Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hibásak voltak az...

Szerintetek hibásak voltak az apám és a nagyszüleim?

Figyelt kérdés
A nagynéném, apám húga 4 évvel ezelőtt öngyilkos lett. Anyagi csődbe jutott, de amikor tőlünk és a nagyszüleimtől kért pénzt, nem adtak neki, mivel még korábbi pénzekkel is tartozott. Kilakoltatás előtt hozzánk akart költözni, de apa nem engedte, azt mondta sose tudnánk kitenni és nekünk kellene eltartani. Anya még hajlott is volna rá hogy bedogadjuk egy időre, de apa azt mondta hogy ez jó lecke arra, hogy megtanuljon egyedül boldogulni. Hozzáteszem nem a rossz szándék vezette, hanem tényleg jót akart neki, hogy ne legyen mindig másokra utalva, mert javarészt előtte is a férje tartotta el, csak elváltak. Ugyanezért a nagyszüleim sem engedték, hogy odaköltözzön. De arra senki számított, hogy öngyilkosságot követ el...Apa azóta nem önmaga, folyamatosan hibáztatja, marcangolja magát. Sokszor vígasztalom, hogy ne vádolja magát, de igazából néha megfordul a fejemben, hogy talán mégis hibás,mert túl kemény volt, de ezt persze sosem mondanám meg neki. Mindig olyasmikef mondok amitől jobban érzi magát. Kívülállókként mit gondoltok, hogy kéne kezelni ezt a helyzetet?
2022. júl. 4. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, mennyi pénze folyt el és mire. Az tényleg hiba volt, hogy korábban hagyta hogy a férje tartsa el. Sokan csinálják, és nem hiszik el, hogy pont ez, a nincstelenségbe való pofáraesés lehet a vége, pedig reálisan a legtöbb házas feje fölött ott ketyeg a válás.

Ha a válás után tényleg olyan keveset keresett, hogy kajára is alig maradt az albérlet kifizetése után, akkor másik munka vagy másik albérlet (sőt akár szobabérlet) kellett volna hogy cél legyen. Persze ez időbe kerül, de legfeljebb pár hónap. Nem tudjuk, mennyi idő telt el nincstelenül, kéregetéssel, és nem tudjuk, törekedett-e a változtatásra a nagynénéd, vagy mindig csak halogatott, és látszólag lelkiismereti gond nélkül használta mások pénzét. Ha ezt évekig húzta, nem csodálom hogy betelt a pohár. Ha lehetett volna némi kis pénze még a fizetésből, de a helyzete ellenére mindig kifolyt a kezéből felesleges dolgokra, azt is meg lehet unni. Én merem feltételezni, hogy sokáig tartó, nyilvánvaló és súlyos gazdálkodási hibákkal húzta ki ennyire a gyufát, máskülönben nem így döntöttek volna apádék. Van, amire nem létezik igazán jó megoldás sajnos.

Ismerek olyat, akinek havi 190 (sok éve volt, ez ma kb 300-nak felelne meg) ezer forintja folyt el másokon élősködve, náluk lakva, semmit nem fizetve, belenyúlkálva a hűtőbe, kamrába. Hónap végére mégsem volt egy fillérje soha, sőt mínuszban volt, és ezt éveken keresztül! Őt én is hagytam volna az utcára kerülni, talán még akkor is, ha családtagom. Valószínűleg hirtelen megtanult volna normálisan bánni a pénzzel, ahogy valamennyire meg is tanult, miután végre elküldték (bár neki ott volt egy lerobbant ingatlan, ahová legalább mehetett). Fürdőszobája mondjuk azóta sincs, pedig csak újra kéne csövezni, és ahhoz elég jól keres, hogy erre fél év éven belül összerakja a pénzt, mégsem sikerült. Fogalmam sincs mit művel. De legalább megoldja magának a kajáját és a rezsijét.

