Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy hozzátok...

Megengednétek, hogy hozzátok költözzenek?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, előzmény: van 2 sógornőm, az egyikkel úgy-ahogy kijövök (Ő ezentúl 1s), a másikkal (ezentúl:2s) viszont a legkevésbé sem, ennek az okait inkább nem feltétlen firtatnám, nagy vonalakban állandóan körülötte kell forogjon a világ, mert ha nem, akkor rosszul van.


A helyzet a következő: 2s eldöntötte, hogy építkezni akar, a házat a földdel egyenlővé tenni es újat felhúzni. Van már egy kislány, illetve most született a második gyerek, pár hónapos.. összesen 4-en vannak. A terv elvileg az, hogy beköltöznek apósékhoz (ahol 1s, após és nagymama lakik egyébként) viszont ez 2s férjének már most sem igazán tetszik, mert ez azt jelentené, hogy 4en kapnak egy szobát..


Na most felmerült az is a jobbik felemmel köztünk, hogy mi van akkor ha benyögik, hogy hozzánk nem-e jöhetnének. Igazából Én élből elutasítottam a gondolatot is, hiszen 1: nem a szívem csücske, nem igazán szeretnék hozzá(juk) igazodni otthon, 2:nekünk is most fog születni a 2. babánk, jobb lenne a békesség otthon. Stbstb.


Ha esetleg ez az opció előkerül (már pedig szerintünk elő fog) ti mit csinálnátok?

Engednétek vagy sem?


2022. jan. 18. 09:13
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2022. jan. 18. 11:12
 32/51 anonim ***** válasza:
84%

A jelölésed is vicces: 1. és 2. untig elég lenne, nem kell itt 1s 2s ezni.

De ez itt most off, viszont hadd válaszoljak a kérdésre:


Amíg nem merül fel bennük, addig én nem mondanék semmit, hovatovább még a gondolat bennetek, a fejetekben való megfoganásáról (átsuhanásáról) is mélyen hallgatnék, mint a sír. (Élvezzétek ki, hogy milyen jó, hogy nem látunk-láttok bele egymás fejébe!)


Ha pedig netán felmerülne, ne hezitáljatok, ne töprengjetek, ne gondolkodjatok rajta, ne morfondírozzatok, hanem mondjatok kategórikus, határozott NEM-et.

2022. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy engedném :D nekem már az is fura, hogy apósékra is ráköltöznének. Felnőtt emberek, húzzanak albérletbe.
2022. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt,hogy hozzánk költözzenek!
2022. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az öcsémet és a feleségét is és nagyon szeretem a gyerekeiket is. De őket sem költöztetném be magamhoz, mert nem akarok a saját otthonomban senkit sem kerülgetni. Szeretem itthon a nyugit és a csendet és nem viselem el az óvodát sem. Nyilván ha a híd alá mennének, akkor ideiglenesen persze, segítek. De ha nem élet-halál kérdése, akkor nem engedném.

De tesóméknak volt annyi esze, hogy 1 évig kerestek albérletet, mert ők is hasonlóképp gondolkoznak.


Ha viszont nem is szeretném az illetőt, akkor felőlem az utcára is mehet, biztos nem költöztetném be magamhoz.

2022. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nemet mondanék a fenti okok ismeretében. De akkor sem kerülgetnék egy másik 4 fős családot (kvázi idegenek, mégha rokonok is) hónapokig, ha elhúzódik az építkezés, évekig is akár, ha jóban lennénk és nem lenne probléma.


Nem ismeri a nem szót? Akkor most megtanulja.

2022. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Albérletre sajnálják a pénzt, illetve még egy 100. bőrt is apósról húz le, mert igencsak sok pénzt öl majd Ő is ebbe bele - kb 2 éve ki lett adva, hogy gyűjtsön, mert építkezni akar- holott ezt a házat alapvetően is alóla szedte ki és a testvérei alól.
2022. jan. 18. 13:33
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki sajnálja albérletre a pénzt, de valahol lakni kell ideiglenesen. 🤷‍♀️
2022. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az apósod segg hülye, te ne legyél az.
2022. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
19%

"Én élből elutasítottam a gondolatot is"


Akkor miért írtad ki a kérdést? Ha te nem akarod, hogy hozzátok költözzenek, akkor nem fognak hozzátok költözni. Pont.

2022. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!