Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyai részről meghalt a...

Anyai részről meghalt a nagymamám még pénteken. Nem nagyon tartottuk a kapcsolatott, anyámmal se nagyon tartom, anyám testvére fogja eltemetni mivel anyámnak nincs pénze...nem tartsa tiszteletbe a halott utolsó kívánságát, ezt nem tehetné meg ugye??

Figyelt kérdés
Nagymamám kérése az volt hogy rendes temetése legyen koporsóban. De ő azt mondta hogy el lesz hamvasztva mert úgy olcsóbb.. Meg azt is mondta hogy nem lesz semmi búcsúztató csak be lesz helyezve és ennyi... Ezt megteheti?? Azért egy búcsúztatót mindenki megérdemel úgy gondolom. Csak sajnos ő fizet anyám nem szólhat bele..

2022. ápr. 19. 10:38
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
20%
Az én családtagom tőlünk várta volna, hiszen nem temetőbe kérte volna a szórást, hanem ott, ahol lakott. Szó sem lehet róla.
2022. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
20%
Én azt is megtiltanám hogy valaki hazavigye a hamvakat. Halott a temetőbe való és nem a dohányzóasztalra vagy a szekrény tetejére.
2022. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
88%
#36 Ja, kaszáljon jó lóvékat ebből is a temető és az egyház, ha akarod, ha nem!
2022. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
13%
A szórás akkor olyan, mint ha egy tömegsírban lenne az ember. Ettől még az urnafülke is jobb.
2022. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
29%
És akkor legyen otthon a fél család kiállítva mint egy kriptában? Én nem élnék emberi maradványokkal egy fedél alatt az is biztos.
2022. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
20%
38-as, nekem is ilyen érzetem volt. Meg egy közös táblán ott volt exem neve a sok között. Ennyi erővel az árokba is lökhették volna szerencsétlent.
2022. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
8%

38.

Szegény! Legalább külön táblája lenne!

2022. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
29%
Vagy egy kis urnasír legalább, ahova tudnék virágot vinni neki. Ennyit megérdemelt volna.
2022. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

37-es, most sem kötelező hazavinni.

De te megtiltani akarod mindenkinek, tehát az se vihesse haza, aki ebben nem lát problémát, vagy éppen rákényszerül. Ui. valóban jelentősen lehet ezzel csökkenteni a temetkezés rendkívül magas összegét, és sokaknak bizony ez a fő szempont.

Ezerféle élethelyzet van, a jogalkotó nagyon helyesen engedi ezt azoknak, akik igénylik. Akik ettől viszolyognak, azokat senki nem kényszeríti.

Egyébként én ugyanúgy a temetőben helyezném el hozzátartozóim földi maradványait, de semmiképpen se tenném kötelezővé ezt más számára.

2022. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Folyton törölnek a válaszok közül?

A 36-osnak írt válaszom most a 35-ös. Szóval a ma (kedd) 14:13-as válaszolónak írtam az előbbieket.

2022. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!