Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyai részről meghalt a...

Anyai részről meghalt a nagymamám még pénteken. Nem nagyon tartottuk a kapcsolatott, anyámmal se nagyon tartom, anyám testvére fogja eltemetni mivel anyámnak nincs pénze...nem tartsa tiszteletbe a halott utolsó kívánságát, ezt nem tehetné meg ugye??

Figyelt kérdés
Nagymamám kérése az volt hogy rendes temetése legyen koporsóban. De ő azt mondta hogy el lesz hamvasztva mert úgy olcsóbb.. Meg azt is mondta hogy nem lesz semmi búcsúztató csak be lesz helyezve és ennyi... Ezt megteheti?? Azért egy búcsúztatót mindenki megérdemel úgy gondolom. Csak sajnos ő fizet anyám nem szólhat bele..

2022. ápr. 19. 10:38
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó ezért kêne a kérdező anyukájának az önkormányzathoz fordulni.

Amúgy ên is a hamvasztás mellett voksoltam a végrendeletembe

Nem csak anyagi okok miatt Fő ok ha a házastárssammal egyikünk sem él az a sír gondozatlan marad mert a sírkövet is mindig fel kell újítani betűket újra íratni.Ezzel már ne bajlódjon senki ebben a rohanó világban.

Sőt még a hamvaim elszórását is kértem.

De mindenkinek más hozzáállása van ehez.Én úgy érzem mindenki utolsó kívánsága szent és sérthetetlen mindent ami lehetőség meg kell ragadni ehez.

Mêg akkor is ha a törvény nem kötelez.

Biztos a nagynénidnek anyagilag nem megengedhető ez.

Anyukádnak ezért kéne megmozdulni neked meg annyi lehetőséged van hogy valahogy ösztönözni rá!

2022. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
23-as, ott sem adnak százezreket a temetésre, nagyon max. egy 20-ast, és azt is utólag. Barátnőm ezért nem vette volna fel, röhejesnek találta ezt az összeget, így lett elhamvasztva a férje. Temetés nem volt, az urnát hazavitte. Így úszta meg 150-ből.
2022. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
22%

Na, mondjuk az elszórás, mint kívánság is csak akkor teljesíthető, ha valaki más intézi, nem a családtagok. De állítólag van erre egy személy a temetőkben, akik elszórják a hamvakat kérés esetére.

Az én rokonom azt szerette volna, hogy ott, ahol lakott, legyen elszórva. Csakhogy mi nem akarjuk. Túl nagy trauma lenne kinyitni az urnát, és a kezünkbe venni a hamvakat. Vagy ha nem is kezünkbe, de egy kislapáttal szórogatni? Már a hamvak látványát sem szeretnénk, ha nem is érintenénk meg a kezünkkel, akkor sem akarjuk látni így a szerettünket, hamvak formájában. Szóval nem, nem lesz semmiféle szórás, hiába ezt szerette volna. Akinek ilyen kívánsága van, gondoljon arra, ezzel milyen stresszt okoz a hátramaradottaknak. Amúgy is jobb, ha az urnában marad, így legalább megvan, egy helyen van, nem elszórva össze-vissza.

2022. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
14%
Nekem is morbid a szórásos temetés. Exemet így temették, nem mentem el a temetésére, nem akartam úgy látni hogy elszórják vízzel mint a mocskot. Egy sírt igazán megérdemelt volna, de nem tudom hogy az ő kívánsága volt ez, vagy a családja akarta így. Egy csokor virágot nem tudok vinni a sírjára, maximum egy mécsest vagy egy szál apróságot a táblához amin rajta van a neve meg még ki tudja hány emberé, akiket szintén így temettek.
2022. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 qkker1 ***** válasza:
72%

"Nincs semmi örökség amúgy képzeld. Mért adnák én bele ha édesapám nevelt fel nem is anyám??"


Mert törvénykötelez rá, illetve anyádat!

2022. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
4%
Jézusom, nem is tudtam, hogy vízzel keverve történik a szórás! Azt hittem csak úgy a hamvakat szórják.
2022. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
19%
29-es, van fent video róla hogy néz ki, én ha ezt élőben láttam volna ott estem volna össze. Olyasmit képzelj el mint egy szép szökőkút.
2022. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 qkker1 ***** válasza:
92%

"29-es, van fent video róla hogy néz ki, én ha ezt élőben láttam volna ott estem volna össze"


Édesanyámnak ez volt a kívánsága, semmi olyan nem volt benne, amitől összeestem volna. A maga módján meghatóan szép volt.

2022. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
86%

Természetes nem családtagoktól várja az ember a szórást ehez is megvannak a megfelelő emberek egy temetkezési vállalatnál.

Igen pont úgy szeretném mint ahogy írják szökőkút

Gyászolni a lelkünkben és a szívünkben az elmênkben lévő emlékkekel kell és azt bármikor bárhol megteheti mindenki.Ahoz nem kell sem tábla sem sírhely sem sírszekrény

Nincs a továbbiakban semmi anyagi kiadás.

Nincs újra megváltás a sírhelyenek karbantartás.Stb.

2022. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
32%
Nekem morbid volt, soha többet nem akarok olyat látni. Attól hogy még más nem így gondolja, nem kell lepontozni.
2022. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!