Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy hozzátok...

Megengednétek, hogy hozzátok költözzenek?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, előzmény: van 2 sógornőm, az egyikkel úgy-ahogy kijövök (Ő ezentúl 1s), a másikkal (ezentúl:2s) viszont a legkevésbé sem, ennek az okait inkább nem feltétlen firtatnám, nagy vonalakban állandóan körülötte kell forogjon a világ, mert ha nem, akkor rosszul van.


A helyzet a következő: 2s eldöntötte, hogy építkezni akar, a házat a földdel egyenlővé tenni es újat felhúzni. Van már egy kislány, illetve most született a második gyerek, pár hónapos.. összesen 4-en vannak. A terv elvileg az, hogy beköltöznek apósékhoz (ahol 1s, após és nagymama lakik egyébként) viszont ez 2s férjének már most sem igazán tetszik, mert ez azt jelentené, hogy 4en kapnak egy szobát..


Na most felmerült az is a jobbik felemmel köztünk, hogy mi van akkor ha benyögik, hogy hozzánk nem-e jöhetnének. Igazából Én élből elutasítottam a gondolatot is, hiszen 1: nem a szívem csücske, nem igazán szeretnék hozzá(juk) igazodni otthon, 2:nekünk is most fog születni a 2. babánk, jobb lenne a békesség otthon. Stbstb.


Ha esetleg ez az opció előkerül (már pedig szerintünk elő fog) ti mit csinálnátok?

Engednétek vagy sem?


2022. jan. 18. 09:13
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

40!

Olvasd el mégegyszer, a kérdést is.

Attól függetlenül, hogy Én hogy érzem, kiváncsi voltam mások miként cselekednének a helyemben, nem-e véletlen én látom rosszul a helyzetet.


Te miért írtál ide, ha nem válaszoltál a kérdésre? :)

Pont.

2022. jan. 18. 14:34
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Neeee. Véletlenül sem
2022. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem, 2 szintes házban él, szintenként egy-egy komplett lakással.

Mi nagyon jó testvérek vagyunk. Már 2x felvetette, hogy költözzünk hozzájuk a földszinti lakásba (kihaltak belőle az anyósáék) és éljünk ott.

Először elgondolkoztunk rajta, aztán úgy döntöttünk, hogy nem.

Pont azért nem, mert szeretjük egymást és azt akarom, hogy ez így is maradjon!

Eltérő az életvitelünk, én nem vagyok hajlandó a kerttel bíbelődni, mert nem érdekel, de invesztálni sem fogok olyan dolgokba, amikre nekem nincs szükségem, pedig kellene, mert közös. Így aztán elengedtük a témát.


Azt meg végképp el sem tudom képzelni, még szükségből sem, hogy kommunában éljek bárkikkel, közös konyha, közös fürdő, halom gyerek.

2022. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
89%

Ez az egész lehet az 1. sógornő ötlete, nem is 2. a felbujtó. Csak egyeske se szeretné a nyakára a pereputtyot, ezért próbálja fű alatt rátok sózni.

Nyugodtan mondjatok nem-et egy baba érkezése elég indok rá. Untig elég lesz a saját gyerekekkel foglalkozni nem ám még a sóginő 2 kölykének visítását is hallgatni. A másik, hogy ha nem is így, de az együtt lakással tuti romlana a viszony, mert tuti mindenbe beleszólna, ahogy eddig éltetek és nektek bevált.

2022. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem egy két napos dolog lenne.
2022. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer lakott nálunk a férjem testvére egy hónapig. Borzasztó volt. Senkit nem engedek be legközelebb pár éjszakanál tovább, pláne családostul, úgy hogy pici gyerekek is vannak az már csak tetézné. Egy hatalmas nem lenne a megingathatatlan válaszom.
2022. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Pláne akkor katasztrófa ez, ha nem egyforma a nevelési elvetek. Tegyük fel sóginő gyereke rosszalkodik és te helyre teszed, akkor jön a szöveg, hogy mit szólsz bele, közben meg a te bútoraidat rongálja.
2022. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem szeretnék olyannal egy fedél alatt élni, akivel nem vagyok jóba.


Pláne, ha gyermeket várok.

2022. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Én se engedném meg. Legfeljebb akkor, ha teljesen, totálisan elszeparált két lakrész, külön konyha, WC, fürdő, külön minden, és mondjuk csak egy ajtó választ el (amolyan ikerház-féleség). Akkor is csak úgy, ha mindkét fél kvázi úgy tekinti egymást, hogy ők 2 külön család, akik - anyagi előnyök érdekében, azaz mondjuk azért mert így olcsóbb a kivitelezés - egy ilyen típusú ingatlanba költöztek, de amúgy maximálisan tiszteletben tartják "az én házam, az én váram" elvet.
2022. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sohasem, senkit.


Még a saját apámat sem költöztetném hozzám, mert rövid úton idegbajt kapnánk egymástól :D

2022. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!