Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerekekről kiderülne...

Ha a gyerekekről kiderülne füvezne mit csinálnál?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 11:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg hánynék a szagától…
2022. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
24%

Mármint az én gyerekeimről?


Nincsenek gyerekeim, de válaszolok.

Attól függ elsősorban is, hogy mennyi idősek és milyen lábakon állnak.

Ha felnőttek, van szakmájuk és saját odúban élnek akkor nem érdekel mit csinál, az ő dolga.


Ha még olyan korban van, hogy tanul és velem él egy fedél alatt akkor megmondanám neki, hogy vagy leteszi a füvet és észhez tér vagy mehet amerre lát, mert nem vagyok hajlandó egy drogossal egy fedél alatt élni.


Ha kiskorú (tehát jogilag nem zavarhatnám el) akkor jól felpofoznám és észhez téríteném kérdés nélkül.

2022. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Vuk-91 ***** válasza:
30%

Nos, mennyi idős gyerekekről lenne itt szó?


Ezen kívül valahogy biztos az lenne a cél, hogy leszokassuk róla és hogy következményei legyenek a cselekedetnek. A rendőrséget is belevonnám, hátha kiderül, ki adja a gyerek kezébe a káros anyagot.


A cigi és az alkohol se a semmiért olyan dolog, amit 18 éves korig nem adhatunk gyerekeknek, még akkor is, ha ők valahogy mégis hozzá jutnak, mert nem értik, miért rossz ez nekik, ők csak egy "felnőttes" bulit látnak benne meg ilyesmik. A Cigi bizonyítottan káros nem a nikotin, hanem az azt körülvevő anyagok és az égéstermékek miatt, az alkohol részegséget okoz, ami gyerekek esetében egy trágár személyiségben is megnyilvánulhat, bizonyítottan károsítja a májat és az agyat ha mérték nélkül fogyasztjuk, és a gyerekek... nos, hajlamosak ignorálni a mértéket. És ezek csak a legális drogok amiket szabadon eladnak 18 éven felülieknek. A Fű, bár én is támogatom az árúsítását, egy olyan anyag, amit réges régen betiltottak, és ezért kétes körülmények között lehet csak termelni a kenderből. Nem mondom, hogy rosszabb a ciginél, bár az hogy égéstermék itt is előfordul szinte elég közel viszi, de ki tudja, milyen körülmények között termett, és ha a csempészcigi és a gengszter alkohol is károsabb volt a legális eredetinél, lehet nem kéne a gyereknek így-se úgy-se ilyesmit fogyasztania. Ha legális lenne, akkor is csak 18 éven felülieknek. És ott van a másik: keményebb drogok is kerülhetnek a kezébe, ha a díler úgy dönt, kipróbáltatja vele.


Az a baj a drogokkal, hogy tudatmódosító szerek, az alkoholtól a nikotinig (bár ez utóbbi gyenge, mint mondtam a kátrány és az égéstermékek nagyobb károkat okoznak), valamint a kenderfűtől a Meth-kristályig mind képes roncsolni az ember agyát valamilyen szinten, és hiába a betiltásuk, ha a drog elleni háború a mai napig nem semmisítette meg a drogkultúrát, a gengszterek akik ezzel foglalkoznak meg pláne csak kaszálnak az egészen. És ez nem olyasmi, amiből a gyereknek bármi szórakozása vagy mentsvára legyen.

2022. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ hány éves, de szerintemnéha a csend nagyobb erővel bír mint a kiabálás.

Inkább a csalódotságomat éreztetném mint a dühömet. A csalódotsággal a dühhel szemben nem lehet lázadni.

2022. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves? Milyen gyakran teszi? Milyen a teljesítménye?

Sok mindentől függ a válasz

2022. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%
16 fölött ha alkalmanként csinálja, az már nem vágna padlóhoz. Nyilván nem örülnék, és elmesélném, milyen motiválatlan szarrá teszi az embert, ha rendszeresen tolja, de ha eltiltom, csak méginkább csinálná.
2022. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Én a "gyerek" szemszögből tudok hozzászólni, kb 17 évesen probáltam ki haveri társaságban. Szerintem 1 év sem kellett hogy lebuktam vele otthon, anyám hozta fel egy napon. Igazából emlékeim szerint kérdőre vont, de aztán diplomatikusan kifejtettem neki hogy ebbe nincs semmi "extra". Normális vagyok? - igen, tanulok? - igen. Természetes hatóanyag van benne? - igen. Miben rosszabb annál mint hogy most megiszok egy sört? igazából semmiben. Azóta elment már 10 év és befejeztem a tanulmányaim, van normális kapcsolatom, normális munkahellyel kiegyensúlyozott életem van. A családommal persze ez továbbra is tabu téma.
2022. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
25%
Nem is tudom mit mondjak erre,Bizonyára szépen beszélnék vele,Velük,hogy ez nem jó amit csinál,ha úgy vélném egyre rosszabb lessz a helyzet,pszhiologus elvono kúra. Én nem drogoztam,és soha nem is fogok
2022. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
23%
Remélhetőleg nem olyan hülye a gyerekem hogy csinálná. Két kemény drogos szüleit ismerem, mindkettő a "nem rosszabb a sörnél" füves cigivel kezdte. Az egyik kölök már olyan szinten leépült, hogy maga alá vizel, mert eszébe sem jut a vécére menni. A másik még csak félhülye, de ugyanide fog jutni, ez borítékolható.
2022. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
31%

Próbálnám megbeszélni vele h mik a következményei annak ha nem hagyja abba

Sokan fűvel kezdik,és képesek a legmélyebbre süllyedni.

Ha nem hagyja abba önszántából megy az elvonora.

Köztük gyermekem apja is aki kemény drogosnak számít,és fűvel kezdte

Mielőtt jönne a válasz,nem tudtam h drogozik,illetve nem tartja a kapcsolatot 4 éve a gyerekemmel.

2022. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!