Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hibásak voltak az...

Szerintetek hibásak voltak az apám és a nagyszüleim?

Figyelt kérdés
A nagynéném, apám húga 4 évvel ezelőtt öngyilkos lett. Anyagi csődbe jutott, de amikor tőlünk és a nagyszüleimtől kért pénzt, nem adtak neki, mivel még korábbi pénzekkel is tartozott. Kilakoltatás előtt hozzánk akart költözni, de apa nem engedte, azt mondta sose tudnánk kitenni és nekünk kellene eltartani. Anya még hajlott is volna rá hogy bedogadjuk egy időre, de apa azt mondta hogy ez jó lecke arra, hogy megtanuljon egyedül boldogulni. Hozzáteszem nem a rossz szándék vezette, hanem tényleg jót akart neki, hogy ne legyen mindig másokra utalva, mert javarészt előtte is a férje tartotta el, csak elváltak. Ugyanezért a nagyszüleim sem engedték, hogy odaköltözzön. De arra senki számított, hogy öngyilkosságot követ el...Apa azóta nem önmaga, folyamatosan hibáztatja, marcangolja magát. Sokszor vígasztalom, hogy ne vádolja magát, de igazából néha megfordul a fejemben, hogy talán mégis hibás,mert túl kemény volt, de ezt persze sosem mondanám meg neki. Mindig olyasmikef mondok amitől jobban érzi magát. Kívülállókként mit gondoltok, hogy kéne kezelni ezt a helyzetet?
2022. júl. 4. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
79%

A közel 9 éves Gyakorizásom alatt olvastam én már itt sok mindent, de ez volt az első történet, ami úgy megrendített, hogy még a könnyem is kijött.

Szegény-szegény-szegény eltaszított, magára hagyott fiatal nő, aki éppen csak elkezdte a nagybetűs életet és már vége is lett.

Milyen sötét elkeseredettség, csalódottság, magány marhatta, hogy véget vetett az életének! Idegenként a szívem szakad meg érte és nem lennék a család bőrében! Mindent megérdemelnek, amit éreznek!

2022. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
81%

#49 Akkor épp levelezős egyetemista voltam érettségivel. Azóta mesterdiplomám van, köszönöm aggódásod. Mint írtam, már bőven lett munkám, szóval nem kell tipp.

A vasút rögtön másnap behív interjúra, harmadnap elküld tanfolyamra, amit utána fizetnek is? Ne szórakozz már...

Írtam mi telt egy hónapba, nem az én bajom, hogy nem fogod fel. Idő mire a kompetens személy elé kerül az önéletrajzot. Idő, mire behívnak. Idő, mire mondjuk csinálsz egy próbanapot, vagy egy alkalmasságit. Idő mire azt kiértékelik. Mint te is írtad, a vasúthoz is kell tanfolyam, szóval bár lehet ez neked meglepő, de logikusan az sem minden egyes nap indul, inkább gondolom pár hetente, ne adj isten pár havonta. Szóval az is idő, mire tanfolyamra eljutsz. Ha a tanulással töltött időt ki is fizetik, azt pl tuti nem, amíg arra vársz, hogy elinduljon a következő tanfolyam.

2022. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező! Nagynénédnek milyen szakmája volt? Mit akart volna tanulni?

Véleményem szerint, lehet tényleg az lett volna a legjobb, ha egy albérletet segítenek neki szerezni nagyszüleid és apád és egy 3-4 hónapot adni neki, míg észhez tér. Nyilván könnyen beszélek, nem voltam ilyen helyzetben, nem is tudom mennyit kért korábban kölcsön, hogy már nagyszüleid se akartak neki segíteni. Nagyon sajnálom, mert 30 éves sem volt. Mit dolgozott a volt férje, hogy eltartotta? Miért nem dolgozott nagynénéd mellette? Miért mentek szét?

2022. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
91%

#49 Nem hagyott nyugodni ez a vasutas kommented, hogy szerinted ott egy hónapon belül bárki kap állást. Most megnéztem az ajánlatokat, nagyrészt végzettséget igénylő melók vannak. Ami pl nem tűnik annak, az a pályamunkás. Jelentkezési határidő, július 31. Vagyis majdnem egy nyomorult hónap mától mire egyáltalán befut minden önéletrajz, amiket csak utána kezdenek el átnézni. Szóval rohadtul nem vesz fel téged senki oda sem csak úgy pár napon belül.

[link]

2022. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
20%
Nem elsőre nem engedték be, hanem többéves előzmények után. [link]
2022. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:
Érettségije volt, utána nem ment tovább tanulni, férjhez ment. Mérnöknek akart később visszamenni az egyetemre, csak előbb egyenesbe akart jönni. Minden hónap végén kért pár tízezer forintot, mikor mennyit, de vagy nem adta meg vagy csak egy részét. Ilyen műszaki mérnök a volt férje, volt amikor dolgozott mellette, volt amikor nem, meg részmunkaidőben dolgozott legtöbbször. A férje összejött egy másik nővel, őt meg elküldte. Betöltötte a 30 évet mikor meghalt,szeptemberben betöltötte, novemberben meghalt. Hónap nap szerint csak novemberben lesz 4 éve.
2022. júl. 5. 13:50
 57/83 anonim ***** válasza:
20%
A nagyszüleid hibásak voltak, de nem most hibáztak, hanem akkor, amikor felnevelték, és nem tanították meg gazdálkodni a vagyonával, együttműködni. Van ilyen rokon a családban, akkor sem kapna semmit, ha az ajtónk előtt vágná el a nyakát. Nekem kidobott pénz lenne, rajta meg nem segítene....
2022. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
80%

#53-as vagyok

Nem tudom nagyszüleid és ti milyen anyagi körülmények között éltek, tudom, hogy havonta akár 20-30 ezer forint kölcsön nem kevés, főleg, hogy ebből max 10-15öt, ha visszaláttak, DE! De mégse 200-300 ezer forint. Nem tudom mikre kérhette el és miért nem fizette vissza, de ennek függvényében szerintem nem volt annyira jogos a nagyszüleid és apud részéről ez az ellökés. Nyilván 1 év alatt is ez csaknem 240-360 ezer forint (kb 120-180 apudtól és ugyanennyi nagyszüleidtől), de ezt 1 évre vetítettem le. Ha 1 hónap alatt kért volna ennyit, vagy 2 hónap alatt, akkor más az, hogy már nem igazán akartak volna segíteni, de akkor sem kellett volna ellökni.

2022. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
74%
S a nagyszüleid hogy bírják?
2022. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
42%

Én is azt mondom, apád nem hibás. Nem is lehet elvárni, hogy ő az ő családját hozza olyan helyzetbe (feleség, gyerek), hogy kerülgetni kelljen ott valakit, aki az ő testvére. Miért kockáztatná ő a családi életét, házasságát, tetejébe a feleségének pl. egy idegen az ő testvére, miért vállalják be ezt ők?

A nagyszüleid viszont megtehették volna, a gyermekükért, hogy odaengedik menni lakni hozzájuk. Nekik nem kellett volna kívülállót kerülgetni az otthonukban, az ő édes gyerekük volt.

2022. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!