Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy hozzátok...

Megengednétek, hogy hozzátok költözzenek?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, előzmény: van 2 sógornőm, az egyikkel úgy-ahogy kijövök (Ő ezentúl 1s), a másikkal (ezentúl:2s) viszont a legkevésbé sem, ennek az okait inkább nem feltétlen firtatnám, nagy vonalakban állandóan körülötte kell forogjon a világ, mert ha nem, akkor rosszul van.


A helyzet a következő: 2s eldöntötte, hogy építkezni akar, a házat a földdel egyenlővé tenni es újat felhúzni. Van már egy kislány, illetve most született a második gyerek, pár hónapos.. összesen 4-en vannak. A terv elvileg az, hogy beköltöznek apósékhoz (ahol 1s, após és nagymama lakik egyébként) viszont ez 2s férjének már most sem igazán tetszik, mert ez azt jelentené, hogy 4en kapnak egy szobát..


Na most felmerült az is a jobbik felemmel köztünk, hogy mi van akkor ha benyögik, hogy hozzánk nem-e jöhetnének. Igazából Én élből elutasítottam a gondolatot is, hiszen 1: nem a szívem csücske, nem igazán szeretnék hozzá(juk) igazodni otthon, 2:nekünk is most fog születni a 2. babánk, jobb lenne a békesség otthon. Stbstb.


Ha esetleg ez az opció előkerül (már pedig szerintünk elő fog) ti mit csinálnátok?

Engednétek vagy sem?


2022. jan. 18. 09:13
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

6!

Nincsen vendég házunk. Apósék régi parasztházban laknak, abba a hosszúkásba, nagymamának van egy külön lakrész, azon kívül +3 szoba azt hiszem, de elég kicsik, kicsi folyosók, kis helyiségek stb. Kényelmetlen 7 főnek az biztos. Pláne 2 kicsivel.


Nálunk azért jobb a helyzet, igaz, nálunk 4 szoba van, ebből igazából 3 lesz továbbra is használatban, de nagyobb terek, emelet, nappali, stb van, ami több teret hagy.. ezért is gondoltak szerintem erre, hogy de nagy ötlet lenne :D

2022. jan. 18. 09:28
 12/51 anonim ***** válasza:
97%

És volt fotózás NÁLATOK?

Ha NEM, úgy mégiscsak ismeri a szót :)

Ha IGEN, úgy növesszél tököt, hamarosan gyereked lesz, ennél nagyobb kihívásokkal :)

2022. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
96%

Na bebacna ha hozzám költözne bármelyik testvérem is családostól. Pedig jó a viszony. Pont ezért nem. Csak akkor ha valami nagyon nagy baj lenne. Azért mert építkezik az nem a nagy baj kategória.

Eltudod te képzelni hogy mi lenne ha két különálló, önálló életet élő család gyerekestül összeköltözne? Iszonyú balhék. Nem akarok én összeveszni senkivel.

Megmondod nincs hely nálatok és kész. Ezt nem is kell ragozni. Oldják meg. Te meg ne hagyd magad. Kicsit majd felhúzzák az orrukat, mi lesz? Max 1-2 hónapig nem beszélnek veletek. De ha beengeded a házadba még akár vér is folyhat. Jobb távol.

2022. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
58%
Most hogy írod nálatok sincs hely. 1 szoba? Na ne vicceljünk.
2022. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
95%
Menjenek a jó édes anyjukba. Vegyenek ki albérletet, költözzenek a pasi szüleihez vagy a híd alá. Ennyi embert, főleg gyerekekkel biztos nem szálládolnék el határozatlan ideig. Én alkalmazkodjak a saját házamban? Nem.
2022. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
98%
Csak a kérdés címét olvastam el. Ugyanis a válaszom mindenképpen NEM. Egy kezemen megszámolom hány embert tűrök meg magam mellett
2022. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki hasznos válaszokat adott!!

Igazából a kérdésem főként azért íródott, mert nem tudtam, hogy ezzel Én lennék-e a 'gonosz', ha ezt elutasítom :)

2022. jan. 18. 09:44
 18/51 anonim ***** válasza:
97%
NEM. Mondj nekik határozottan nem-et. Ha kell, többször is. Egyértelmű, hogy akinél érjezik a baba, annak nem megyek a nyakára családostul. Oldják meg albiban. Légy határozott. (Én jóban vagyok a testvéremmel, de vele sem költöznék össze. Laktam vele egy fedél alatt pár évig felnőttként, mindkettőnknek volt saját szobája. Megvolt a hátránya magamra nézve. Soha többet.)
2022. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőn keresztül való puhatolózást nem venném még komolyan. Ha viszont biztos vagy a folytatásban, akkor tisztázd az elhangzott kérésre az álláspontod. (Az én házamban az én és a férjem akarata érvényesül, innentől bárki bármit tervezhet oda, nem fog megvalósulni. Ezt elmondhatod te is.)

Előkészítés ide vagy oda, sértődés és ujjal mutogatás is belefér, ha nálad a baba mellett lenne 3 üres szoba, akkor sem akarsz befogadni mást, még egy bolyhos cicát sem költöztetsz be. Innentől a 2 gyerekes család fejre is állhat, még látogatóba sem engeded be őket, ha ilyen alattomosan akarna a nyakadra költözni.

2022. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Egy röpke pillanatra sem fordulna meg a fejemben, hogy hozzánk költözhetnének
2022. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!