Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamarosan szülök, és sógornőm...

Hamarosan szülök, és sógornőm az egész családjával hetekre oda jön hozzánk!?

Figyelt kérdés

Stresszelek ez miatt mert örülök ha majd haza érek a kórházból a babával, de mi fog várni? Több ordíbáló neveletlen gyerek akik nem ismerik a személyes teret plusz ott fognak lenni a nyakamban majd szoptatni se tudok.

Pihenni szeretnék, összeszokni a babával, meg ugye nem akarom hogy egyből mindenki fogdossa. Így is mindig szó nélkül bemennek minden szobába és szétpakolnak.

A probléma az, hogy máshova nem tudnak menni, nagy a házunk, de akkor se szeretném ha oda jönnének. A férjem reggeltől estig dolgozni fog, nem lesz otthon hogy rájuk szóljon. Rajtam kívül ezt senki se látja problémának..pedig engem nagyon zavar és félek már most. 3 gyerek van, kiskorúak és agresszív mind.. Szerintem ez bunkóság, hogy direkt úgy időzíti a nyaralását amikor bármikor megszülhetek és ott lesznek ennyien hetekig..

A ház apósé, szóval nem jelenthetem ki hogy nem jöhetnek oda. Mit csináljak? :(


2022. jún. 3. 10:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk mert az ő háza? És az ő gyereke és unokái mennek oda?
2022. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
25%
Igen de nem lakik ott és akik ott laknak mindent állnak, ennyi erővel bérlők is lehetnének. Én is anyámmal lakom( több generációs ház) mégsem jutott eszébe hogy a műtét után rám dobjon akar egy rokont is. Ha nem családtag lenne akkor sem jutna eszembe meglatoga5ni valakit frissen egy műtét után, pláne nem egy újszülöttel...
2022. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
74%

42!


Felejtsd el egy kicsit az egomániádat, és gondolkozz el a következőn:

Apos oda engedi a fiát és a menyét ingyen x évre a házába lakni. Ingyen bizony, mert kizartnak tartom, hogy fizetnének lakbért. Alap, hogy a számlákat fizetik és bizony bizonyos szintű felújítás is belefer ebbe.

Apos másik gyereke külföldön el, így apos nem igazán tudja támogatni. Az egyetlen, amit adni tud neki, az a nyári szabadság alatti lakhatas. Normális felnőtt ember képes ezt látni és nem vernyakol azon, hogy úristen most x hétig itt lesz a sogornom a gyerekeivel. Nyilván nem kell őket kiszolgalni, de mi akadálya van annak, hogy becsukja magára az ajtót, amíg otthon vannak? Kizartnak tartom hogy a teljes időszakot a hazban töltenék napi 24 órában.

Nem a kerdezohoz mennek látogatóba, hanem haza mennek Magyarországra a szülőkhöz, baratokhoz. Továbbra is esélyes, hogy amikor a szabadságot tervezték nem tudtak a terhessegrol. De őszintén én marhára nem érdekelne ha a sogornom terhes lenne és épp akkor szulne, amikor én a szabadsagomat töltöm.

De írták mar a megoldást: a kérdező nyugodtan oda költözhet az anyjához, vagy mehet hotelbe, alberletbe. Esetleg felajanlhatja a sogornonek, hogy bérel nekik arra az időre egy lakast/házat.

2022. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
22%
Itt mindenki paraszt, kizart hogy fel éve nem tudta,hogy sógornő terhes és kB mikor fog szülni. Adósnak van saját háza akár cserelhetnek us addig,de ez eszébe sem jutott... sokat mondó hogy bele sem gondok itt senki hogy közvetlen a műtét után ég ember nem megy hotel e és szülők messze laknak. Nekem közel volt az otthonom mégis a hazaút a friss heggel az autóban pokoli volt... itt senki nem gondol bele hogy mennyi mindent vágnak át ennél a műtétnél. Ez nem egy sima szülés ahol néha egyből már torokulesben ül a friss anyuka... én örültem hogy letudok ülni,lévén hogy a heg ott van ahol összenyomódik a has az ulesnel. Kérdező nyugodtan jelentsd ki hogy ez vám,egy ekkora műtét után nincs kedved senkihez, ha nem tetszik akkor sem,mert ez egy nagy műtét.
2022. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
40%

44!


Akkor megegyszer, külföldön általában időben le kell adni q nyári szabadság kérelmeket. Nálunk októberben kell leadni. Simán lehet, hogy fogalma nem volt a kerdezo terhessegerol, ha náluk is így van, hiszen akkor a kérdező max 8 hetes terhes lehetett, vagy még kevesebb.

A paraszt az, aki azt hiszi, körülötte forog a világ és az jelen esetben nem a sogorno

2022. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy hogy megnyugtassalak, én császárral szültem és egyedülálló anya voltam, tisztában vagyok vele mi és hogy megy. Átlag ember nem hal bele
2022. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
6%
Ugye tudod hogy mindenki máshogy éli meg és csak mert neked egyedül kellett mindent megoldanid attól még nem muszáj hogy más is szarul élje meg a szülés utáni napokat. Tegyük fel kérdező mellé bedurran,legszívesebben pucér felső testtel mászkálna mert addigra ér semmi a melléhez vagy neki is érzékeny a hege és egy sima szoptatós haloingben akár lenni. Na már miatti az aki így akár lenni egy komplett kvázi idegen család előtt? Nem elég hogy szült legyen kuss a neve és egy szobában legyen bezárva úgy hogy 2 óránként szoptat amikor meg aludna a házban uvoltene a 3 gyerek? Pazar elképzelés. Ja ha neked szar volt egyedülálló anyaként a másik is dögöljön bele?😑
2022. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
83%

47!


Megegyszer, nem az ő háza. A tulajdonos azt enged oda, akit akar.

2022. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
14%
De empatia lehetne benne. Azért mert te egyedül maradtál szülés után más még szeretne egyedül lenni a babájával és a férjével,plusz 6 hétig nem is lenne szabad látogatni egy újszülöttet hisz nincs immunrendszere. Fura hogy a te fejedben a család arról szól,hogy én házam akkor dögölj meg... nálunk anyukámnak ez fel sem merült pedig az ő házában élünk, sőt direkt nem jött át mert nem akart semmi betegséget behozni...ez a család, nem pedig egy rohadt papír a házról.
2022. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
11%
Mindegy kérdező ne hallgass rá csak egyedülálló anya volt ezért le akarja nyomni a torkodon,hogy te is old meg légy erős hisz neki is ment és különben is... de nem kell. Mutasd meg apósnak mi is az a császár,mivel jár és közöld vele,hogy eddig is tudták,hogy ez lesz te pedig szeretnél nyugodtan lábadozni. Világra hozol egy életet, az unokáját. Jogod van nyugiban lenni.
2022. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!