2022. júl. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
35%
Mindenki a saját sorsa kovácsa.
2022. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:
Úgy kb.1 évet élt még azután, hogy elköltözött a férjétől.
2022. júl. 5. 08:15
 34/83 anonim ***** válasza:
90%
Erre azt mondanám, hogy apádnak mondjuk azt, hogy nincs felelőssége, ő csak egy testvér. A nagyszüleid viszont odaengedhették volna magukhoz lakni, legalább átmenetileg. Egy szülő az mindig szülő kellene, hogy maradjon, szerintem.
2022. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
78%

Itt csak a nagynénid a hibás.

De, azért csendben megkérdezem, hogy esetleg beszélgettek a szüleid, a nagyszüleid arról, hogy vajon mit fog tenni a nagynénéd, ha ki kell költözni az albérletből és hajléktalan lesz. Hova megy pénz nélkül?

Mit vártak a szülők a testvér?

3 tescós szatyorral valamelyik padon fog éjszakázni és akkor majd megszánják?

Nem hibáztatok senkit, én sem fogadtam volna be, de kerestem volna neki albérletet, kifizettem volna és a nyakára jártam volna, hogy tessék elmenni dolgozni!

Talán így a megmenthető lett volna, hisz nem lett volna hajléktalan, de nem is költözött volna senki nyakára.

2022. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 A kérdező kommentje:
Úgy voltak vele, hogy majd megoldja egyedül,vagy kérjen mástól, mert addig is sok segítséget kapott tőlünk. Miután ezt elmondták neki nem is nagyon foglalkoztunk a dologgal,csak akkor kaptunk észbe mikor jött a telefon, hogy felakasztva találtak rá.
2022. júl. 5. 11:24
 37/83 anonim ***** válasza:
21%
A saját sorsának alakulásáért a nagynénéd felelős, felnőtt embert már nem nevelsz, nem tudsz nevelni. Ő maga tudja csak alakítani az életét, és bizony ő sem egyik napról a másikra lett földönfutó, hanem a leírásodból is látszik, hogy sorozatos rossz döntések következményeként, amiket ő hozott. Nagyanyádék magukba nézhetnek, hogy mitől lett ilyen lúzer, ők megadtak-e neki minden útravalót, ami az élethez szükséges akkor, amikor ez volt a dolguk, de egyébként miért lenne bárki felelős a haláláért, ami szintén az ő döntése volt? Azért hozta meg, mert egész életében másokra apellálva élt, és ahelyett, hogy felnőtt volna és felelősséget vállal magáért, másik utat választott, mert nem volt, akit tovább szipolyozzon. Oka volt annak, hogy mindenki hátat fordított neki, és ehhez is hosszú évek tapasztalata vezetett. Bocs, hogy kegyetlen vagyok, de ezen már kár lamentálni, ha meg befogadta volna valaki, akkor meg azért enné az ideg, mert nem tud tőle szabadulni.
2022. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
37%

Értem!

Ne hibáztassa magát édesapád!

Utólag én is könnyen írom, hogy hogyan lehetett volna megelőzni a tragédiát, de sajnos nem tudjuk és nem kell mindenkinek a problémáját megoldani.

Felnőtt ember volt, dönthetett volna úgy is, hogy mindent megtesz, hogy újra építse az életét, de sajnos nem volt képes rá.

Édesapádnak ott a családja, elsősorban értük felelős!

2022. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 A kérdező kommentje:
Keresett munkát, csak nem talált. Azt is mondta nekem egyszer, hogy majd vissza akar menni az egyetemre levelezőn ha jobb helyzetben lesz. Én sajnálom azért. Még csak most lenne szeptemberben a 34.születésnapja.
2022. júl. 5. 12:35
 40/83 anonim ***** válasza:
92%
Sokan nem tudják, milyen nehéz munkát találni. Mondani sokkal könyebb.. Mondvacsinált indokokkal nem vesznek fel, van, ahonnan vissza sem jeleznek. Ahonnan igen, az meg időközbe kiderül, hogy fekete munka, stb.
2022. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!