Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednétek, hogy hozzátok...

Megengednétek, hogy hozzátok költözzenek?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, előzmény: van 2 sógornőm, az egyikkel úgy-ahogy kijövök (Ő ezentúl 1s), a másikkal (ezentúl:2s) viszont a legkevésbé sem, ennek az okait inkább nem feltétlen firtatnám, nagy vonalakban állandóan körülötte kell forogjon a világ, mert ha nem, akkor rosszul van.


A helyzet a következő: 2s eldöntötte, hogy építkezni akar, a házat a földdel egyenlővé tenni es újat felhúzni. Van már egy kislány, illetve most született a második gyerek, pár hónapos.. összesen 4-en vannak. A terv elvileg az, hogy beköltöznek apósékhoz (ahol 1s, após és nagymama lakik egyébként) viszont ez 2s férjének már most sem igazán tetszik, mert ez azt jelentené, hogy 4en kapnak egy szobát..


Na most felmerült az is a jobbik felemmel köztünk, hogy mi van akkor ha benyögik, hogy hozzánk nem-e jöhetnének. Igazából Én élből elutasítottam a gondolatot is, hiszen 1: nem a szívem csücske, nem igazán szeretnék hozzá(juk) igazodni otthon, 2:nekünk is most fog születni a 2. babánk, jobb lenne a békesség otthon. Stbstb.


Ha esetleg ez az opció előkerül (már pedig szerintünk elő fog) ti mit csinálnátok?

Engednétek vagy sem?


2022. jan. 18. 09:13
1 2 3 4 5 6
 51/51 Katona Dius ***** válasza:
100%

Én nem engedném. Nálunk kicsit hasonló a helyzet. Fél éve vettünk a férjemmel egy házat. Jelenleg a konyhát, egy szobát, a wct és a fürdő szobát tudjuk használni. Ez van a földszinten. Padlás tereset vettünk, a fenti szobák és az ottani fürdő szoba jelenleg használhatatlan, felújításra szorul. Anyosomek albérletben laknak és kitalálták, hogyha kirakják őket, ami elő fordulhat, mert emelni akar a főbérlő a bérleti díjon, amit ők már nem lesznek hajlandóak fizetni, idekoltoznek amíg találnak másikat. Kertes bérházban laknak, van 2 macska, 4 kutya, tyúkok és kacsák. Anyósom tuti nem mondana le egyikről sem. Egy darab tyukrol sem. Én meg nem szeretném ha a baromfik mindent össze ronditananak, a kutyák mindent szét szedjenek. Plusz ismerem őket, ha idekoltoznek, az életben nem keresnek másik albit. Mivel 5 éve elárverezték a fejük fölül a házukat mert nem fizettek a hitelt, így jelzálogot sem kapnának H házat vegyenek. Kb 1 év mire rendbe tudnánk tenni a házat, utána szeretnénk gyermeket vállalni. Nagyon nem hiányzik, hogy anyósom és az alkoholista pasija a nyakunkba költözzön.

A másik dolog ami miatt nem akarom, és mondjon mindenki halatlannak és anyagiasnak nyugodtan, hogy mielőtt bekoltoztunk 2 hónapig náluk laktunk egy pici szobában. Annyi pénzt kértek el érte mintha egy rendes albérletet fizettünk volna egy teljes lakásra. Kifizetik mert nem akartunk arra a 2 hónapra albit keresni. De biztos vagyok benne h ők meg a rezsibe sem szállnanak bele.

Másrészt meg kapnam állandóan az ívet H minek főzök annyit, olcsóbb ha hideget eszünk. Miért nem csillog villog ragyog az egész ház? Anyósom nem dolgozik, ráér egész nem takarítani. Én 8-10 órákat dolgozom a férjem szintén. Rend van de nem makulatlanul csillog minden ahogy ők anyosnal. Nem hiányzik H folyton megkerdojelezze hogy mit miért csinálok? És megy dolog amit gyűlöltem mikor ott laktam. Amíg le nem költöztünk nem nagyon főzött. Amikor lementünk én minden nap főztem és kitalálták H akkor ő is megmutatja hogy tud és ő is ha nem is minden nap, de kb két naponta főzött.(félreértések elkerülése végett. Vettunk hűtőt magunknak és saját alapanyagból főztem) meg is beszéltük H ha főz ő délelőtt akár főzni így ha 4kor vagy 6kor hazaérek tudok állni neki főzni. De valahogy mindig az lett a vége H akkor állt neki mire hazaértem. És varhattam este 7ig vagy 8ig mire nekiallhattam. Meg még is szólt párszor H minek csorompolok olyan későn?

Szóval kösz nem. Nem kell rokon vagy családtag a nyakunkba. Jól vagyunk mi ketten.

2022. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!