Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy a cigány barátnőmtől unokájuk lesz, ha egyáltalán nem fogadják el a nőt?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 10:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
56%

Minel elobb, es minel gyorsabban, egyetlen mondatban mondd el nekik. Egy mondat eleg lesz. Nem kell keriteni. Gyorsan, es egyenesen.

Arra keszulj fel, hogy a legelso reakciojuk neked nem fog tetszeni, bar en ugy erzem, hogy te ezt mar most megbantad (marmint a kecmecet a baratnoddel). Valoszinu nagyon-nagyon fiatalok vagytok, es nem tudod, de a szived melyen sejted, hogy mi fog rad varni. Nem az, amit te akartal fiatalabb korodban. Szoval a szuleid elso reakciojat hallgasd meg, ne veszekedj veluk, es majd csitul a helyzet. De, soha ne legyel rajuk merges azert, amiert nem fognak megerteni. Hidd el, hogy ok a legjobbat akarjak, akartak neked, hiszen szeretnek teged. Megtortent, ebbol a helyzetbol kell kihoznod a legjobbat amit csak lehet. Nem lesz konnyu, es nem lesz konnyu eleted sem. Ebben biztos vagyok.

Remelem, hogy a szuleid elfogadjak az unokajukat, es szeretni fogjak, te nem fogsz veszekedni veluk, es ugyan semmi, de semmi kozom hozza, de azert jo tanacsbol elmondom, hogy vedekezzen a baratnod ezutan, ne legyen tobb nem kivant terhessege. Szedess vele fogamzasgatlot, vagy mas modszerrel vedekezzetek, ne legyen egy csomo gyereked!

Sajnalom a szuleidet, es sajnallak tegedet is, mert szerintem elbasz..d az eletedet, a szo szoros ertelmeben!

2008. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 19:22!


Az, hogy ki mivel b..a el az életét, nem te döntöd el! Tapasztalatból beszélsz? Mert akkor mondj nyugodtan véleményt. Én félcigány vagyok a párom cigány. Egy gyermekünk van. Nem vagyunk gyerekgyárosok. Mind a ketten tanult emberek vagyunk, dolgozunk.


A kedves kérdező, pedig felnőhetne. Az én apám magyar és 18 évesen költözött össze az anyámmal és az édesanyám szüleinél laktak. A cigányok nevelték fel, mégis ember lett belőle. Jobban szerette az apósát, mint a saját apját. A te feleséged, a te gyermekedet hordja, aki a te véred. A család mindennél fontosabb, a saját családod. A szüleid is felnőttek, elköltöztek, gyereket csináltak és külön családjuk lett. Gondolom, ők sem engedtek beleszólást az életükbe a szüleiőktől, vagy igen?

2008. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem fogadják el a gyereked anyját, akkor az a szüleid baja, tudatlansága, előitélete.

nehogy azt higgye már bárki is, hogy a fehérek a különbek. 12 gyermekotthonban élő gyerekből 1, azaz EGY cigány gyereket láttam gyakorlaton. SENKI NEM VÁLASZTHATJA MEG HOGY CIGÁNYNAK,VAGY MAGYARNAK SZÜLESSEN. akkor is rassziszta lenne a rasszista ha véletlenül cigánynak született volna? cigányok vannak, ha tetszik nekünk ha nem, minek ellenségeskedni.

2008. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)) Örülök hogy a többség nem ítélt el!
2009. febr. 18. 20:07
 25/31 anonim válasza:
67%
Ha cigány kisgyerek születik MA Magyarországon, akkor nem hiszem hogy arany élete lesz. A Magyaroknak most már elegük van és gyermekeiket is jószerivel tanítják arra hogy utálják a cigányokat, a cigánykisgyerek meg úgyis a saját fajtájával fog barátkozni, akarva akaratlanul, akik majd beleviszik a "rosszba". Nem lehet a gyerekek mellett miondig ott lenni ésnormális életre nevelni őket. Itt rákerestem ezen az oldalon csak arra a szóra hogy cigány, és az összes kérdést és hozzászólást elolvastam. Szerintem érdemes lenne mindenkinek. És utoljára azt mondanám, hogy mindenki a saját fajtájával közösüljön, mint a kutyáknál. Szerintem.
2009. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Mit szoltak a szuleid? Mennyi idos kismama a baratnod most?
2009. ápr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A jövő héten fog megszületni, és nagyon örülnek neki. Először nagyon nem tetszett nekik, de aztán biztos átgondolták. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2009. máj. 6. 18:00
 28/31 anonim válasza:
67%
Szia megtudlak érteni egy cipőben járok veled nálam is fenn ált az esély hogy babát várunk a párommal aki cigány és anyám utálja és ezért most nagyon össze vesztünk anyám miatt mert nem akarja hogy baj legyen anyám és köztem de én úgy tartom az nem szülő aki beleszól a gyereke szerelmi életébe jó van a cigányok közt is alja nép és a magyarok közt is de nem lehet egy cigány után az összeset megitélni szerintem mond meg nekik vagyis kezd valahogy úgy hogy mi a fontosabb a számukra a te boldogságod vagy az ő előitéleteik számukra mi a fontosabb a gyerekük vagy maguk és ha azt mondják hogy te és nem köntörfalaznak mond meg nekik akkor el kell fogadniuk kit szeretsz mert a szívednek nem lehet parancsolni és vele akarsz lenni és reméled elfogadják az unokájukat mert ha nem azzal csak a te életedet teszik tönkre senki másét valahogy így tálald valahogy így áltam volna én is anyám elé remélem segiteni tudtam
2009. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Jol vagytok? Kislany vagy kisfiu lett a baba? Most mit szolnak a szuleid, szeretik, elfogadjak mar???
2009. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Kislány lett, szeretik nagyon, főleg apám, bár anyám tesz megjegyzéseket de nem tudok mit csinálni, valószínűleg Ő sohasem emészti ezt meg.
2009. júl. 13. 18:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!