akkor meg KELL hogy értsék a szüleid/tek.Ha pedig nem értik meg,akkor csak sajnálni tudom őket.Ti legyetek boldogok,és adj meg a kismamának mindent,hogy ne érezze azt,hogy kirekesztik.

Nekem is vannak természetesen "fehérként" rossz tapasztalataim romákkal,DE!!!édesapám munkája lévén(testőr),volt szerencsétlenségem 'fehér' embereket mocskosabbnak és gusztustalanabbnak látni,mint a romák közül akár egyet is.(Célzok itt drogra,agresszióra,alkoholra).

A romákkal kapcsolatban egyetlen dolog nem tetszik,hogy EGY részük(akinek nem inge...) csak azért szül gyereket,hogy dolgoznia ne kelljen,és mi,adófizetők eltartjuk őt,és a gyerekeit,meg az egész családot.Viszont a "tiszta,rendes",dolgos romákat IRIGYLEM és becsülöm a kultuszukért,és ahogyan kitartanak egymás mellett(na itt nem GYőzikére célzok,brrr...).Mi magyarok erre soha nem leszünk képesek.

Te is tarts ki a párod mellett,ha tényleg szereted,és a szüleid megbékélnek idővel.

Aki pedig lehordja és lenézi a romákat(ha a gyerekem romával jönne össze,megkapná élete első pofonját stb...),tartson önvizsgálatot,és gondolkozzon.


Boldog Ünnepeket!

2008. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
66%
Egy részük??? Az a baj, hogy vidéken 90% !! A férfiak(120 kg kigyurva) , meg le vannak százalékolva..
2008. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
58%

Légyszi ne térjetek ki faji kérdésre,itt a kérdezönek adjunk vàlaszt.

Holnap én teszem fel:

Hogy mondjam meg kinai baràtnöm babàt vàr?

Na akkor milyen vàlaszok érkeznek majd?

Hajrà kérdezö,légy erös,és àllj ki a leendö kis csalàdod mellett!

Mutasd meg,hogy te képes vagy példamutato apa lenni egy félig roma kisgyerek szàmàra!

2008. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Mi bejelentkeztünk anyuékhoz, hogy elmegyük, meg kell beszélnünk valamit közösen.

Elvittük a 12hetes UH fotót, és megmutattuk nekik.Egyértelmű volt.

Én nem vagyok roma, a férjem az. 6 hónapos kismama vagyok, a legboldogabb a világon.

A család azóta közeledik a férjemhez, mióta kisbabánk lesz. Még az esküvő sem volt elég nekik. 7 éve vagyunk 1 pár.

2008. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Anya/apa.Gyerekem lesz XY-tól.Olyan boldog vagyok.Ennyi.

Amúgy én magyar vagyok,nincs bennem (tudomásom szerint) cigány vér,de anyukám testvére egy cigány nőhöz ment hozzá,és igenis "beletanult" a cigány hagyományokba.Persze nem a lopás stb..re gondolok..

És 10.házassági évfordulójuk lesz,és 2év után házasodtak össze.Ja és 3gyerekük van...

2008. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem állj eléjük és egyszerűen mondd meg nekik. Készülj fel rá, hogy kiakadnak, sopánkodnak, el fogják mondani, hogy most lettél behúzva a csőbe, stb., de ezt ereszd el a füled mellett. Ez a ti életetek, és ha ti így boldogok vagytok, akkor ne foglalkozz a szüleid véleményével. Valószínű, hogy nem fognak foglalkozni az unokával később sem (bár azt mondják, egy gyerek néha csodákra képes), és nem sok segítséget várhattok tőlük, de ez legyen az ő szegénységi bizonyítványuk.
2008. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
59%
és egy cigány mégis mikor fog beletanulni a magyar "hagyományokba"? Mert én csak olyanokat ismerek, akiket a cigányok "törtek" be! Mert mindenhol ez magy! Reggel 8kor mikor megyek dolgozni, a buszmegállóban a kocsmában cigány zene szól. mindenki fél a cigányoktól, senki nem mer ellenük fellépni, én meg nem arra vagyok kiváncsi, ha utazok a villamoson, hogy épp egy csaj 5ezerért dugott egy pasival és a pasija meg át akarja vágni a torkát. Túlságosan el lettek kapatva. Ha nekem nincs jegyem megbüntetnek, a cigánytól meg sem kérdezik, hogy van e jegye v bérlete. Csak szülik a rahedli kölyköt, akiket mi dolgozó emberek tartunk el. Ők meg vedelnek egész nap, lopnak csalnak hazudnak, a nők meg már 15évesen fűvel fával dugnak. Ismerek néhányat, emberekkel foglalkozom, de normálissal még életemben nem találkoztam. Csak olyannal, amelyik a szemével megölne, ha nem az van amit ő akar, úgyhogy meg tudom érteni a szüleidet!
2008. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!