Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyai részről meghalt a...

Anyai részről meghalt a nagymamám még pénteken. Nem nagyon tartottuk a kapcsolatott, anyámmal se nagyon tartom, anyám testvére fogja eltemetni mivel anyámnak nincs pénze...nem tartsa tiszteletbe a halott utolsó kívánságát, ezt nem tehetné meg ugye??

Figyelt kérdés
Nagymamám kérése az volt hogy rendes temetése legyen koporsóban. De ő azt mondta hogy el lesz hamvasztva mert úgy olcsóbb.. Meg azt is mondta hogy nem lesz semmi búcsúztató csak be lesz helyezve és ennyi... Ezt megteheti?? Azért egy búcsúztatót mindenki megérdemel úgy gondolom. Csak sajnos ő fizet anyám nem szólhat bele..

2022. ápr. 19. 10:38
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%

tehát kérdező akkor felvázolom neked, hátha visszatérsz még és felfogod mi a probléma:

apáddal élsz, anyádhoz, annak családjához sok dolog nem fűz. nagyanyád meghalt, két testvér maradt utána, az egyik (anyád) semmit nem hajlandó beletenni a temetésbe, a másik magára vállalja a költségeket, és anyagi lehetőségeihez mérten eltemetteti. te pedig hisztériás rohamba kezdesz, mert szerencsétlen ember igyekszik összehozni a legjobbat, amit megengedhet magának. nem kellene inkább szépen megköszönnöd rokonnak, hogy van olyan jó hozzátok, és leszervezi az egészet saját költségre? (amúgy ha ennyire képmutatóskodni akarsz, vegyél fel hitelt, fizesd ki a koporsót, a helybérlést, és adósodj el húszévesen egy élettelen test kedvéért. aztán öt vagy tíz év múlva vegyél fel egy másodikat is, a következő bérlési periódusra.)

2022. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
2 év múlva jár le anyukám 25 éves sírhelye, minimum 100 ezer Forint lesz az újbóli megváltás mert apukám koporsósan temette. Ezt is kinyögné a kérdező 25 évente?
2022. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
26%

333 Ft/hónap, végülis kibírható összeg, de amúgy valóban drága.

Főleg, ha több halott is van a családban. Bár ilyenkor többeknek illene gondoskodni erről.

De az urnasírhely is drága lehet, én nem látok benne semmi rosszat, ha valaki otthon tartja az urnát. Főleg, ha hely is van rá. Én mondjuk ha házban laknék, nem a házon belül tartanám, hanem egy kinti helyiségben. Mint egy fészer vagy ilyesmi, ahol nincs szem előtt.

2022. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
87%
A kerten belül (ha kertes házam lenne) csinálnék egy emlékhelyet. Ami eldugott helyen van, mert nem akarnám folyton nézegetni. Egy sarokban lenne, körbevéve örökzölddel vagy ilyesmi.
2022. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
78%
Az aki viszolyog "1 fedél alatt lenni" a szerette hamvaival, az még nem veszített el olyan személyt, akihez igazán nagy szeretet fűzi. Mi a férjemmel el sem tudtuk volna képzelni azt, hogy az elhunyt fiunk hamvait egy temetőbe vigyük és ne otthon legyen velünk. És mi sem szeretnénk temetőbe kerülni. De igazából azt csinálnak velünk azon kívül, amit akarnak. Mit számít már utólag annak aki meghalt?
2022. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó teljesen igazad van és megértelek!

Itt valóban a halottnak mindegy a visszamaradt szerető hozzátartozóknak nem.Itt főként az utolsó akarat teljesítése és az anyagi lehetőségek amik dominálnak!

Az biztos hogy igazad van hogy ameddig éltek a gyereketeknek a hamvai veletek van

Aztán mikor mind a jó isten országába visszatértek tesznek veletek amít akarnak.

Én ezért foglaltam a végrendeletbe a szórásos temetést mert így a legjobb nincs utánam a szórás után semmi költsége senkínek.Ha én megyek hamarabb a házastársamnak se kelljen semmivel bíbelődni ép elege lessz újból magát felépíteni!

2022. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
95%
Hiába van végrendeletben megszabva a temetés módja, általában elöször lesz valaki eltemetve és csak késöbb a hagyatéki tárgyalás, ahol a végrendeletet felolvassák. Szóval nem sok értelme van
2022. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
87%
Utólag meg már hiába lenne benne, érdekes ez a rendszer.
2022. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
26%

Van igazatók benne.

De ezt már a házastársammal szóban megbeszéltem.

Ha én mennék először ő benne maximálisan bízok hogy az akaratom teljesül.Tudom azt is hogy amúgy is főleg anyagi okok végett.Ezt a részét is életünkbe mindkét részről biztosításból fedezzük.

Illetve van olyan lehetőség hogy magunk fizetünk ki mindent előre ott meg akkor végképp az van amít maga akar az ember.

2022. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
95%
Inkább örülj neki, hogy a nagynénéd magára vállal minden költséget, amivel hatalmas szívességet tesz nektek. A helyetekben csendben maradnék, ha már egy vasat sem adtok bele...
2022. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!